چمبرلین آماده نبردیم، قرمزها از هیچ تیمی نمی ترسند

الکس اکسلید چمبرلین می گوید لیورپول از برخورد به هیچ تیمی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نمی ترسد.

چمبرلین  آماده نبردیم، قرمزها از هیچ تیمی نمی ترسند

الکس اکسلید چمبرلین هافبک تیم لیورپول یک قدم به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا نزیکتر شده

الکس اکسلید چمبرلین هافبک تیم لیورپول یک قدم به رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا نزیکتر شده

یورگن کلوپ در پی برد ۲ بر ۱ در ورزشگاه اتحاد و در مجموع دو بازی رفت و برگشت در لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه ۵ بر ۱ مقابل منچسترسیتی به پیروزی رسید و در یک هفته دوبار موفق به شکست منچسترستی شد. او در این فصل موفق شد ۳ بار گواردیولا را شکست دهد(دوبار در لیگ قهرمانان و یک بار در لیگ جزیره).

آن ها اکنون باید در لیگ قهرمانان اروپا مقابل یکی از سه تیم رئال مادرید، بایرن مونیخ یا رم بازی کنند و این در قرعه کشی روز جمعه مشخص خواهد شد، اما چمبرلین با قاطعیت می گوید که آنها از هیچ تیمی نمی ترسند. 

چمبرلین گفت: 

"دوبار پیروزی مقابل منچسترسیتی باعث افزایش روحیه و اعتماد به نفس ما شده، غلبه بر منچسترسیتی آن هم دوبار اصلا کار آسانی نیست."

او ادامه داد: 

"ما در طول یک هفته دوبار بر منچسترسیتی پیروز شدیم و یکبار هم در طول فصل در لیگ جزیره مقابل آنها به پیروزی رسیدیم. این نشان می دهد که وقتی ما در سطح واقعی خود هستیم می توانیم هر تیمی را شکست دهیم. اکنون ما به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا رسیده ایم و باید ثابت کنیم که به همین خوبی می توانیم بقیه تیم های اروپایی را نیز شکست دهیم. بعضی ها ممکن است بگویند تیم رم بهتر است چون آنها نمایش شگفت انگیزی در مقابل بارسلونا داشتند و این تیم را حذف کردند. اما این مهم نیست. ما باید اطمینان داشته باشیم که برای رویارویی با هر تیمی آماده هستیم و می توانیم بر هر تیمی غلبه کنیم."

چمبرلین افزود: 

"فتح لیگ قهرمانان اروپا همه آن چیزی هست که شما از دوران نوجوانی آرزوی آن را دارید. هیچ چیزی با شکوه تر از بازی در فینال لیگ قهرمانان اروپا نیست و ما فقط چند قدم با این مهم فاصله داریم. برای یک ورزشکار در هر رشته ورزشی موفقیت یعنی رسیدن به فینال های متعدد و فتح آن ها."

اکسلید چمبرلین از یورگن کلوپ نیز به دلیل روش هدایت تیم در نیمه اول در حالی که توسط منچسترسیتی تحت فشار بودند تقدیر کرد.

او خیلی خوشحال بود که سرمربی خود را درکنار زمین می دید در حالی که منچسترسیتی به دلیل اخراج گواردیولا از این مزیت محروم بود.

او در این مورد گفت:

کلوپ مربی بزرگی است و این را در طول سال ها و با تیم های مختلف ثابت کرده است. او در بین دو نیمه هم تاکتیک ها را برای تیم بیان می کند، هم با هیجان آتشینی که دارد به تیم انگیزه فراوانی برای بازی در نیمه دوم می دهد. کلوپ بین دو نیمه ما را آرام کرد و گفت: اهمیتی ندارد که ما الان چه کاری می کنیم، چه حذف شویم و چه به مرحله بعد صعود کنیم ما باید به روش خودمان بازی کنیم و از نظر من ما حتی خیلی بهتر از چیزی که انتظار داشتم بازی کردیم. بدیهی است که شما همیشه به مربی خود در کنار زمین احتیاج دارید و او مردی است که خیلی سخت است وی را ساکت در کنار زمین ببینیم چون همیشه در حال فریاد زدن و گفتن نکات به بازیکنان است. من دیدم که پپ چطور تیم منچسترسیتی را هدایت می کند، او در کنار زمین خیلی فریاد می زند که البته این خیلی مهم هست اما اینکه این کار او بازیکنان تیمش را تحت تاثیر قرار می دهدیا نه، خیلی مطمئن نیستم. در آن دیدار من واقعا نمیدانستم که پپ در کنار زمین نیست و توسط داور اخراج شده.“

