گوش به زنگگوش به زنگ

شکست مرز 16 هزار دلاری بیت کوین در اوایل سال 2018


در اواخر سال 2017 بیت کوین با کاهش شدید قیمت مواجه شد و پس از شکست مرز 19 هزار دلاری به حدود 11 هزار دلار رسید.

شکست مرز ۱۶ هزار دلاری بیت کوین.jpgشکست مرز ۱۶ هزار دلاری بیت کوین

امروزه قیمت بیت کوین در حال افزایش است، در حالی که برخی از ارزهای جایگزین با کاهش شدید قیمت روبرو هستند.

قیمت بیت کوین در شاخص قیمت کوین دسک در دو ساعت گذشته ۷ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۱۱۸ دلار در روز رسید و بر اساس منبع کوین مارکت کپ، این ارز دیجیتال (بیت کوین)در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درصد افزایش قیمت یافته است.

در همین حال، ارز دیجتال ریپل (XRM)در ۲۴ ساعت گذشته ۹ درصد کاهش قیمت یافته است این ارز در ۳ ژانویه به بالاترین سطح خود رسیده بود .دیگر ارزهای جایگزین مانند NEM (XEM)،  Cardano (ADA) و Stellar (STR) حداقل با ۱۲ درصد کاهش قیمت روبرو شدند. مهمتر از همه،XRP / BTC (ریپل-بیتکوین) در چند ساعت گذشته با موج عظیمی از کاربران روبرو شده است و حجم وسیعی از معاملات را به خود اختصاص داده است. XEM / BTC ، ADA / BTC، ETH / BTC  ( اتریوم-بیت کوین ) و  LTC / BTC (لایت کوین-بیت کوین) نیز با کاهش معاملات روبرو شده اند. همچنین تجزیه و تحلیل قیمت بر اساس نمودارهای ارایه شده از مرجع قیمتی کوین بیس نشان می دهد بیت کوین می تواند به ۱۸۰۰۰ تا ۱۸۶۰۰ دلار در کوتاه مدت افزایش یابد.

چشم انداز

بیت کوین می تواند از مقاومت در برابر ۱۶،۴۹۰ دلار عبور کند و در طول آخر هفته به سمت ۱۸،۰۰۰ تا ۱۸،۶۰۰ دلار حرکت کند.

سناریوی نزولی: با توجه به قیمت سابق بیت کوین در روزهای گذشته از ۱۵،۵۰۰ دلار و پس از آن به زیر ۱۴،۲۳۰ دلار امروز، زمینه را برای کاهش به سطوح پایین تر از ۱۲،۵۰۰ دلار باز می کند.