گوش به زنگگوش به زنگ

ریپل و مالکان ثروتمندش


ارزش ارزهای مجازی در سال 2017 به بیش از 600 میلیارد دلار افزایش یافت و به تعداد میلیونرهای مجازی اضافه کرد .چند تن از افراد خوش شانس نیز به میلیاردرها پیوستند، البته نه فقط از طریق بیت کوین، ارزشمندترین ارز این روزها، که بازار آن 288 میلیارد دلار است.

دو میلیاردر، که اکنون در میان ثروتمندترین آمریکایی ها قرار گرفته اند، مدیران فعلی و سابق ریپل هستند.ریپل یک شرکت در سان فرانسیسکو آمریکا می باشد که از فن آوری بلاک چین (Blockchain) در معاملات مالی بین المللی استفاده می کند. ریپل یک ژتون به نام XRP صادر می کند که در روز دوشنبه، ۱ ژانویه، بازار ۸۸.۹ میلیارد دلاری داشته است؛ به گفته کوین مارکت کپ، هر XRP با قیمت ۲.۳۹ دلار معامله شد. یک هفته قبل، ریپل از اتریوم پیشی گرفت تا دومین و ارزشمندترین ارز مجازی شود.

با توجه به منابع موجود در ریپل، مدیر اجرایی این شرکت کریس لارسن، ۵.۱۹ میلیارد دلار XRP در صندوق های شخصی خود و ۱۷? سهام شرکت را دارد.هفته ی گذشته ارزش خالص ثروت او ۳۷.۳ میلیارد دلار برآورد شده است.

کریس لارسن، از مؤسسین Ripple، مدیر عامل سابق و رئیس اجرایی.jpg

کریس لارسن، از مؤسسین Ripple، مدیر عامل سابق و رئیس اجرایی

براد گارلینگهاوس، مدیرعامل فعلی ریپل، ۶.۳? سهام ریپل را در اختیار دارد. ارزش خالص ثروت او حداقل ۹.۵ میلیارد دلار است. این امر او را در رده ی ۵۴ام لیست ۴۰۰ ثروتمندترین آمریکایی قرار می دهد.

براد گارلینگهاوس، مدیر عامل Ripple.jpg

براد گارلینگهاوس، مدیر عامل Ripple

XRP در ۱ ژانویه سال ۲۰۱۷ ۰.۰۰۶ دلار ارزش داشت اما در ۳۱ دسامبر به ۲.۳۰ دلار افزایش یافت؛ یعنی افزایش ۳۸۰۰۰ درصدی!

سومین فردی که در XRP ثروتمند شده است، جد مک کلب (Jed McCaleb) از بنیان گذاران ریپل است، که در سال ۲۰۱۳ شرکت را ترک کرد. بعد از آن با ریپل در مورد XRPهایی که در اختیار دارد، به توافقاتی رسید. از ماه فوریه سال ۲۰۱۶، ۵.۳ میلیارد دلار از ریپل های او در یک حساب نگهداری می شود و به صورت ماهانه به او داده میشود. اگر مک کلب به طور کامل به ریپل هایش دسترسی داشته باشد، در بین میلیاردرها جای خواهد گرفت.

ریپل می گوید که بیش از ۱۰۰ مشتری دارد، از جمله آمریکن اکسپرس و سانتاندر، که با استفاده از ریپل تبادلات ارزی میان آمریکا و انگلستان را انجام می دهند.

یک نکته بسیار مهم این است که نوسانات بزرگ در ارزش ریپل، بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی به این معنی است که هیچ تضمینی وجود ندارد که هر یک از این افراد زمانی که Forbes لیست خود را در ماه مارس منتشر کند، باز هم در این لیست حضور داشته باشند.