در سال ۲۰۰۸ که لیورپول به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید، الکساندر آرنولد فقط نه سال سن داشت. این جوان ۱۹ ساله که در ماه قبل همراه تیم ملی انگلستان در مسابقات انتخابی جام جهانی تمرین می کرد گفت:

"هیچ تیمی در طول مسابقات لیگ قهرمانان اروپا نتوانسته باعث ایجاد ترس در وجود ما شود. از همان ابتدای لیگ قهرمانان اروپا ما فقط به دنبال فتح آن بودیم."

منبع:www.football۳۶۵.com 

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

آنتونیو کونته پس از دو سال حضور در تیم چلسی که با قهرمانی این تیم در فصل قبل آغاز شده بود، با اعلام رسمی این باشگاه در روز جمعه از این باشگاه جدا شد.

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

به گزارش بیزینس استاندارد ، این مربی ۴۸ ساله ایتالیایی پس از ناکامی در کسب عنوان قهرمانی در لیگ جزیره و جام حذفی، از طرف هیئت مدیره و بازیکنان این باشگاه مورد انتقاد قرار گرفت.

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا هفته گذشته به تمرینات این تیم بازگشت، اما نوشته ای روی دیوار نصب شده بود که در آن بیان شده بود چلسی باید مائوریتسیو ساری را از ناپولی به این تیم بیاورد.

باشگاه فوتبال چلسی اعلام کرد:

باشگاه چلسی و کونته، قطع همکاری خود را به طور رسمی اعلام کرده اند. در طول حضور آنتونیو کونته در این تیم ما ششمین قهرمانی لیگ جزیره و هشتمین قهرمانی جام حذفی انگلستان را کسب کردیم. در فصلی که عنوان قهرمانی را با کونته کسب کردیم، رکوردهای جدیدی از جمله ۳۰ برد در ۳۸ بازی و ۱۳ برد متوالی در لیگ جزیره را به خود اختصاص دادیم. ما برای آنتونیو  در بقیه مراحل حرفه ای شغلی اش آرزوی موفقیت می کنیم. او این تیم را در حالی ترک می کند که با ۶۵.۱ درصد پیروزی، از تمام مربیان تاریخ این باشگاه موفق تر عمل کرده است.

مائوریتسیو ساری بانکدار اسبق ۵۹ ساله، در طول یک دهه ای که رومن آبراموویچ به عنوان مالک روسی این باشگاه معرفی شده، هشتمین سرمربی این باشگاه خواهد بود.

هنوز یک سال از قرارداد کونته با باشگاه چلسی باقی مانده بود. به نظر می رسد که کادر فنی و بازیکنان تیم معتقدند که حس قهرمانی این تیم به سرعت در حال محو شدن می باشد.

کونته روش های تمرینی شدیدی داشت و در مورد تنبیه بازیکنان سرشناس تیم مثله دیگو کاستا و نیمکت نشین کردن وی مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین او برای تنبیه بازیکنان سرکش و بزرگ تیم به دنبال فروختن آنها و خرید بازیکنانی با همان قابلیت ها بود.

اگرچه ممکن است بازیکنان حاضر این تیم با کونته مشکلاتی داشته باشند، اما جان تری کاپیتان سابق این تیم که بعد از قهرمانی چلسی در لیگ جزیره این تیم را ترک کرد، چیزی جز ستایش کونته درباره وی بیان نکرده است.

جان تری در صفحه اینستاگرام خودش عکسی از خودش و کونته در حالی که هر دو جام قهرمانی لیگ برتر جزیره را در دست دارند، پست کرده و نوشته:

مرسی سرمربی.

مرد بزرگ، مربی بزرگ. من برایت در آینده آرزوی موفقیت دارم.

