گوش به زنگگوش به زنگ

ستاره اسبق برزیلی: "تنها نیمار می تواند در جام جهانی روسیه در حد مسی و رونالدو ظاهر شود"


ژوزوئه هافبک سابق تیم ملی برزیل درباره نیمار گفته است که هموطنان او باید نسبت به بازگشت این مهاجم به شرایط آمادگی امیدوار باشند.

ژوزوئه:تنها نیمار می تواند در حد مسی و رونالدو باشد

ژوزوئه:تنها نیمار می تواند در حد مسی و رونالدو باشد

ژوزوئه هافبک سابق تیم ملی برزیل و باشگاه وولفسبورگ از رسیدنِ به موقعِ نیمار به جام جهانی و ارائه عملکردی درخشان دفاع کرده است.

این هافبک سابق معتقد است که ستاره پاری سن ژرمن تنها بازیکنی در جهان است که می تواند بر لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برتری یابد، و به همین خاطر او برای تیم ملی برزیل جهت دستیابی به ششمین قهرمانی جهان، بازیکنی بسیار ارزشمند است.

انتظار می رود نیمار که در یک بازی در برابر مارسی در ماه فوریه دچار شکستگی پا شد و هنوز با بهبودی فاصله دارد برای تیم ملی کشورش عنصری کلیدی باشد.

بازیکن سابق وولفسبورگ به گُل گفت:

وقتی شما درباره تیم برزیل صحبت می کنید نیمار مثل یک مرجع است و ما بسیار به او اطمینان داریم. من با قطعیت روی او شرط می بندم – هیچ کس دیگری نمی تواند در سطح مسی و رونالدو باشد. مصدومیت نیمار جدی بود. همه نگران شرایط او پس از بازگشت اش هستند اما ما باید امیدوار باشیم.

در عین حال، ژوزوئه درباره شانس کشورش خوش بین است.

او گفت:

من فکر می کنم که برزیل، آلمان و اسپانیا مدعیان اصلی باشند، اما خودم روی قهرمانی برزیل در جام جهانی شرط می بندم. مدت هاست که ما مدعی قهرمانی نبوده ایم، اما تیم ملی اکنون بازیکنان اش اعتماد به نفس دارند. هواداران نیز به خاطر عملکرد خیلی خوب بازیکنان به تیم اطمینان دارند. این تیمی است سرعتی و جوان.

ژوزوئه همچنین درباره هم تیمی سابق خود اِدین ژکو اظهارنظر کرد. آن ها در فصل ۹-۲۰۰۸ با تیم وولفسبورگ قهرمان بوندس لیگا شده بودند.

ژوزوئه درباره این بازیکن تیم ملی بوسنی و باشگاه رم گفت:

او فورواردی است که می تواند سرنوشت بازی را عوض کند. ژکو یک تمام کننده خیلی خوب است. من علاقه خاصی به او دارم، و بعد از این که دو سال با او همبازی بودم هنوز هم او را ستایش می کنم.

با این حال، ژوزوئه چندان خوش بین نیست که این مهاجم گلزن شانس زیادی برای جبران شکست ۲-۵ تیم اش در برابر لیورپول در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان، داشته باشد.

او گفت:

رم برای بازگشت و جبران شکست در مقابل لیورپول کارش سخت است، خیلی سخت تر از کارش در برابر بارسلونا. اما فوتبال دنیای غیر قابل باوری است. فکر نمی کنم آن اتفاق دوباره تکرار بشود، به خصوص به خاطر این که لیورپول دیده است که رم چه بر سر بارسا آورد و برای همین مراقب خواهد بود.

منبع: www.goal.com