گوش به زنگگوش به زنگ

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه


رئیس انجمن آب های گرم و صنعت گردشگردی ترکیه خبر داد: با مشارکت و سرمایه گذاری قطری ها اماکن توریستی آب های گرم در ترکیه توسعه خواهد یافت. وی مبلغ اولیه این سرمایه گذاری را 10 میلیارد دلار اعلام کرد.

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه.jpg

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه

طبق اعلام این انجمن (Testud)، براساس مذاکرات انجام گرفته با مقامات ارشد قطری این سرمایه گذاری طی این توافقنامه رسمی تا ماههای آینده نهایی شده و برای سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرا در خواهد آمد.

یلیک، رئیس انجمن آب های گرم و صنعت گردشگردی ترکیه ضمن خرسندی از این توافقنامه همکاری افزود:

" برای این پروژه در فاز اول توسعه گردشگری، طبق برنامه تدوین شده قصد داریم در کشورهای روسیه، اوکراین، انگلستان، قطر و ژاپن معرفی شایسته ای از این اماکن به عمل آوریم. "

وی افزود:

" در طول مذاکرات اولیه با ارائه اطلاعات کافی، مقامات ارشد قطری نسبت به پتانسیل  بالای گردشگری این اماکن به قطعیت رسیدند و در صورت موفقیت آمیز بودن فاز اول این پروژه ۱۰ میلیارد دلار دیگر به حجم این سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ اضافه خواهد شد. در ماه آوریل نتیجه مذاکرات طی توافقنامه رسمی که توسط یک هیئت قطری و انجمن ما در دنیزلی امضا خواهد شد، نهایی شده و بلافاصله به اجرا در خواهد آمد. "

آبگرم های استان دنیزلی قدمت ۲۰۰۰ ساله داشته و آبگرم های شهرستان پاموک کاله (Pamukkale) در ترکیه شهرت جهانی دارند. ترکیه در راستای برنامه توسعه گردشگری در سال ۲۰۱۸ امیدوار است با سرمایه گذاری در این آبگرم ها گردشگران زیادی را به مناطق جذب کند.