ساری برای هموطن خودش کارلو آنجلوتی مربی سابق چلسی که جایگزین او در تیم ناپولی در سری آ شده، آرزوی موفقیت کرده است.

ساری که زمان خود را بین کار در بانک و سرمربیگری تیم ناپولی صرف کرده بود، در سه سال حضور خودش در ناپولی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد و برای این تیم فقط دو مقام دومی و یک مقام سومی در سری آ به دست آورد.

کونته به علت ۹ میلیون دلار طلب گزارش شده اش از تیم چلسی بیان کرده که اگر بی تیم بماند احتمالا سال آینده را استراحت کند.

ناپولی نیز منتظر دریافت جریمه ای در حدود ۴.۵ میلیون دلار برای ساری است که در حالی که با این تیم قرارداد دارد، این تیم را ترک کرده است.

به نظر می رسد مائوریتسیو ساری موافقت کرده است که جان فرانک زولا(سرمربی مورد علاقه ی پیشین چلسی که پس از مواجهه با ناکامی ها کارش را به حالت تعلیق درآورد)، به عنوان یکی از دستیارانش در تیم حضور داشته باشد.

ساری همچنین یک لیست از بازیکنانی که می خواهد با آن ها قرارداد ببندد، تهیه کرده است. از جمله این بازیکنان می توان جورجینیو هافبک برزیلی جوان ناپولی، الکساندر گلوین بازیکن تیم ملی روسیه و دنیله روگانی مدافع ایتالیایی باشگاه یوونتوس را نام برد.

منبع: business-standard.com

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

اگر باشگاه چلسی بتواند آنتونی مارسیال را به خدمت بگیرد،به ویلیان اجازه می دهد این تابستان به تیم منچستریونایتد ملحق شود.

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

خوزه مورینیو مایل است قرارداد ویلیان را امضا کند زیرا تابستان گذشته نتوانسته بود او را به الدترافورد بفرستد.

برزیل فصل گذتشه با حضور آنتونیو کونته شکست خورد و پس از آنکه چلسی، منچستریونایتد را در جام حذفی شکست داد، آنها پست رسمی اینستاگرام ایتالیا را بلاک کردند.

بارسلونا علاقه مند است قراردادی با ویلیان به عنوان بازیکن جایگزین امضا کند اما بعید است پس از آنکه چلسی قیمت این بازیکن را به ۶۰ میلیون پوند رساند، این اتفاق بی افتد.

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

چلسی خیلی علاقه داشت این بازیکن را به بارسلونا بدهد و از آن طرف بلوز به صورت جدی خواستار حضور ویلیان در منچستریونایتد است.

به نقد از سایت تلگراف، اگر منچستر پیشنهاد معاوضه ی مارسیال را بپذیرد، چلسی به ویلیان اجازه ترک الدترافورد را خواهد داد.

این مهاجم فرانسوی ماه گذشته اعلام کرد پس از حذف خوزه مورینیو از الدترافورد خواهد رفت.

یونایتد می خواهد مارسیال را نگه دارد و چلسی نیز می خواهد ویلیان را به تیم های خارجی بفروشد.

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

منچستریونایتد در پایان هفته به تمرینات پیش فصل خود ادامه می دهد و انتظار می رود مارسیال برای بازی در تیم ملی اش کشورش در جام فرانسه، در تمرینات حضور نداشته باشد.

۱۲ ماه از قرارداد فعلی این بازیکن ۲۲ ساله با الدترافورد می گذرد و یونایتد قصد دارد قرارداد خود را سال آینده با این بازیکن ادامه دهد.

منبع: www.metro.co.uk

یک هشتم نهایی : پیش بازی روسیه و اسپانیا

قهرمانان جام جهانی 2010، روز یکشنبه، مقابل میزبانان جام جهانی امسال بازی خواهند کرد. این دیدار، سومین بازی از دور یک شانزدهم نهایی جام جهانی روسیه است.

