گوش به زنگگوش به زنگ

گروه E : وحشت برزیلی ها از مصدومیت دوباره نیمار


مدت کوتاهی است که نیمار مصدومیتی بزرگ را پشت سر گذاشته است، با این وجود تنها کمی پس از بازی با تیم ملی سوئیس بود که این بازیکن دچار آسیب دیدگی شد.

مصدومیت نیمار در بازی مقابل تیم ملی سوئیس

مصدومیت نیمار در بازی مقابل تیم ملی سوئیس

تیم ملی برزیل طی اولین دیدار خود در جام جهانی امسال با بازی فیزیکی و قدرتمند سوئیس مواجه شد. این دیدار، اولین بازی نیمار پس از عمل جراحی پایش بود که فوریه گذشته انجام گرفته بود. شاید ضعف او از ناحیه پا و یا بازی سنگین سوئیسی ها بود که او را دوباره دچار آسیب دیدگی کرد.

پس از بازگشت به رختکن، نیمار از همان نقطه عمل جراحی خود، احساس ناراحتی کرد و دکترهای تیم نیز احتمال بازگشت مصدومیت وی را دادند، همین امر موجب شد تا او و طرفداران تیم ملی برزیل، دچار وحشت و ترس شوند.

این شوک بزرگ، با انجام تحقیقات پزشکی بیشتر برطرف شد. نتیجه نهایی، از یک ضربه به ناحیه مچ پا خبر می داد که هیچ گونه جای نگرانی و ترسی را برای طرفداران باقی نمی گذاشت. نیمار و تیم پزشکی نیز طی نشست و مصاحبه بعد از بازی، احتمال وجود هر گونه مشکل و یا مصدومیت را رد کردند.

این نتایج، خیال شماره ۱۰ تیم ملی برزیل را راحت و او را برای شروع دیگر دیدارهای تیم امیدوار کرد.

با این وجود، هم چنان نگرانی هایی برای مصدومیت نیمار وجود دارد. مربیان تیم برزیل حدس می زنند که دیگر تیم ها نیز مانند تیم ملی سوئیس، به دنبال بازی سنگین و فیزیکی مقابل این ستاره باشگاه پاریس سن ژرمن خواهند بود. این اتفاق در گذشته نیز رخ داده است. در سال ۲۰۱۴ و طی مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی در برزیل، بازیکنان کلمبیا نیمار را از ناحیه ستون فقرات دچار مصدومیت کردند.

در بازی مقابل سوئیس، تنها یک بازیکن در نیمه اول اخطار گرفت و بسیاری از دیگر بازیکنانی که خطا کردند، اخطاری دریافت نکردند. بازیکنان برزیل در واکنش به این موضوع، درخواست حفاظت بیشتری از ستاره خود کردند.

ریکاردو رودریگز، مدافع تیم ملی سوئیس، در مصاحبه پس از مسابقه به بازی خشن تیم خود اعتراف کرد:

ما می دانستیم که برای بردن در دیدار های خود، باید محکم و خشن بازی کنیم.

مصدومیت و حملات متعدد از سوی بازیکنان حریف، مساله جدیدی برای نیمار نیست. او حتی در لیگ ۱ فرانسه نیز با این مشکل دست و پنجه نرم می کند. با این وجود بازگشت به دوران مصدومیت در جام جهانی(به خصوص پس از یک ریکاوری طولانی) برای او بسیار سخت خواهد بود.

منبع: Marca.com