گوش به زنگگوش به زنگ

مصاحبه مارکا با یری مینا: بارسلونا بهترین تیم دنیاست!


پس از یک جام جهانی فوق العاده از منظر فردی، حالا یری مینا با شک و شبهات مختلف درباره آینده خود به تیم بارسلونا باز می گردد.

یری مینا در لباس بارسلونا

یری مینا در لباس بارسلونا

پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، حالا یری مینا از تعطیلات خود لذت می برد. این مدافع تنومند در مصاحبه ای درباره رقابت جام جهانی، آینده خود و مسائل دیگر صحبت کرد و یک پیغام واضح برای بارسلونا داشت؛ یری مینا بارها اعلام کرده که در بارسلونا خواهان موفقیت است. اما به نظر می رسد او تحت هدایت سرمربی بارسا شانس زیادی برای بازی کردن نداشته باشد.

مصاحبه خبرنگار مارکا با یری مینا:

+پس از چند ماه دشوار در لالیگا، در سه بازی جام جهانی، سه گل به ثمر رساندی. مینا تصور می کردی چنین عملکرد خوبی در جام جهانی داشته باشی؟

-حقیقتا قبل از جام جهانی فقط رویای بازی کردن در این رقابت را داشتم. اولین جام جهانی من بود و می خواستم هر چه بیشتر از این تورنومنت لذت ببرم. در بارسلونا به ندرت به میدان می رفتم و نیاز داشتم دوباره اعتماد به نفسم را به دست آورم و واقعیت این است که در این جام جهانی همه چیز به خوبی پیش رفت.

 

+چرا کلمبیا نتوانست در این جام جهانی به مراحل بالاتر صعود کند؟

-به اندکی شانس بیشتر نیاز داشتیم. داوران نیز به ما کمک نکردند؛ اگرچه این موضوع نمی تواند بهانه خوبی باشد. چیزی که مهم است این است که تیم ملی ما همانند یک خانواده است و به کارمان ادامه خواهیم داد. به زودی به هدفمان که خوشحال کردن مردم کشورمان است، خواهیم رسید.

 

+پس از این که عملکرد مناسبی در جام جهانی داشتی، پیشنهادات مختلف از راه رسیدند. فکر می کنی فصل آینده کجا بازی خواهی کرد؟

-با بارسا قرارداد دارم و می خواهم فردی موفق در اینجا باشم. پیشنهاداتی برایم وجود دارد اما فعلا می خواهم از تعطیلاتم لذت ببرم و در آینده خواهیم دید چه اتفاقی می افتد. اگر مدیران این تیم مرا نخواهند؛ بهترین گزینه هایم را بررسی خواهم کرد اما خواسته من این است که همراه با بارسلونا به موفقیت و پیروزی برسم زیرا بارسا بهترین تیم دنیاست.

 

+صحبت هایی مبنی بر تغییرات در تیم ملی وجود دارند. آیا علاقه داری با خوزه پکرمن ادامه دهی؟

-این تصمیم بر عهده فدراسیون است و از دست من کاری ساخته نیست. فکر می کنم پکرمن عملکرد فوق العاده ای با این گروه داشت اما من کسی نیستم که بتوانم در اینباره تصمیمی بگیرم.

 

+راز گلزنی های تو با ضربه سر در چیست؟

-سعی می کنم با استفاده از قد بلندم گلزنی کنم. اگرچه یک مدافع هستم اما همیشه می خواهم در موقعیت حمله به جلو بیایم و از طریق ضربات کرنر گلزنی کنم.

 

+قبل از ضربه کرنر چه احساسی داری؟

-هر زمانی که به حمله اضافه می شوم تا از طریق ضربه کرنر گلزنی کنم، فقط به این فکر می کنم که گلزنی خواهم کرد و هدفم نیز همین است. اینکه چه اتفاقی پس از آن رخ می دهد موضوع دیگری است اما در آن لحظه فقط به گل زدن فکر می کنم.

 

+علاقه داری با کدام مدافع، زوج خط دفاع را تشکیل دهی؟

-بازی کردن با ساموئل اومتیتی و یا جرارد پیکه برایم همیشه یک افتخار است.

 

+آیا به اومتیتی برای به دست آوردن جام جهانی تبریک گفتی؟ در بازی فینال طرفدار کدام تیم بودی؟

-برای اومتیتی و تمام بازیکنان بارسلونا همیشه و همیشه خواستار بهترین آرزو ها هستم. واقعیت این است که با عدم حضور کلمبیا در فینال، هیچ تیمی برایم ارجحیت نداشت. در تیم ملی کرواسی و فرانسه بازیکنانی از بارسلونا حضور داشتند و برای تیمی که برنده جام جهانی شد، خوشحال شدم.

منبع: marca.com