یک هشتم نهایی : پیش بازی روسیه و اسپانیا

این دیدار، مصافی مهم و جدی برای روسیه محسوب می شود و آن ها می توانند خود را در این بازی محک بزنند. طرفداران روسی به تیم خود امیدوار تر شده اند و حال باید دید که بازیکنان چگونه به آن پاسخ می دهند. حریف روس ها، یکی از مدعیان فتح جام جهانی ۲۰۱۸ است و استعداد های زیادی را نیز دارد. اما هر دو تیم، در بخش آسان تر جدول رقابت ها قرار گرفته اند و پس از برد یکی از آن ها در این بازی، کار آنچنان سختی تری را در دیدار های آینده نخواهند داشت. روسیه باید هر آنچه دارد را در این بازی از خود به نمایش بگذارد.

در این بخش به تمامی اطلاعات مربوط به بازی روز یکشنبه تیم ملی روسیه مقابل اسپانیا می پردازیم.

ایسکو و سیلوا، شانس های اول اسپانیا برای در هم شکست خط دفاعی تیم ملی روسیه خواهند بود

ایسکو و سیلوا، شانس های اول اسپانیا برای در هم شکست خط دفاعی تیم ملی روسیه خواهند بود

عملکرد در مرحله گروهی

باید همین جا اعلام کرد که عملکرد کلی تیم ملی اسپانیا در مرحله گروهی، بسیار کم تر از حد انتظار بوده است. لاروخا ها جام جهانی را با نتیجه مساوی ۳ بر ۳ مقابل پرتغال آغاز کردند. آن ها معقولانه بازی کردند، به خصوص در خط میانی، اما در آن مسابقه، هیچ چیز جلودار هتریک و درخشش کریستیانو رونالدو نبود.

آن ها در بازی خود مقابل تیم ملی ایران، با یک گل باد آورده از سوی دیگو کاستا، نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دادند. اگر چه عملکرد آن ها توسط بازیکنان ایران خنثی شده بود، اما در نهایت، این تیم ملی اسپانیا بود که با سه امتیاز ارزشمند، زمین بازی را ترک کرد.

در بازی سوم آن ها مقابل مراکش، آن ها مرتبه ای دیگر، مانند دیدار خود مقابل ایران، از زمین محو شدند. ایسکو و لاسپاس توانستند با عملکرد قابل قبول خود، اسپانیا را از باخت نجات دهند و در نهایت بازی را با نتیجه مساوی به پایان برسانند.

در سوی دیگر رقابت ها و در گروه A، روسیه مراسم افتتاحیه را با یک برد تاریخی مقابل عربستان سعودی، به پایان رساند. آن ها در دیدار اول خود، ۵ بر صفر عربستان را مغلوب کردند و پس از آن نیز با انرژی تمام به سراغ محمد صلاح و تیم اش رفتند؛ دیدار دوم تیم ملی روسیه نیز با نتیجه ۳ بر ۱ به نفع تزار ها به پایان رسید.

اگر چه، آخرین بازی آن ها در جام جهانی تشریفاتی بود، آن ها مغلوب تیم قدرتمند اروگوئه شدند و لوییس سوارز موفق به توقف روس ها و خط دفاعی آن ها شد.

دیداری کلاسیک

روسیه و اسپانیا، طی مسابقات یورو ۲۰۰۸، دو بار با یکدیگر بازی کردند، یک مرتبه در مرحله گروهی و دیگری در نیمه نهایی. تیم ملی اسپانیا در مرحله نیمه نهایی، به راحتی توانست با نتیجه ۳ بر ۰، روسیه را مغلوب کند و برای اولین بار از سال ۱۹۸۴، به فینال یورو برسد.

تیم ملی روسیه توانسته بود هلند قدرتمند آن زمان را شکست دهد، ولی مقابل اسپانیا حرفی برای گفتن نداشت. اسپانیا در آن دوره، به قدرت دیرین خود باز گشته بود و در نهایت توانست فوتبالی اسپانیایی را به جهانیان نشان دهد. گل های ژاوی، گویزا و داوید سیلوا، تفاوت بازیکنان اسپانیا با روسیه را کاملا مشخص کرد. پس از حذف تیم ملی روسیه از مسابقات یورو ۲۰۰۸، آن ها تا جام جهانی امسال، نتوانستند در هیچ تورنومنت بزرگی خود نمایی کنند.

