گوش به زنگگوش به زنگ

ایجاد بیش از 10000 فرصت شغلی توسط IMIDRO در چهار سال


سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (IMIDRO) بیش از 10،000 فرصت کاری را در چهار سال گذشته ایجاد کرده است.

ایجاد بیش از ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی توسط IMIDRO در چهار سال.jpg

ایجاد بیش از ۱۰۰۰۰ فرصت شغلی توسط IMIDRO در چهار سال

مدیر عامل این سازمان، مهدی کرباسیان، گفت:

"بخش معادن و صنایع معدنی توسط دولت های ۱۱ و ۱۲ برای ایجاد فرصت های شغلی اولویت بندی شده است."

این مقام رسمی گفت:

"با اجرای پروژه های تولید سنگ آهن، در چهار سال گذشته حدود ۴۰۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است."

کارخانه های فرآوری سنگ آهن ظرفیت تولید سالانه سنگ معدن آهن، پلت و فولاد را با تولید بالغ بر ۵۶ میلیون تن، ۴۸ میلیون تن و ۳۱ میلیون تن افزایش داد.

این سازمان در سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد، معدن آهن جدیدی را در استان یزد کشف کرده است که تخمین زده می شود ذخایر دو میلیارد تن آن در حدود ۷۰ درصد آهن باشد.

مدیر کل بخش صنایع، معادن و تجارت استان یزد محمدرضا علمدار یزدی گفت:

"ذخایر در عمق ۱۵۰۰ متر کشف شده است."

این مقام این معدن را منحصر به فرد از نظر ذخایر و محتوای آهن در جهان توصیف کرد و خاطر نشان ساخت که این ظرفیت به طور کلی به یزد و ایران کمک بزرگی خواهد کرد. کل ذخایر ایران سنگ آهن - مواد خام برای ساخت فولاد - در حال حاضر بیش از سه میلیارد تن است.

در مجموع ۹۰ درصد استان یزد یک منطقه معدنی است که از آن تاکنون ۲۸ منطقه قابل توجه مورد بررسی قرار گرفته اند.

ذخایر سنگ آهن گل گهر در کرمان در جنوب غربی ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان جهان است که تولید آن تا پنج میلیون تن در سال است.

ایران همچنین در حال توسعه یک پروژه فولادی بزرگ در شرق کشور است که به عنوان پارس جنوبی صنعت فولاد از آن نام برده می شود. سنگان، تخمین زده شده که ۱.۲ میلیارد تن سنگ آهن دارد.

بخش فولاد ایران در هشت سال آینده افزایش چشمگیری خواهد داشت و هدف ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن صادرات است. ایران سال گذشته چهار میلیون تن فولاد صادر کرد.

در حال حاضر کشور ۱۶ میلیون تن فولاد تولید می کند که بیشتر آنها در داخل استفاده می شود.

ایران بزرگترین سازنده ماشین آلات صنعتی در خاورمیانه است و از لحاظ صنعت نفت و گاز، شبکه حمل و نقل، تامین آب، مراکز شهری و ساخت تجهیزات در این بخش جایگاه مهم استراتژیک دارد.

ایران ۲۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری در بخش معدن را برنامه ریزی کرده است، که انتظار می رود ۱۵ میلیارد دلار از منابع خارجی به دست آورده شود.

ایران در این حوزه ها به دنبال بازارهای بین المللی و کشورهایی است که دارای ثروت های عظیم در جهان هستند، اما در سایه صنعت نفت این بخش توسعه نیافته است. این پروژه ها شامل تولید آلومینیوم، فولاد، عناصر خاکی کمیاب، مس، طلا و ذغال سنگ است.

استان کرمان، یزد، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و گلستان دارای بیشترین ذخایر معدنی کشور است.

این پروژه ها در راستای حرکت به سمت تولید فرآورده های با کیفیت بالا و کاهش فروش مواد خام در دستورکار ایمیدرو قرار گرفته است.