تبلیغات در تلکسیران

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه

رئیس انجمن آب های گرم و صنعت گردشگردی ترکیه خبر داد: با مشارکت و سرمایه گذاری قطری ها اماکن توریستی آب های گرم در ترکیه توسعه خواهد یافت. وی مبلغ اولیه این سرمایه گذاری را 10 میلیارد دلار اعلام کرد.

سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه.jpg

سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد دلاری قطری ها در آبگرم های ترکیه

طبق اعلام این انجمن (Testud)، براساس مذاکرات انجام گرفته با مقامات ارشد قطری این سرمایه گذاری طی این توافقنامه رسمی تا ماههای آینده نهایی شده و برای سال ۲۰۱۸ به مرحله اجرا در خواهد آمد.

یلیک، رئیس انجمن آب های گرم و صنعت گردشگردی ترکیه ضمن خرسندی از این توافقنامه همکاری افزود:

" برای این پروژه در فاز اول توسعه گردشگری، طبق برنامه تدوین شده قصد داریم در کشورهای روسیه، اوکراین، انگلستان، قطر و ژاپن معرفی شایسته ای از این اماکن به عمل آوریم. "

وی افزود:

" در طول مذاکرات اولیه با ارائه اطلاعات کافی، مقامات ارشد قطری نسبت به پتانسیل  بالای گردشگری این اماکن به قطعیت رسیدند و در صورت موفقیت آمیز بودن فاز اول این پروژه ۱۰ میلیارد دلار دیگر به حجم این سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۹ اضافه خواهد شد. در ماه آوریل نتیجه مذاکرات طی توافقنامه رسمی که توسط یک هیئت قطری و انجمن ما در دنیزلی امضا خواهد شد، نهایی شده و بلافاصله به اجرا در خواهد آمد. "

آبگرم های استان دنیزلی قدمت ۲۰۰۰ ساله داشته و آبگرم های شهرستان پاموک کاله (Pamukkale) در ترکیه شهرت جهانی دارند. ترکیه در راستای برنامه توسعه گردشگری در سال ۲۰۱۸ امیدوار است با سرمایه گذاری در این آبگرم ها گردشگران زیادی را به مناطق جذب کند.

افتتاح بلندترین هتل دنیا در دبی

هتل جِوُرا (Gevora Hotel) در دبی، 75 طبقه و 356 متر ارتفاع دارد. این هتل از رقیب خود، جی دبلیو ماریوت مارکویی (JW Marriott Marquis) فقط یک متر بلندتر است. این دو هتل با فاصله نزدیک از هم بنا شده اند. به طوری که با پیاده روی می توان فاصله این دو هتل را در چند دقیقه طی کرد.

افتتاح بلندترین هتل دنیا در دبی

افتتاح بلندترین هتل دنیا در دبی.jpg

افتتاح بلندترین هتل دنیا در دبی

کوچکترین اتاق این هتل ۴۳ متر مربع است و ۵۲۸ اتاق لوکس دارد. استخردر طبقات بالای هتل، ۴ رستوران، سیستم آبگرم لوکس، باشگاه سلامت و جکوزی از دیگران امکانات هتل می باشد. این هتل که دارای کافه و مغازه های بسیاری نیز می باشد، در مرکز تجاری دبی، واقع در خیابان شیخ زاهد، ساخته شده است. این هتل امروز درهای خود را برای گردشگران باز می کند.

هتل Gevora در دبی، بلندترین هتل جهان، فردا درهای خود را باز می کند.

دبی نه تنها بلندترین هتل جهان را در خود جا داده است، بلکه بلندترین برج دنیا (برج خلیفه) با ارتفاع ۸۲۸ متر نیز در دوبی قرار دارد.

دبی، یکی از هفت شهر امارات متحده عربی است که قصد دارد در سال ۲۰۲۰، پذیرای ۲۰ میلیون بازدید کننده باشد.


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