ایگور اسملنیکو تنها محروم دیدار روز یک شنبه خواهد بود

ایگور اسملنیکو تنها محروم دیدار روز یک شنبه خواهد بود

اخبار دو تیم

تیم ملی اسپانیا، هنوز هم خود را پیدا نکرده است، اما بعید است که تغییر در ترکیب خود مقابل روسیه، اعمال کند. آن ها هیچ بازیکن محروم و یا مصدومی ندارند، به همین دلیل، دست مربی برای انتخاب بسیار باز است.

به احتمال بسیار بالا، اسپانیا با سیستم ۳-۳-۴ محبوب خود به زمین خواهد آمد و بوسکتس در عمق خط دفاعی، از دروازه محافظت خواهد کرد. بوسکتس در دور گروهی، یک کارت زرد از داور دریافت کرده است، اما حضور او برای تیم ملی اسپانیا حیاتی است. به همین دلیل، نیمکت نشینی اش بسیار دور از ذهن است.

تیم ملی روسیه، در بازی مقابل اروگوئه، به چندین بازیکن کلیدی خود از جمله گولووین و ماریو فرناندس استراحت داد، اما انتظار می رود که این بازیکنان، مقابل اسپانیا صف آرایی کنند.

ایگور اسملنیکو، در بازی مقابل اروگوئه، از زمین اخراج شد و نمی تواند در بازی بعدی حضور داشته باشد. اگر چه، در صورت عدم محرومیت نیز، حضور او در زمین بسیار بعید بود. یکی از کلیدی ترین هافبک های تیم ملی روسیه، آلان دزاگوئف است. او مقابل عربستان صعودی مصدوم شد و یکی از بهترین خبر ها برای روسیه، بازگشت احتمالی او به ترکیب اصلی تیم خواهد بود.

پیش بینی ترکیب دو تیم

اسپانیا (۳-۳-۴): دخیا، کارواخال، راموس، پیکه، آلبا، بوسکتس، تیاگو، اینیستا، ایسکو، سیلوا، کاستا

روسیه (۱-۳-۲-۴): آکینفیو، فرناندز، کوتپو، ایگناشویچ، ژیرکو، گازینسکی، زوبنین، سامدو، گولووین، چریشو، زوبا

پیش بینی ها

اگر بخواهیم بر اساس پیش زمینه خود از جام جهانی تا به اینجای کار قضاوت کنیم، نتیجه قطعی این بازی کاملا نا مشخص است. تیم ملی روسیه در دو بازی اول خود، بسیار مقتدر تر از حریفان نشان داده و ناگهان در بازی سوم خود شکستی سخت را متحمل شده است. در حالی که اسپانیا با نشان دادن تنها بخشی از توانایی ها و درخشش خود، عملکردی کاملا معمولی در سه بازی گذشته خود داشته است.

اما باید بدانیم که اسپانیا در صورت تلاش کافی، توانایی بدست آوردن هر چیزی را دارد. به نظر نمی رسد که ایسکو و داوید سیلوا مشکلی در شکستن خط دفاعی تیم ملی روسیه داشته باشند و احتمالا بوسکتس و آندرس اینیستا نیز در خط میان آقایی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که تعداد طرفداران تیم ملی روسیه، از تعداد طرفدارن هر تیم دیگری در جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر است و این فاکتوری بسیار مهم برای این تیم محسوب می شود. طرفداران از تیم خود انتظار دارند که با عملکری قابل قبول، شگفتی بیافرینند.

پیش بینی نهایی: اسپانیا ۳ – روسیه ۰

منبع: ۹۰Min.com

ژردان شکیری با 13 میلیون پوند رسما به لیورپول پیوست!

ژردان شکیری به عنوان سومین خرید باشگاه لیورپول در فصل نقل و انتقالات امسال، به این تیم پیوست.

ژردان شکیری با 13 میلیون پوند رسما به لیورپول پیوست!

