گوش به زنگگوش به زنگ

گروه G :‌ پیش بازی انگلستان بلژیک


سه شیر ها و شیاطین سرخ، روز پنج شنبه 7 ام تیر ماه، با یکدیگر رو به رو خواهند شد. اگر چه، صعود کنندگان به مرحله یک شانزدهم نهایی مشخص هستند، برنده این دیدار، صدر نشین گروه G خواهد بود. به همین دلیل هر دو تیم برای برد خود انگیزه بالایی خواهند داشت.

احتمال حضور لوکاکو در ترکیب اصلی تیم ملی بلژیک، کمتر خواهد بود

احتمال حضور لوکاکو در ترکیب اصلی تیم ملی بلژیک، کمتر خواهد بود

تیم ملی انگلیس و بلژیک، برای بدست آوردن مقام اول گروه G، به مصاف یکدیگر می روند. این دیدار در استادیوم کالینین گراد روسیه برگزار خواهد شد.

هر دو تیم، دو بازی گذشته خود مقابل تونس و پاناما را با برد پشت سر گذاشته اند – تیم ملی بلژیک با نتیجه ۵ بر ۲، پاناما را مغلوب کرد و انگلیس نیز با درخشش بازیکنان خود توانست برد تاریخی ۶ بر ۱ مقابل پاناما را به ثبت برساند.

با نتایج بدست آمده در دیدار های گذشته، هر دو تیم به دور بعد رقابت ها حضور خواهند داشت، اما سرنوشت صدر نشینی این گروه، پس از بازی امشب این دو تیم مشخص خواهد شد. دو تیم صعود کننده از گروه G، با تیم های صعود کننده گروه H بازی خواهند کرد.

جدول زیر، اطلاعات پخش این بازی را به نمایش گذاشته است.

بازی

انگلیس مقابل بلژیک

تاریخ

پنج شنبه ۷ ام تیر ماه (۲۸ ام ژوئن)

ساعت

۲۲:۳۰ به وقت تهران

پخش

شبکه سه سیما (تکرار، روز بعد از شبکه ورزش)

 

 

ترکیب و اخبار دو تیم

پست بازی

بازیکنان انگلیس

دروازه بانان

پیک فورد، پوپ، باتلند

مدافعان

واکر، تریپیر، الکساندر-آرنولد، کی هیل، استونز، مگوایر، جونز، یانگ، روز

هافبک ها

دایر، دلف، هندرسون، علی، لوفتوس-چیک، استرلینگ، لینگارد

مهاجمان

هری کین، جیمی واردی، مارکوس راشفورد، دنی ولبک

 

واکر و لوفتوس – چیک، در بازی های گذشته خود، از داور اخطار دریافت کرده اند. به همین دلیل، احتمال حضور آن ها در ترکیب اصلی تیم، کمی دور از ذهن است، چرا که تیم ملی انگلیس در دور یک شانزدهم نهایی به این دو بازیکن نیاز دارد.

به احتمال بسیار بالا، گرت ساوتگیت، به هری کین اجازه بازی کردن را از ابتدای دیدار خواهد داد. کین با پنج گل، صدر نشین گلزنان جام جهانی روسیه است و برای حفظ رتبه خود، به درخشش بیشتر نیاز دارد. دله علی، دوره کوتاه مصدومیت خود را پشت سر گذاشته است و برای برگشت به ترکیب اصلی تیم، آماده خواهد بود.

یازده نفر اصلی احتمالی انگلیس: پیک فورد؛ استونز، جونز، کی هیل؛ الکساندر- آرنولد، هندرسون، دایر، لینگارد، رز؛ راشفورد، کین.

پست بازی

بازیکنان بلژیک

دروازه بانان

کورتوا، میگنولت، کاستلز

مدافعان

آلدرویرلد، بویاتا، ورتونگن، کمپانی، ورمالن، مونیر

هافبک ها

تیلمانز، ویتسل، دی بروینه، دمبله، دندونکر، فلاینی، آزارد، مرتنز، شادلی

مهاجمان

بت شواینی، لوکاکو، آزارد (اِدن)، کاراسکو، یانوزای

 

تیم ملی بلژیک در بازی مقابل تونس، چندین مصدوم را از خود به جای گذاشت. به دنبال این مصدومیت های پی در پی، احتمال استراحت دادن به آزارد و لوکاکو وجود دارد.

یازده نفر اصلی احتمالی بلژیک: کورتوا؛ ورمالن، بویاتا، کمپانی؛ دمبله، فلاینی، شادلی، آزارد، تیلمانز؛ یانوزای؛ بتشواینی.

تیم ملی انگلیس، نسبت به دیگر رقابت ها، عملکرد قابل قبول تری را داشته است

تیم ملی انگلیس، نسبت به دیگر رقابت ها، عملکرد قابل قبول تری را داشته است

پیش نمایش بازی

تیم ملی بلژیک، یکی از قدرتمند ترین مدعیان جام جهانی امسال است، بازیکنانی هم چون ادن آزارد، کوین دی بروینه و تیبو کورتوا، از ستارگان قدرتمند این کشور محسوب می شوند. استعداد و تجربه بازیکنان بلژیک در بازی های دور گروهی جام جهانی روسیه، منجر به برد های پی در پی این تیم شد.

خیال مربی تیم ملی بلژیک، از صعود تیم اش راحت است. اما باید دید، که عملکرد آن ها، مقابل تیمی قدرتمند مانند انگلستان، چگونه خواهد بود.

منتقدان، عملکرد انگلیس و بلژیک را در جام جهانی مناسب نمی دانند. تیم هایی هم چون تونس و پاناما، چالش های زیادی را برای این دو کشور به همراه نداشته اند و بازی روز پنج شنبه، فرصتی مناسب برای ارزیابی میزان توانایی آن ها است.

تیم ملی انگلیس، با برد های پی در پی دور گروهی، شرایطی مناسب دارد. سه شیر ها در مسابقات گذشته خود، عملکرد قابل قبولی نداشتند، اما به نظر می رسد که ساوتگیت، تیمی جوان و تازه را برای موفقیت در روسیه به همراه دارد.

تیم ملی انگیس با کاپیتانی و درخشش هری کین، خود را به این مرحله از رقابت ها رسانده است. چهار سال پیش در برزیل، انگلیس هر دو بازی خود مقابل اروگوئه و ایتالیا را با شکست پشت سر گذاشت و تنها با کسب یک امتیاز مقابل کاستاریکا، به خانه بازگشت.

دو تیم برتر گروه G، با یکی از سه تیم سنگال، کلمبیا و یا ژاپن از گروه H، رو به رو خواهند شد.

منبع:Goal.com