گوش به زنگگوش به زنگ

گروه G : ساوت گیت: قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا کمک بزرگی به موفقیت انگلیس در جام جهانی پیش رو خواهد کرد


تیم لیورپول شنبه به کیف سفر می‌کند تا در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف تیم رئال مادرید برود.

گرت ساوت گیت تأثیر پیروزی تیم لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا را بر عملکرد تیم انگلیس مثبت می‌داند.

گرت ساوت گیت تأثیر پیروزی تیم لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا را بر عملکرد تیم انگلیس مثبت می‌داند.

گرت ساوت گیت معتقد است که پیروز تیم لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا در هفته آینده باعث بهبود عملکرد تیم ملی انگلیس در جام جهانی خواهد شد. قرمز پوشان لیورپول روز یک‌شنبه در کیف به مصاف رئال مادرید می‌رود.

جردن هندرسون می‌تواند با بالا بردن جام قهرمانی، پا جای پای استیون جرارد بگذارد و یکی از کاندیدای قدرتمند کاپیتانی تیم انگلیس در جام جهانی روسیه باشد.

ترنت الکساندر- آرنولد احتمال دارد که در فینال بازی تأثیرگذاری داشته باشد، توسط گرت ساوت گیت برای حضور در جام جهانی دعوت‌شده است، درحالی‌که به نظر می‌رسد آدام لالانا(که در حال حاضر در لیست جایگزین‌های تیم انگلیس است) بر آسیب‌دیدگی‌هایی که در این فصل داشته است، غلبه کرده است.

تیم ۲۳ نفره ساوت گیت که متشکل از چهار تن از بازیکنان منچستر سیتی (قهرمان سابق لیگ) و دو بازیکن از تیم چلسی است، مطمئناً در جام جهانی روسیه عملکرد خوبی خواهد داشت.

وقتی از ساوت گیت درباره تأثیر پیروزی تیم لیورپول سؤال شد، او گفت:

این مسئله خیلی بزرگی است. ما می‌خواهیم که بازیکنانمان در چنین رقابت‌های بزرگی بازی کرده و تجربه کسب کنند. ازجمله هندرسون، الکس اوکسلاد- چمبرلین، لالانا و ترینت که در ماه‌های اخیر در بازی‌های مهمی شرکت کرده‌اند. این مسئله هم‌چنین برای بازیکنان تاتنهام و منچستر سیتی نیز صادق است. من می‌خواهم تا با آن‌ها با کسب تجربه به کسب تعهد لازم، ذهنیت کافی و آنچه برای غلبه بر موانع موفقیت لازم است بپردازند و با شرکت در چنین رقابت‌هایی به این عملکرد برسند. بنابراین من فکر می‌کنم این یک موضوع فوق‌العاده برای فوتبال انگلیس است- لیورپول نماینده انگلیس در فینال است. این در منطق ما نمی‌گنجد که اجازه بدهیم رئال مادرید قهرمان شود.

گرت سوات گیت، هنوز مشخص نکرده است که کدام‌یک از بازیکنانش را به‌عنوان کاپیتان تیم انگلیس انتخاب خواهد کرد. اولین بازی تیم انگلیس در روز ۱۸ ژوئن در مقابل تیم تونس است.

او خاطرنشان کرده که کاپیتان هندرسون توانسته باوجود انتخاباتی که علیه او وجود داشت، غلبه کند خود را به باشگاه و کشورش ثابت کند.

او اضافه کرد:

این کار غیرممکنی نیست اما پر کردن جای استیون جرارد کار بزرگی است، نه‌تنها به خاطر استعداد این بازیکن بلکه به این خاطر که او محبوب بود. روبه‌رو بودن با چنین چالشی یک مسئله است و ثابت کردن تدریجی خود در تیم و بازی کردن با مسئولیتی که او دارد- و راضی کردن حامیان تیم- نیز یک مسئله بزرگ دیگر است. او یک شخصیت تأثیرگذار است، واقعاً متمرکز، خاص، کامل و مسئولیت‌پذیر است. او یک حامی و دوست بزرگ برای یورگن کلوپ مدیر تیم لیورپول است.

منبع: independent.co.uk