ژردان شکیری به باشگاه لیورپول پیوست

ژردان شکیری به باشگاه لیورپول پیوست

باشگاه لیورپول با پرداخت مبلغ ۱۳ میلیون پوند، ژردان شکیری ملی پوش سوئیسی را از باشگاه استوک سیتی خریداری کرد. شکیری ۲۶ ساله، پس از حذف تیمش از مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ تحت مداوا قرار گرفت و هم اکنون در شرایط مناسبی قرار دارد. شقیری در کنار کیتا و فابینیو، از بازیکنانی هستند که تابستان امسال به تیم یورگن کلوپ پیوسته اند. طبق اطلاعات منتشر شده، قراداد شکیری با لیورپول بلند مدت است.

ژردان شکیری طی مصاحبه خود با وب سایت لیورپول اف سی، این چنین گفت:

من از بودنم در این باشگاه خیلی خوشحالم. لیورپول باشگاهی بزرگ با پیشینه ای قدیمی، بازیکنانی بزرگ و مربیانی فوق العاده است. من از بودنم در این جا خیلی خوشحالم.

وی افزود:

یک بازیکن همواره دوست دارد که در بزرگ ترین صحنه های فوتبال حاضر شود. چندین سال پیش دوست داشتم که به این باشگاه بیایم، اما این اتفاق رخ نداد. از این که در نهایت به باشگاه لیورپول پیوستم، بسیار خوشحالم. من دوست دارم که پیشرفت کنم، میخوام بهترین باشم و به مقام های مختلفی دست پیدا کنم. این دلیلی است که به این جا آمده ام.

طبق متن منتشر شده در وب سایت رسمی باشگاه لیورپول، کلوپ در رابطه با این خرید گفت:

فکر کنم اصطلاح مناسب برای تصمیم خرید ژردان، بدون نیاز به هیچ فکری باشد. وقتی که بازیکنی مانند او در مسیر شما قرار می گیرد، اگر باهوش باشید، باید فوراً نسبت به او واکنش نشان دهید و ما این کار را کردیم.

او سرعت، توانایی و غرور کافی برای حضور در زمین بازی را دارد. شکیری با حضور در لیورپول، خودش و فضای اطراف ما را به چالش خواهد کشید. ما دوست داریم که او خود را نشان دهد، و در عین حال، برای پیشرفت در بخش هایی که جای پیشرفت دارد، اقدام کند.

ژردان شکیری در حالی به باشگاه لیورپول پیوست که هنوز دو سال از قراردادش در استوک باقی مانده بود. او فصل گذشته، در رابطه با ترک استوک به صراحت صحبت کرده بود. با آزاد شدن او به عنوان بازیکنی قابل خرید، پیشنهاد های زیادی از سراسر اروپا، از جمله باشگاه لاتزیو برای شکیری ارسال شد؛ اما در نهایت لیورپول بود که موفق به جذب او شد.

شکیری در سال ۲۰۱۴ نیز، تا مراحل پایانی عقد قرارداد با لیورپول پیش رفته بود.

کلوپ باور دارد که تجربه شکیری به بالاترین حد خود رسیده است و توانایی های او در فصل آینده، کمک شایانی به باشگاه لیورپول خواهد کرد.

منبع: theguardian.com

یک چهارم نهایی : پیش بازی دیدار روسیه کرواسی

تنها چند ساعت دیگر تا دیدار تاریخی روسیه میزبان و کرواسی مهمان باقی مانده است. روسیه تا به این جای کار نیز، بیش از حد انتظار ظاهر شده است. حال باید دید که کدامیک از این دو تیم، به فینال جام جهانی 2018 صعود می کنند.

یک چهارم نهایی : پیش بازی دیدار روسیه کرواسی

تیم ملی روسیه و کرواسی، پیش از این نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند

تیم ملی روسیه و کرواسی، پیش از این نیز مقابل یکدیگر قرار گرفته اند

تیم ملی روسیه، با شکست قهرمان اسبق جام جهانی ۲۰۱۰، توانست در این دوره از رقابت ها، خودی نشان دهد. آن ها با توجه به تیم های باقی مانده، از شانس های صعود به مرحله بعد محسوب می شوند. اما برای این امر، نیاز به گذشتن از سد قدرتمندی به نام کرواسی دارند.

