گوش به زنگگوش به زنگ

بیت کوین در آتش است.


در چند هفته گذشته، ارزش ارزهای رمزنگاری شده هزاران دلار افزایش داشته است، و به نظر می رسد همه بخواهند یک تکه شیرین از این افزایش قیمت ارزهای رمزنگاری شده را به دست بیاورند. از جمله، به طورعادی، مجرمان اینترنتی.

سرقت اطلاعات کیف پول بیت کوین.jpgسرقت اطلاعات کیف پول بیت کوین 

بله، کلاهبرداران آنلاین با استفاده از هر ترفندی برای کلاهبرداری ارزهای رمزنگاری شده استفاده می کنند. از سرقت اسامی و کلمه عبور کاربران تا نصب نرم افزارهای مخرب در رایانه های آنها. مجرمان سایبری در تلاش هستند تا به ارزهای دیجیتال به هر طریقی که شده دست یابند.

سرقت اطلاعات شما

بیت کوین دقیقا جدید نیست. ممکن است در حال حاضر محبوبیت آن همراه با ارزش آن باشد، اما قدمت ارزهای دیجیتال به سال ۲۰۰۹ برمیگردد و این به طور طبیعی نشان میدهد هدف جدیدی برای مجرمان اینترنتی نیست.

یکی از محبوب ترین انواع جرایم سایبری مربوط به بیت کوین، شامل استفاده از کی لاگرها است، برنامه هایی که می توانند آنچه را که بر روی صفحه کلید تایپ می کنید را ببینند تا اطلاعات ورود کاربران را برای کیف پول های بیت کوین سرقت کنند. قربانیان به طور تصادفی کی لاگر ها را از طریق پیوست های ایمیل آلوده، که در رایانه های خود نصب می کنند، دانلود می کنند. از آن لحظه، آنها برای هر معامله بیت کوین یا هر کیف پول بیت کوین شما دارند نظارت می کنند و سعی می کنند گذرواژه ها را سرقت کنند."

در اینجا این است که چگونه این طرح اخیرا کار کرد: یک قسمتی از بد افزارهای شناخته شده به نام Trickbot شروع به گمراه کردن شما از طریق صفحه معروف تبادل ارزهای دیجیتال کوین بیس میکند. این نرم افزار با هدایت شما از سایت کوین بیس واقعی به صفحه ای که شبیه به نظر می رسد، اما اطلاعات ورود شما را ضبط می کند و با استفاده از اطلاعات بدست آمده کیف پول بیت کوین شما را سرقت میکنند.