گوش به زنگگوش به زنگ

والورده موافق فروش پائولینیو به تیم گوانگژو چین نبود!


ارنستو والورده به تعدادی از بازیکنانی که در باشگاه بارسلونا حضور دارند، اعتماد چندانی ندارد و به همین دلیل موافق فروش پائولینیو به تیم گوانگژو چین نبود؛ اگرچه پائولینیو در فصل گذشته عملکرد مثبتی داشت و موفق شد با بارسا دو جام را کسب کند؛ اما در نهایت تصمیم گرفت دوباره به لیگ چین بازگردد.

ارنستو والورده خواهان باقی ماندن پائولینیو در بارسلونا بود

ارنستو والورده خواهان باقی ماندن پائولینیو در بارسلونا بود

سرمربی بارسلونا در فصل قبل نفوذ زیادی در نقل و انتقالات بارسلونا داشت اما به نظر می رسد در این فصل شرایط برای او متفاوت پیش می رود. فروش پائولینیو تصمیمی بود که توسط مدیران آبی اناری ها گرفته شد؛ پپ سگورا(مدیر کل بارسا) و بارتومئو(رئیس بارسا) تصمیم گرفتند هافبک برزیلی تیم خود را به فروش برسانند.

اگر والورده نفوذی مانند پپ گواردیولا یا لوئیس انریکه را در این باشگاه اسپانیایی داشت، می توانست به طور موثرتری در تصمیمات باشگاه دخالت کند و تیمش را هر چه بهتر برای فصل آتی تقویت کند. همچنین مدیران آبی اناری ها در نهایت نتوانستند آنتوان گریزمان را به خدمت گیرند و در اقدامی عجیب پائولینیو مسن را به صورت قرضی به تیم گوانگژو چین فروختند. علاوه بر این دو موضوع، باید مشکل گلزنی بارسا را نیز اضافه کرد؛ با شکست این تیم کاتالونیایی در جذب آنتوان گریزمان، حالا والورده اصرار بسیار زیادی برای خرید ویلیان از چلسی دارد.

اگر این وینگر برزیلی به ورزشگاه نیوکمپ بیاید، والورده گزینه های خوبی در خط حمله خواهد داشت اما در صورتی که این اتفاق نیفتد، سرمربی اسپانیایی باید ترکیب خود را با منطبق با شرایط کند.

بارسلونا در خط حمله تنها به لیونل مسی، لوئیز سوارز و فیلیپ کوتینیو متکی است. مسی قبل از کریسمس دومین کفش طلای متوالی خود را به دست آورد که این موضوع بیانگر کیفیت این فوق ستاره آرژانتین است. مسی در تمام رقابت ها ۴۵ گل به ثمر رساند و سوارز نیز اگرچه فصل را به خوبی شروع نکرد، اما در پایان موفق به زدن ۳۱ گل شد. کوتینیو نیز دراواسط فصل و پنجره نقل و انتقالات تابستانی به این تیم آمد و ۱۰ گل به ثمر رساند. اگرچه این آمار و ارقام اُمیدوار کننده به نظر می رسد اما والورده انتظار بیشتری از بازیکنانش دارد؛ زیرا عثمان دمبله هنور به سطحی که از او انتظار می رود نرسیده است و پاکو آلکاسر نیز عملکرد نسبتا ضعیفی داشته است.

منبع: marca.com