گوش به زنگگوش به زنگ

کیلیان امباپه: نیمار هنوز هم فوق ستاره پاری سن ژرمن است


کیلیان امباپه مهاجم جوان پاری سن ژرمن با دو گلی که مقابل گنگام به ثمر رساند؛ موجبات پیروزی تیمش را فراهم کرد اما با اینحال وی نیمار را فوق ستاره اصلی پاری سن ژرمن می داند.

کیلیان امباپه با دو گل در دقایق پایانی تیمش را پیروز میدان کرد

کیلیان امباپه با دو گل در دقایق پایانی تیمش را پیروز میدان کرد

پس از پیروزی سه بر یک پاری سن ژرمن مقابل گنگام، با اینکه کیلیان امباپه دو گل وارد دروازه حریف کرد، در مصاحبه ای نیمار را فوق ستاره تیمش معرفی کرد. توماس توخل سرمربی پی اس جی، در نیمه دوم کیلیان امباپه را به میدان فرستاد و قبل از گلزنی وی، گنگام با گلزنی نولان روکس از پاری سن ژرمن پیش افتاده بود.

تغییری که توماس توخل در تیمش ایجاد کرده بود پس از مدتی جواب داد و کیلیان امباپه همراه با نیمار ورق را به سود پاری سن ژرمن برگرداندند؛ در اوایل نیمه دوم جوردن ایکوکو در محوطه جریمه بر روی نیمار خطا کرد و نیمار نیز از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند. در اواخر نیمه دوم نیز کیلیان امباپه دو گل برای پاریسی ها به ثمر رساند.

اما قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ بر این باور است که نیمار بهترین بازیکن پی اس جی است:

نیمار بیش تر از من در موفقیت های تیم سهم دارد و او یک فوق ستاره است. من هنوز به سطح بازی او نرسیده ام زیرا او سال های متمادی در بارسلونا بازی کرده است و توانایی هایش را به همگان اثبات کرده است. ما نیز در تیممان بازیکنانی داریم که فوق ستاره هستند. فکر نمی کنم خودم به تنهایی نتیجه مسابقه را تغییر داده باشم. تمام بازیکنان قصد داشتند در نیمه دوم عملکرد بهتری داشته باشند و در این نیمه تمام بازیکنان چهره جدیدی از تیم را به نمایش گذاشتند. با دو گل به تیم کمک کردم اما فکر نمی کنم که فقط من به تنهایی عامل پیروزی تیم بودم.

کیلیان امباپه به دلیل حضور در فینال جام جهانی مدت زمان بیشتری در تعطیلات به سر برد و بنابراین نتوانست تیمش را در بازی مقابل کان همراهی کند. وی حالا بر این باور است که پیروزی تیمش مقابل گنگام را فراموش کرده است و به مسابقه بعدی تیمش فکر می کند:

آنطور که باید پیروزیمان را جشن گرفتیم اما فوتبال ادامه دارد. دوران حرفه ای من تازه شروع شده است و هر وقت برای تیم ملی و پاری سن ژرمن بازی می کنم؛ شور و شوق دارم. تمی توانم هنگام مسابقه تیمم گوشه ای بنشینم و کاری نکنم؛ باید برای پیروزی مسئولیت پذیر باشم.

منبع: Goal.com