گوش به زنگگوش به زنگ

یورگن کلوپ: فقط باید ببریم، نوع بردن مهم نیست!


یورگن کلوپ سرمربی لیورپول بر این باور است که در زمان هایی که مهاجمان تیمش نمی توانند عملکرد مناسب و زیبایی داشته باشند، تیم وی باید به هر طریق ممکن در آن بازی ها پیروز از میدان مسابقه خارج شود. این درخواست یورگن کلوپ از تیمش است.

یورگن کلوپ فقط از تیمش پیروزی می خواهد

یورگن کلوپ فقط از تیمش پیروزی می خواهد

شنبه شب، تیم لیورپول به سرمربیگری یورگن کلوپ موفق شد با نتیجه خفیف ۱-۰ تیم برایتون را شکست دهد. در آن مسابقه آلیسون بکر با عملکرد خوب خود مانع از گل خوردن تیمش شد و بدین ترتیب برتری قرمز ها حفظ شد و توانستند پیروز از این میدان خارج شوند. بازیکنان لیورپول بازی زیبایی را ارائه ندادند اما تک گل محمد صلاح در نیمه اول، باعث پیروزی آن ها شد.

خلاصه بازی لیورپول- برایتون(هفته سوم لیگ جزیره)

 

قرمز ها دو هفته قبل نیز توانستند با نتیجه ۲-۰ تیم کریستال پالاس را از پیش روی بردارند و در آن مسابقه نیز بازیکنان پس از گل اول، به دفاع کردن پرداختند تا اینکه در اواخر بازی موفق شدند یک گل دیگر نیز وارد دروازه حریف لندنی خود کنند. اگرچه قرمزها در این دو مسابقه پیروز شدند اما عمل کرد آن ها در بازی هفته اول مقابل وستهم، در تضاد است؛ شاگردان یورگن کلوپ موفق شدند در هفته اول مقابل وستهم با نتیجه پُر گل ۴-۰ به برتری برسند.

لیورپولی ها در این سه مسابقه بدون حتی یک گل خورده پیروز شدند و فقط به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به منچسترسیتی، در جایگاه دوم جدول رده بندی لیگ جزیره حضور دارند. به نظر می رسد تنها تیمی که می تواند در انگلستان با منچسترسیتی رقابت کند همین لیورپول است؛ قرمز ها فصل گذشته توانستند در رقابت های لیگ قهرمانان نیز سیتیزن ها را از پیش روی بردارند و فصل گذشته از ۴ دیدار اخیر با این تیم، ۳ پیروزی کسب کرده اند.

با اینحال یورگن کلوپ بر این باور است که اگر تیمش خواهان رقابت با منچسترسیتی است، باید بتواند در مسابقات مختلف حتی با ارائه یک بازی کسل کننده و کثیف، به پیروزی برسند.

سرمربی آلمانی لیورپول در این رابطه می گوید:

اغلب وقتی بازی زیبایی را ارائه می کنیم، یا پیروز می شویم و یا به نتیجه مساوی دست پیدا می کنیم. زمانی که عمل کرد متوسطی داریم نیز شکست می خوریم. باید در بسیاری ازجهات پیشرفت کنیم اما واضح است که در روز هایی که آماده نیستیم، حریفان متفاوتی خواهیم داشت. می خواهیم همیشه بازی زیبایی را ارائه کنیم اما اگر این امر اتفاق نیفتد، باید به هر نحو ممکن در مسابقات پیروز شویم و نتیجه دلخواه را کسب کنیم. ما برای پیروزی مقابل برایتون جنگیدیم و من از این بابت خوشحالم.

لیورپول تا بدین جای فصل تنها تیمی است که در این فصل لیگ برتر هیچ گلی دریافت نکرده است. ویرجیل فن دایک و جو گومز زوج خط دفاعی فوق العاده ای را در قلب خط دفاع تشکیل داده اند و آلیسون بکر نیز با واکنش های خوب خود مانع از گل خوردن تیمش می شود. آرنولد و رابرتسون در پست دفاع کناری به خوبی در کار های دفاعی مشارکت می کنند. کلوپ می گوید:

از عملکرد بازیکنان خط دفاعی بسیار راضی هستم اما حقیقتا پیروزی ۴ بر ۰ را بیشتر می پسندم! با اینحال پیروزی با یک گل زده نیز نتیجه رضایت بخشی است.

شنبه هفته آینده لیورپول در استادیوم کینگ پاور به مصاف لسترسیتی خواهد رفت.

 

منبع:Express.co.uk