آنتالیا رکورددار گردشگری

06/10/1396 05:52:05 ق.ظ تعداد بازدید : 37 تغییر سایز فونت

آنتالیا در سال ۲۰۱۸ رکورد تاریخ گردشگری را خواهد شکست. منیر کارااوغلو استاندار آنتالیا در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی با اشاره به اینکه سال جاری سال خوبی از نظر گردشگری برای ترکیه و آنتالیا بود، افزود:

"سال ۲۰۱۷ را با میزبانی از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار توریست به پایان خواهیم رساند."

آنتالیا رکورددار گردشگری.jpg

آنتالیا رکورددار گردشگری

آنتالیا (Antalya) نام مرکز استان آنتالیا و از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه ‌ها خودنمائی می‌کنند. همچنین در بخش قدیمی و تماشایی شهر منطقه قلعه ‌ایچی (درون قلعه) قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند

در ۲۰۱۰ جمعیت این شهر ۱۰۰۱۳۱۸ نفر برآورد شده‌ که از این جمعیت ۵۰۲۴۹۱ نفر را مرد و ۸۲۷۴۹۸ را زنان تشکیل می‌دهد.

آب و هوای این شهر به طور کلی مدیترانه‌ای بوده که در فصل تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل و بارانی می‌باشد. به عبارت دیگر در فصل زمستان امواج هوای گرم از سوی دریا به طرف ساحل در چرخش بوده و مانع از برودت و سرمای زیاد می‌ گردد. میانگین دما در تابستان بین ۳۰ تا ۳۵ درجه ‌است. در زمستان ماه ژانویه دمای هوا به طور متوسط بین ۹ تا ۱۵ درجه می‌باشد. و از نظر هواشناسی تاکنون برف و یخبندان در این شهر بندرت دیده شده‌ است. بطور متوسط رطوبت سالانه در این منطقه ۶۴٪ است. آنتالیا منطقه‌ای ساحلی می‌باشد که دارای تابستان‌ های گرم و طولانی بوده و حتی اذعان شده در زمستان، ماههای ژانویه و دسامبر بارندگی بسیار نادر بوده و باران‌های سیل آسا بیشتر در فصل پاییز دیده شده ‌است. بطور متوسط در سال ۳۰۰ روز آفتابی و ۴۰ تا ۵۰ روز بارانی بوده و میانگین دمای سالیانه حدود ۱۸٫۷ درجه سانتیگراد است.

کارااوغلو همچنین به افزایش ۶۰ درصدی در بخش گردشگری نسبت به سالهای گذشته در آنتالیا اشاره کرد و گفت:

"در هیچ جایی از جهان ۶۰ درصد رشد در بخش گردشگری، در طول دو سال مشاهده نشده است. آنتالیا موفق به شکستن رکورد در این زمینه بوده است."

استاندار آنتالیا تصریح کرد:

"با توجه به ارقام و داده ها، سال ۲۰۱۸ نیز سال بسیار خوبی خواهد بود. انتظار می رود در طول سال ۲۰۱۸ حدود ۱۳-۱۴ میلیون توریست از ترکیه دیدن کنند."

loading

شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن