گوش به زنگگوش به زنگ

چرا ارز دیجیتال؟


عصر تکنولوژی روی همه چیز تاثیر گذاشته، طبعا دنیای تجارت هم نمی تواند از این قاعده مستثنی باشد. ارز دیجیتال یا همان پول الکترونیکی به منظور حذف واسطه در دنیا شکل گرفت. با توجه به این مورد که تجارت ختم به معامله و پول می شود، امنیت در ارز دیجیتال دارای ارزش بالایی است، برای حفاظت از سیستم ارز الکترونیکی از رمزنگاری برای نقل انتقالات پول استفاده می شود و امکان هک در آن وجود ندارد. با توجه به برنامه های قدرتمندی که در آن بکار برده اند کنترل و پیگیری آن بصورت سیستمی انجام می پذیرد. اولین ارز الکترونیک در جهان بین کوین نام دارد، که در سال 2009 پایه ریزی شد و توانست از طریق علوم کامپیوتر و ریاضی امنیت خود را به بالاترین مقام برساند و انتقال پول را آسان نماید.

تاثیر دنیای دیجیتال روی تجارت.jpg

تاثیر دنیای دیجیتال روی تجارت

ارزهای الکترونیکی به نوعی واسطه ها را از سر راه خود برداشته اند و دیگر نیازی به ثبت نام یا استفاده از بانکها و سازمانها وجود ندارد. اکثر ارزهای دیجیتال روی پایگاه داده های توزیع شده بلاک چین پیاده سازی و اجرا می گردد. بیشتر واحدهای اصلی ارز دیجیتال بواسطه یک فرآیند بنام ماین تولید می شود.

امروزه ۹۰۰ ارز دیجیتال در جهان وجود دارد، که بیت کوین نقش ستاره ای درخشان را در بین آنها بازی می کند. خلق بیت کوین بواسطه شخصی بنام ساتوشی ناکاموتو صورت گرفت.

در حال حاضر بیت کوین در بازار ارزشی فراتر از ۷۰ میلیون دلار دارد. دیگر ارزهای دیجیتالی مطرح بازار  عبارتند از: اتریوم، ریپل، لایت کوین

قدرت بیت کوین در ارز دیجیتال.jpg

قدرت بیت کوین در ارز دیجیتال

یکی از مزیتهای مهم ارزهای دیجیتال ناشناس بودن آن است و با توجه به سیستم امنیتی بالایی که دارد امکان تقلب را به صفر می رساند. در واقع بیت کوین متعلق به کسی نیست همین امر باعث رشد و عدم توقف آن می گردد. فرآیند استخراج بیت کوین برای همه افراد در هر طبقه ای امکان پذیر است و نیاز به ثبت نام و مدارک وجود ندارد، تمام افراد جهان می توانند با سخت افزار مناسب در آن کسب درآمد نمایند.