گوش به زنگگوش به زنگ

گروه B : پویول: پیکه را مسئول از دست دادن گریزمان نمی دانم


ماه ها بود که باشگاه بارسلونا، به دنبال جذب آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید بود. طی یک کنفرانس خبری، گریزمان قرارداد خود را در اتلتیکو تمدید کرد و حال، صحبت های زیادی بر سر علت عدم دستیابی بارسلونا به گریزمان مطرح شده است.

کارلوس پویول، بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول بازیکن سابق باشگاه بارسلونا

کارلوس پویول، بازیکن پیشین باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، به پشتیبانی از جرارد پیکه، اعلام کرد که حضور پیکه در مستند مربوط به آنتوان گریزمان، ارتباطی به از دست دادن این ستاره توسط بارسلونا ندارد.

باشگاه بارسلونا و طرفدارانش، از صحبت های پیکه در مستندی مربوط به آینده آنتونی گریزمان، احساس ناراحتی کردند. پیکه در آن مستند اعلام کرد که آنتوان گریزمان به بارسلونا نخواهد آمد و قرارداد خود را با اتلتیکو تمدید می کند. همین سخنان باعث شد که بسیاری، گمان بر تاثیرگذاری حرف های پیکه بر روی گریزمان داشته باشند. کارلوس پویول طی مصاحبه ای در یک رویداد خیریه گفت:

من فکر نمی کنم که پیکه مسئول تصمیم گریزمان باشد، اینکه پیکه یک کارگردان فیلم دارد و آن کارگردان نیز مسئول تهیه یک مستند باشد نیز عیبی ندارد. ممکن است بسیاری از مردم فکر کنند که پیکه بر روی تصمیم گریزمان تاثیر گذار بوده است، اما اصلا این چنین نیست. آنتوان گریزمان تصمیم های خودش را می گیرد و این تصمیم به قدری بزرگ است که هیچ فرد خارجی ای نتواند بر روی آن تاثیرگذار باشد. من هیچ ایده ای ندارم که چه اتفاقی افتاده است. من دیگر در باشگاه بارسلونا نیستم، تنها یک طرفدار محسوب می شوم و شما باید از افراد داخل باشگاه سوال کنید.

یکی دیگر از اخبار بسیار بزرگ لالیگا، اخراج لوپتگی از تیم ملی اسپانیا و جایگزینی او به عنوان مربی رئال مادرید بود. وقتی از پویول در این رابطه سوال شد، وی در پاسخ گفت:

من نمی دانم که چه اتفاقاتی رخ داده اند، به همین دلیل نمی توانم نظری بدهم. از دور و با اطلاعات کمی که دارم، می دانم که تصمیم برای سرمربیگری تیم های بزرگی مانند بارسلونا و رئال مادرید بسیار سخت و صبر کردن برای پاسخ گویی به چنین تقاضایی، تا پایان جام جهانی نیز دشوار است.

مادرید نیاز به جایگزین مناسبی برای زین الدین زیدان داشت و قابل درک است که برای چنین کاری، فشار زیادی برای گرفتن پاسخ از لوپتگی- که سرمربی بزرگی است- داشتند.

اینکه چطور تمام این اتفاقات رخ داده اند و جزئیات را نمی دانم، به همین دلیل نمی توانم نظری درباره آن ها بدهم.

منبع: Marca.com