گوش به زنگگوش به زنگ

1.6 میلیون حمله به تولیدگرهای ارزهای دیجیتال


براساس یک گزارش جدید از آزمایشگاه کسپرسکی، بیش از 1.65 میلیون رایانه در طی هشت ماه اول سال 2017 با حملات مخرب بد افزارها برای هک کردن تولید گرهای ارزهای دیجیتال مورد هدف قرار گرفتند.

حمله به تولیدگرهای ارزهای دیجیتال.jpgحمله به تولیدگرهای ارزهای دیجیتال

سازمان امنیت سایبری روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که این رقم تعداد رایانه هایی را نشان می دهد که از نرم افزار کسپرسکی استفاده کرده اند و از نرم افزارهای مخرب (بد افزارها) این رایانه ها محافظت می شود. این بد افزار می تواند بدون آنکه صاحب بداند دستگاه را به دستگاه کنترل شده از راه دور تبدیل کند.

تا کنون به نظر می رسد تعداد حملات شناسایی شده کل ۲۰۱۷ فراتر از سال ۲۰۱۶ است که به ۱.۸ میلیون رسید. در مقایسه، کسپرسکی در سال ۲۰۱۴ فقط بیش از ۷۰۰،۰۰۰ مخرب را شناسایی کرد و این ارقام نشان دهنده  علاقه مجرمان اینترنتی برای دسترسی به ارزهای دیجیتال و تولید گرهای این نوع ارزها میباشد. در ادامه این شرکت گفت که بخش هایی از این حوادث حاکی از آن است که چندین بوت نت وسیع در زمینه فعالیت های مخرب برای تولید گرهای بیت کوین اختصاص یافته است.

این شرکت فقط تعدادی از مشتریان خود را که محافظت شده اند، منتشر کرد و مشخص نبود که چه تعداد از این تولید گرها در سطح جهان آلوده شده بودند. بوت نت های ارزهای دیجیتال چیز جدیدی نیستند. یکی از بوت نت های جدیدتر که در سال ۲۰۱۷ کشف شد، از یک آژانس امنیت ملی ایالات متحده استفاده شد که توسط گروهی از هکرها به نام Brother's Shadow ها منتشر شد. اگر چه بد افزارها به طور سنتی سیستم عامل ویندوز کامپیوترها را آلوده کرده اند، اما همچنین می توانند روی سیستم های  لینوکس تاثیر بگذارند. بعضی از بوت نت ها ماشین هایی را آلوده می کنند که قدرت پردازش کافی برای کار با آنها ندارند.