گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه B جام جهانی 2018 روسیه: نبرد ایران با غول ها


اسپانیا پس از غلبه بر ایتالیا در مسیر صعود به جام جهانی 2018 و قرارگیری در جایگاه نخست گروه G مسابقات مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا، با همگروه شدن با یکی دیگر از بزرگان اروپا یعنی پرتغال در مرحله نهایی جام جهانی با آزمون سخت دیگری مواجه است. همچنین مراکش و ایران دیگر رقبای اسپانیا در گروه B هستند.

گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: اسپانیا، پرتغال، ایران، مراکش

بازی مهم گروه:

پرتغال-اسپانیا (۱۵ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه المپیک فیشت، سوچی)

مسابقه ای هیجان انگیز در شهر سوچی در پیش است. هنگامی که این دو غول و همسایه اروپایی با هم در گروه B قرار گرفتند، صدای نفس ها در کاخ کرملین ایالت مسکو به گوش می رسید. این مسابقه را به هیچ عنوان از دست ندهید.

نکاتی که باید بدانیم:

  • روسیه سرزمینی آشنا برای پرتغالی هاست. امسال پرتغالی ها به عنوان برندگان یورو ۲۰۱۶ پای به رقابت های جام کنفدراسیون های سال ۲۰۱۷ گذاشتند که نهایتا تیم فرناندو سانتوس، مکزیک را در مسابقه رده بندی شکست داد و سوم شد.
  • ایران چشم به گلزنی سردار آزمون دوخته است. این مهاجم ۲۲ ساله که در باشگاه روبین کازان روسیه توپ می زند ۱۱ گل در مرحله مقدماتی به ثمر رساند: برابر با تیم کیهیل(استرالیا)، کریستین اریکسن(دانمارک) و روملو لوکاکو (بلژیک).
  • مراكش در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آفریقا درگروهی سخت(گروه C) اول شد تا صعودش به روسیه را قطعی کند. تیم های همگروه مراکش در دور مقدماتی ساحل عاج، گابن و مالی بودند.

آمار:

۳ : ایران پس از روسیه میزبان و برزیل، سومین تیمی بود که بلیط جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برای خود رزرو کرد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com