گوش به زنگگوش به زنگ

چمبرلین آماده نبردیم، قرمزها از هیچ تیمی نمی ترسند


الکس اکسلید چمبرلین می گوید لیورپول از برخورد به هیچ تیمی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نمی ترسد.

الکس اکسلید چمبرلین هافبک تیم لیورپول یک قدم به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا نزیکتر شده

الکس اکسلید چمبرلین هافبک تیم لیورپول یک قدم به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا نزیکتر شده

یورگن کلوپ در پی برد ۲ بر ۱ در ورزشگاه اتحاد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه ۵ بر ۱ مقابل منچسترسیتی به پیروزی رسید و در یک هفته دوبار موفق به شکست منچسترستی شد. او در این فصل موفق شد ۳ بار گواردیولا را شکست دهد(دوبار در لیگ قهرمانان و یک بار در لیگ جزیره).

آن ها اکنون باید در لیگ قهرمانان اروپا مقابل یکی از سه تیم رئال مادرید، بایرن مونیخ یا رم بازی کنند و این در قرعه کشی روز جمعه مشخص خواهد شد، اما چمبرلین با قاطعیت می گوید که آنها از هیچ تیمی نمی ترسند. 

چمبرلین گفت: 

"دوبار پیروزی مقابل منچسترسیتی باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس ما شده، غلبه بر منچسترسیتی آن هم دوبار اصلا کار آسانی نیست."

او ادامه داد: 

"ما در طول یک هفته دوبار بر منچسترسیتی پیروز شدیم و یکبار هم در طول فصل در لیگ جزیره مقابل آنها به پیروزی رسیدیم. این نشان می دهد که وقتی ما در سطح واقعی خود هستیم می توانیم هر تیمی را شکست دهیم. اکنون ما به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا رسیده ایم و باید ثابت کنیم که به همین خوبی می توانیم بقیه تیم های اروپایی را نیز شکست دهیم. بعضی ها ممکن است بگویند تیم رم بهتر است چون آنها نمایش شگفت انگیزی در مقابل بارسلونا داشتند و این تیم را حذف کردند. اما این مهم نیست. ما باید اطمینان داشته باشیم که برای رویارویی با هر تیمی آماده هستیم و می توانیم بر هر تیمی غلبه کنیم."

چمبرلین افزود: 

"فتح لیگ قهرمانان اروپا همه آن چیزی هست که شما از دوران نوجوانی آرزوی آن را دارید. هیچ چیزی با شکوه تر از بازی در فینال لیگ قهرمانان اروپا نیست و ما فقط چند قدم با این مهم فاصله داریم. برای یک ورزشکار در هر رشته ورزشی موفقیت یعنی رسیدن به فینال های متعدد و فتح آن ها."

اکسلید چمبرلین از یورگن کلوپ نیز به دلیل روش هدایت تیم در نیمه اول در حالی که توسط منچسترسیتی تحت فشار بودند تقدیر کرد.

او خیلی خوشحال بود که سرمربی خود را درکنار زمین می دید در حالی که منچسترسیتی به دلیل اخراج گواردیولا از این مزیت محروم بود.

او در این مورد گفت:

کلوپ مربی بزرگی است و این را در طول سال ها و با تیم های مختلف ثابت کرده است. او در بین دو نیمه هم تاکتیک ها را برای تیم بیان می کند، هم با هیجان آتشینی که دارد به تیم انگیزه فراوانی برای بازی در نیمه دوم می دهد. کلوپ بین دو نیمه ما را آرام کرد و گفت: اهمیتی ندارد که ما الان چه کاری می کنیم، چه حذف شویم و چه به مرحله بعد صعود کنیم ما باید به روش خودمان بازی کنیم و از نظر من ما حتی خیلی بهتر از چیزی که انتظار داشتم بازی کردیم. بدیهی است که شما همیشه به مربی خود در کنار زمین احتیاج دارید و او مردی است که خیلی سخت است وی را ساکت در کنار زمین ببینیم چون همیشه در حال فریاد زدن و گفتن نکات به بازیکنان است. من دیدم که پپ چطور تیم منچسترسیتی را هدایت می کند، او در کنار زمین خیلی فریاد می زند که البته این خیلی مهم هست اما اینکه این کار او بازیکنان تیمش را تحت تاثیر قرار می دهدیا نه، خیلی مطمئن نیستم. در آن دیدار من واقعا نمیدانستم که پپ در کنار زمین نیست و توسط داور اخراج شده.“

در سال ۲۰۰۸ که لیورپول به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید، الکساندر آرنولد فقط نه سال سن داشت. این جوان ۱۹ ساله که در ماه قبل همراه تیم ملی انگلستان در مسابقات انتخابی جام جهانی تمرین می کرد گفت:

"هیچ تیمی در طول مسابقات لیگ قهرمانان اروپا نتوانسته باعث ایجاد ترس در وجود ما شود. از همان ابتدای لیگ قهرمانان اروپا ما فقط به دنبال فتح آن بودیم."

منبع:www.football۳۶۵.com