 

روسیه

تیم ملی روسیه پیش از شروع جام جهانی و در بازی های دوستانه، عملکردی نامناسب را از خود به نمایش گذاشت. انتظار همگان از این تیم، بسیار کم بود. با این وجود، میزبانان جام جهانی توانستند با پشتیبانی قوی مردم و استفاده از امتیاز میزبانی، در بازی اول خود عربستان را با نتیجه ۵ بر ۰ در هم بکوبند. روس ها در ادامه کار، محمد صلاح و مصر را نیز شکست دادند، اما در قدم نهایی از دیدار های مرحله گروهی، ۳ بر ۰ مغلوب اروگوئه شدند.

روسیه با تقابل دفاعی خود مقابل اسپانیا، بازی را به وقت های اضافه و در نهایت ضربات پنالتی کشاند. چرچسوف و تیمش توانستند با دفاعی منطقی و درخشش نهایی خود در ضربات پنالتی، اسپانیا را از این دیدارها حذف کنند.

اخبار تیم

چرچسوف، در حال حاضر با مصدومیت بازیکنان کلیدی خود، دزاگوئف و ژیرکوف دست و پنجه نرم می کند. با این وجود، احتمال حضور این دو بازیکن کلیدی در ترکیب اصلی تیم، مقابل کرواسی وجود دارد.

 

کرواسی

تیم ملی کرواسی، پس از کسب مقام سوم، طی اولین حضور خود در جام جهانی به عنوان کشوری مستقل، ناکامی های زیادی را در مراحل گروهی جام های جهانی پشت سر گذاشته است. آن ها در سال های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴، در همان مرحله گروهی حذف شدند. این در حالی است که کرواسی حتی موفق به حضور در جام جهانی ۲۰۱۰ نشد!

با توجه به شرایط تیم ملی کرواسی، پیش از حضور آن ها در جام جهانی ۲۰۱۸، انتظارات زیادی از آن ها نمی رفت، اما با پیشرفت مناسب آن ها در این رقابت ها، طرفداران این تیم، انتظارات بیشتری را از آن ها خواهند داشت.

کرواسی توانست در دور گروهی، هر سه حریف خود را با اقتدار شکست دهد. آن ها نیجریه، آرژانتین و ایسلند را در مرحله گروهی پشت سر گذاشتند و با شکست دادن دانمارک، به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده اند. بازی مقابل دانمارک شاید نمایشی از بهترین عملکرد آن ها نبود، اما بردی ارزشمند در ضربات پنالتی را به همراه داشت. حال چالشی بزرگتر  پیش روی این تیم است: بازی مقابل روسیه شگفتی ساز و میزبان.

اخبار تیم

بسیار بعید است که سرمربی تیم ملی کرواسی، تغییری نسبت به ترکیب اصلی آن ها مقابل دانمارک ایجاد کند. اگر چه ایوان استرنیچ از ناحیه عضله دچار مصدومیت شده است. نیکولای کالینیچ نیز چندی پیش به دلیل مصدومیت، روسیه را ترک کرد.

 

نکات کلیدی که باید بدانید

  • روسیه و کرواسی در انتخابی یورو ۲۰۰۸، دو بازی مقابل یکدیگر را با نتیجه مساوی و بدون گل پشت سر گذاشته اند.
  • کرواسی طی دیداری دوستانه در سال ۲۰۱۵، روسیه را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست داده است.
  • تیم ملی کرواسی، پنج دیدار قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است. کرواسی در این دیدارها ۳ گل دریافت کرده.
  • هر دو تیم با پیروزی در ضربات پنالتی به مرحله یک هشتم نهایی راه پیدا کرده اند.

 

نتیجه گیری

این که روسیه توانسته است تا به این جای کار در رقابت ها حضور داشته باشد، بسیار برای آن ها ارزشمند است. آن ها توانستند با دفاع مناسب و البته خوش شانسی در ضربات پنالتی، به این مرحله راه پیدا کنند، با این وجود بسیار بعید است که از میدان نبرد مقابل تیم ملی کرواسی، پیروز خارج شوند. با وجود بازیکنانی هم چون مودریچ، راکیتیچ و پرشیچ در خط میانی کرواسی، پیروزی مقابل آن ها بسیار سخت تر به نظر می رسد.

 

برنده احتمالی: تیم ملی کرواسی

منبع: Soccernews.com


بستن