گوش به زنگگوش به زنگ

گروه B : پیش بینی بازی ایران و اسپانیا


تنها چند ساعت دیگر تا آغاز بازی تاریخی ایران و اسپانیا باقی مانده است. در این گزارش، ترکیب دو تیم، پیش بینی و عملکرد دو تیم برتر آسیا و اروپا را بررسی خواهیم کرد.

دیگو کاستا تهدید بزرگی برای دروازه تیم ملی ایران محسوب می شود

دیگو کاستا تهدید بزرگی برای دروازه تیم ملی ایران محسوب می شود

اسپانیا به دنبال اولین برد خود در جام جهانی روسیه خواهد بود. بعد از مساوی اسپانیا با پرتغال و برد تیم ملی ایران مقابل مراکش، ایران با سه امتیاز در صدر جدول گروه B قرار گرفت. همه چیز به عملکرد چهارشنبه شب ایران و اسپانیا، در ورزشگاه کازان آرنا بستگی خواهد داشت.

تیم ملی اسپانیا طی بازی مقابل پرتغال، در همان دقایق اولیه از روی نقطه پنالتی و با درخشش کریستینو رونالدو، گل خورد. سپس این تیم توانست با عملکرد مناسب خود به بازی برگردد، اما رونالدو پا به پای آن ها تاخت تا در یک بازی بسیار جذاب، نتیجه مساوی ۳ بر ۳ رقم بخورد.

در سوی دیگر گروه B، ایران طی یک بازی دفاعی و در واپسین دقایق، با گل به خودی عزیز بوهیدوز از مراکش پیش افتاد. تمام این اتفاقات در بر دست هم دادند تا ایران، صدر نشین گروه B شود.

جدول زیر، اطلاعات پخش بازی ایران مقابل اسپانیا را به نمایش گذاشته است:

بازی

ایران مقابل اسپانیا

تاریخ

چهارشنبه ۳۰ ام خرداد ( ۲۰ ام ژوئن)

ساعت

۲۲:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان ایران

دروازه بانان

بیرانوند، مظاهری، عابدزاده

مدافعان

رضاییان، حسینی، خانزاده، پور علی گنجی، منتظری، محمدی، چشمی(مصدوم)

هافبک ها

عزت اللهی، شجاعی، قدوس، ترابی، دژاگه، ابراهیمی، حاج صفی، امیری

مهاجمان

جهانبخش، انصاری فرد، طارمی، آزمون، قوچان نژاد

 

مربی تیم ملی ایران، کاروس کیروش خواهد بود و با توجه به نتیجه بازی قبلی، بعید است که تغییری در ترکیب کلی تیم ایجاد کند. با وجود تعویض کاپیتان ایران در نیمه دوم بازی با مراکش، احتمال جایگزینی وی با بازیکنی دیگر در یازده نفر شروع کننده بازی وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی ایران: بیرانوند؛ حاج صفی؛ مجید حسینی؛ پور علی گنجی؛ رضاییان؛ عزت الهی؛ ابراهیمی؛ امیری؛ انصاری فرد؛ جهان بخش؛ آزمون

پست بازی

بازیکنان اسپانیا

دروازه بانان

دخیا، رینا، کپا

مدافعان

کارواخال، راموس، ناچو، آلبا، پیکه، مونرئال، آزپیلیکوئتا، اودریزولا

هافبک ها

بوسکتس، اینیستا، سائول، کوکه، تیاگو، سیلوا، ایسکو، آسنسیو، وازکز

مهاجمان

آسپاس، رودریگو، کاستا

 

ناچو در بازی اول تیم ملی اسپانیا مقابل پرتغال، گل ارزشمندی را به ثمر رساند. اگر چه با برگشت دنی کارواخال به تیم، احتمال تعویض وی با ناچو وجود دارد. هم چنین در خط میانی، احتمال تعویض سائول با کوکه نیز وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی اسپانیا: دخیا؛ کارواخال؛ پیکه؛ راموس؛ آلبا؛ بوسکتس؛ کوکه؛ اینیستا؛ سیلوا؛ ایسکو؛ کاستا

برد ایران مقابل مراکش، کار تیم ملی اسپانیا را برای صدر نشینی سخت تر کرده است

برد ایران مقابل مراکش، کار تیم ملی اسپانیا را برای صدر نشینی سخت تر کرده است

پیش نمایش بازی

جام جهانی روسیه، برای اسپانیا با شوکی بزرگ آغاز شد. اخراج لوپتگی و جایگزینی وی با زین الدین زیدان، این تیم را بدون سر مربی باقی گذاشت.

تیم ملی اسپانیا هم اکنون به سرمربی گری فرناندو هیرو، به سوی قهرمانی در تابستان امسال حرکت می کند. اسپانیا شروع قدرتمندی مقابل پرتغال داشت. این تیم تا دقایق پایانی، با نتیجه ۳ بر ۲  برنده بازی بود و کریستینو رونالدو با ضربه آزاد تماشایی خود نتیجه را مساوی کرد.

اسپانیا ترکیبی متعادل از بازیکنان جدید و قدیمی است. بازیکنان کهنه کاری هم چون آندرس اینیستا و جرارد پیکه، تجربیات خود را در اختیار استعداد های جوان تیم، مانند ایسکو و مارکو آسنسیو قرار می دهند.

داوید دخیا، با عملکرد ضعیف خود در بازی مقابل پرتغال، انتقادات زیادی را از سوی طرفداران فوتبال اسپانیا دریافت کرده است. با وجود اشتباه های او در دیدار قبلی، هیرو او را به عنوان دروازه بان اصلی در بازی مقابل تیم ملی ایران قرار خواهد داد. هیرو در مصاحبه ای با خبرنگاران چنین گفت:

من داوید(دخیا) را بسیار خونسرد و با اعتماد به نفس بالا می بینم، بازیکنان به پشتیبانی و اعتماد به نفس بالا نیاز دارند و تصمیم من ]برای بازی دادن به دخیا[ کاملا مشخص است. من با تمام بازیکنان عادلانه برخورد می کنم. تیم ملی اسپانیا یک روز استراحت داشته است و همان یک روز، به دخیا کمک کرد تا اشتباهات خود را فراموش کند و کمی آرامش داشته باشد. ما با روش های طبیعی برای آماده سازی موافق هستیم، تا ذهن هایمان باز شوند.

هیرو و تیم اش می دانند که در حال حاضر، ایران صدر نشین گروه B است و یک برد، صعود آن ها به دور بعد از رقابت ها را تضمین می کند. به همین دلیل به دنبال برد پر گل در این دیدار خواهند بود، تا با خیالی آسوده، در صدر گروه و بالای تیم های ایران و پرتغال قرار بگیرند.

اسپانیا و پرتغال، همچنان شانس های اول گروه B برای صعود به مرحله بعد هستند. اما ایران می تواند با دفاع مستحکم خود و استفاده از ضربات شروع مجدد، در بازی مقابل اسپانیا موفق باشد. یکی از همین ضربات شروع مجدد که توسط جرارد پیکه به پرتغال داده شد، فرصت گل زنی خوبی را در اختیار رونالدو قرار داد. چنین تاکتیک هایی می تواند مورد استفاده تیم ملی ایران نیز قرار بگیرد.

دیگو کاستا پس از درخشش مقابل پرتغال، نشان داد که بزرگترین تهدید برای دروازه ایران محسوب می شود. اسپانیا برای صعود به مرحله بعد نیاز به جای پایی محکم دارد و تا رسیدن به هدف خود، از تلاش دست نخواهد کشید.

منبع: Goal.com