گوش به زنگگوش به زنگ

چمبرلین جام جهانی را از دست داد


اکسلید چمبرلین، با درخشش اخیر خود در لیورپول و تیم ملی انگلستان، منتظر حضور خود در جام جهانی روسیه بود که با مصدومیت مواجه شد.

مصدومیت چمبرلین در بازی مقابل آ اس رم

مصدومیت چمبرلین در بازی مقابل آ اس رم

چمبرلین به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو، نه تنها تا انتهای فصل همراه تیم لیورپول نخواهد بود، بلکه تیم ملی انگلستان را در جام جهانی امسال نیز، تنها گذاشت.

این بازیکن ۲۴ ساله، در دقیقه هجدهم بازی مقابل آ اس رُم، به دلیل تکل نا مناسب، از ناحیه زانو آسیب دید و از زمین بیرون رفت. با وجود نبود وی در زمین مسابقه، این دیدار با نتیجه ۵ بر ۲ به نفع لیورپول به پایان رسید.

پس از عکس برداری و مراقبت های لازم در روز چهارشنبه، نتایج حاکی از عدم امکان حضور وی تا آخر فصل در تیم لیورپول است. با وجود اینکه بازه مشخصی برای رفع مصدومیت اعلام نشده است، نزدیک ترین زمان برای شروع دوباره او، فصل آینده خواهد بود. این به معنای عدم حضور وی در تیم ملی انگلستان برای جام جهانی روسیه نیز خواهد بود. وب سایت باشگاه لیورپول، طی بیانیه ای در این رابطه نوشت:

" لیورپول اف سی تایید می کند که به دلیل مصدومیت ناحیه زانو در بازی دیدار روز سه شنبه مقابل آ اس رم، فصل ۲۰۱۷-۱۸، برای اکسلید چمبرلین به پایان رسیده است و وی در تیم ملی و باشگاهی فعالیتی نخواهد داشت. صبح روز چهارشنبه، مصدومیت این بازیکن توسط تیم پزشکی باشگاه در مِلوود مورد ارزیابی قرار گرفت؛ با این وجود بازه زمانی مشخصی برای بازگشت وی به عرصه فوتبال وجود ندارد. اکسلید-چمبرلین از هم اکنون، برنامه توانبخشی خود را آغاز می کند. این برنامه به مداوای هرچه بهتر و سریع تر وی برای بازگشت به لیورپول در فصل آینده کمک خواهد کرد."

مربی تیم لیورپول، یورگن کلوپ، پس از پایان بازی در مقابل آ اس رم مصدومیت چمبرلین را "بسیار وخیم" خواند و مصدومیت این بازیکن انگلیسی را بسیار بدتر از دریافت دو گل از سوی حریف دانست. وی پس از بازی روز سه شنبه در این رابطه گفت:

" بدترین اتفاق امروز، از دست دادن بازیکنی به خوبی چمبرلین بود. من انسان بسیار مثبتی هستم و امیدوارم که این تنها یک گمان باشد، اما دپارتمان پزشکی تیم، بدون هیچ گونه اسکنی، مشکل چمبرلین را وخیم خواند. ما هنوز هم چند بازی مهم را در پیش داریم و لازم است که با خلاقیت بیشتر در تیم، مسیر را برای خود هموار تر کنیم."

منبع: Independent.co.uk