گوش به زنگگوش به زنگ

گواردیولا: انتقال جورجینیو به منچسترسیتی را تمام شده می دانستم!


پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی ادعا می کند که فکر می کرد انتقال جورجینیو به منچسترسیتی تمام شده است و در همین تابستان هافبک ایتالیایی به ورزشگاه اتحاد می آید؛ اما در نهایت چلسی با پیشنهادی بهتر راه رسید و جورجینیو را به خدمت گرفت.

پپ گواردیولا : فکر می کردم انتقال جورجینیو به منچسترسیتی نهایی شده است

پپ گواردیولا از وضعیت تیمش گفت

جورجینیو هافبک ۲۶ ساله تیم ملی ایتالیا در آستانه انتقال به منچسترسیتی قرار داشت و قرار بود جانشینی طولانی مدت برای فرناندینیوی کهنه کار باشد. اگرچه در نهایت جورجینیو تصمیم گرفت به چلسی برود و با سرمربی اسبق خود یعنی مائوریتزیو ساری دوباره همکاری کند؛ مسئولان ناپولی نیز در ازای مبلغ ۵۱ میلیون پوند ستاره خود را در اختیار آبی های لندن قرار دادند.

پپ گواردیولا در این رابطه می گوید:

در آستانه نهایی کردن انتقال جورجینیو قرار داشتیم اما در نهایت وی تصمیم گرفت با ساری همکاری کند. قبلا گفته ام  بازیکنی را می خواهم که با عشق و علاقه به اینجا بیاید؛ او نمی خواست به ما بپیوندد، تلاش زیادی برای جذب وی انجام دادیم و باور داشتیم او را به خدمت گرفته ایم اما در لحظات پایانی چلسی ورق را برگرداند و جورجینیو تصمیم گرفت به این تیم بپیوندد. این اتفاق کاملا مشابه انتقال اکسیس سانچز بود[ سانچز در نقل و انتقالات زمستانی تصمیم گرفت به جای سیتی به منچستریونایتد بپیوندد]. چیزی برای گفتن ندارم و اُمیدوارم وی در چلسی موفق باشد. فوتبال انگلستان هافبک های فوق العاده ای دارد.

گواردیولا همچنین درباره اینکه هواداران در روز های پایانی نقل و انتقالات چه انتظاری می توانند از تیمشان داشته باشند، صحبت کرد. سرمربی ۴۷ ساله موفق به جذب ریاض محرز و فیلیپ ساندلر شده است و پپ اذعان کرد که تیمش دیگر خریدی نخواهد داشت مگر اینکه یک بازیکن خاص را جذب کنند:

خواهیم دید. اگر در پایان تصمیم به خرید بازیکنی بگیریم؛ به این دلیل است که وی یک بازیکن خاص برای آینده باشگاه است و صرفا بازیکنی نیست که  برای بیشتر کردن تعداد بازیکنان تیم، وی را به خدمت گیریم.  از اولین سال حضورم در منچسترسیتی تیمی مناسب در اختیار داشتم و این فصل نیز از بازیکنانی که در تیمم حضور دارند، راضی هستم.

منبع: ۹۰min.com