نگرانی نیمار از افت عملکردش در دوران ریکاوری

نیمار فوروارد تیم پاری سن ژرمن، نگران عود کردن آسیب‌دیدگی استخوان متاتارس پایش در طول مدت درمان و ریکاوری است. این بازیکن 26 ساله، در ماه فوریه دچار شکستگی استخوان پنجم متاتارس پای راستش شد و حالا به باشگاهش برگشته و در حال تلاش و آماده‌سازی برای حضور در جام جهانی به همراه تیم ملی برزیل است.

نگرانی نیمار از افت عملکردش در دوران ریکاوری

نیمار بلافاصله بعد از عمل جراحی‌اش تمریناتش را برای بهبودی‌اش شروع کرده است

نیمار بلافاصله بعد از عمل جراحی‌اش تمریناتش را برای بهبودی‌اش شروع کرده است.

نیمار در گفت‌وگو با کانال زیکو گفت که بلافاصله بعد از عمل جراحی‌اش، شروع به انجام تمریناتی برای بهبودی‌اش کرده است. او گفت:

الان بهترم. اول نگران بودم که مبادا با حرکت اشتباه آسیب‌دیدگی‌ام بدتر شود.

وی ادامه داد که قرار بود او در بازی‌های رفت و برگشتی مقابل تیم مارسی در لیگ ۱ و جام حذفی فرانسه بدون استراحت، در مقابل تیم تروا بازی کند؛ اما او در بازی اول از آسیب‌دیدگی رنج می‌برد. نیمار گفت:

من فکر نمی‌کردم درست بعد از دو بازی باید در مقابل تیم تروا بازی کنم. ما در مقابل دومین تیم لیگ یک فرانسه در روز یکشنبه و بعد در جام حذفی فرانسه در روز چهارشنبه بازی کردیم. من از مربی خواستم که در مقابل تروا بازی نکنم تا برای لیگ قهرمانان اروپا و بازی در مقابل تیم رئال مادرید آماده شوم. متأسفانه در اولین بازی در مقابل تیم مارسی آسیب دیدم.

نیمار توضیح داد که تا چه اندازه از این‌که برای تیم بارسلونا بازی می‌کرده است احساس غرور می‌کند، باوجوداینکه در تابستان گذشته طی پیشنهاد ۲۲۲ میلیون یورویی به تیم پاری سن ژرمن پیوست. او در این باره گفت:

بازی کردن برای تیم بارسلونا یک رؤیا بود، زندگی در آن شهر زیبا و بازی کردن در آن تیم فوق‌العاده بود. من بسیار خوشحالم که با بازیکنانی مثل ویکتور والدس، کارلوس پویول، آندرس اینیستا و ژاوی بازی کرده‌ام. من همیشه به اطرافیانم می‌گویم که بعد از لیونل مسی، آندرس بهترین بازیکن جهان است. تیم بارسلونا با حضور مسی و بعد لوئیز سوآرز یک تیم فوق‌العاده عالی بود.

نیمار ادامه داد:

ما سه نفر خیلی به هم نزدیک بودیم. رابطه دوستی فوق‌العاده‌ای بین ما وجود داشت، ما دوستان واقعی بودیم و خیلی شاد و خوشحال بودیم.

با توجه به‌احتمال انتقال نیمار به تیم رئال مادرید در این تابستان او عکسی را با لباس جدید تیم پاری سن ژرمن منتشر در توییتر منتشر کرد که در کپشن آن نوشته بود:

به پوشیدن لباس جدید تیم افتخار می‌کنم و به خوشحال کردن شما ادامه می‌دهم.

منبع: global.espn.com

سه نکته جالب از فینال سوپر جام اروپا

در بازی سوپر جام اروپا که بین اتلتیکومادرید و رئال مادرید برگزار شد، برخی قوانین مسابقه تغییر کرده بودند. در نهایت نیز شاگردان دیگو سیمئونه با نتیجه 4-2 رئال مادرید را در هم کوبیدند.

سه نکته جالب از فینال سوپر جام اروپا

اتلتیکومادرید فاتح سوپر جام اروپا

اتلتیکومادرید فاتح سوپر جام اروپا

در بازی سوپر جام اروپا، دو تیم اتلتیکومادرید و رئال مادرید مجاز بودند ۱۲ بازیکن ذخیره داشته باشند و در صورتی که بازی به وقت های اضافه کشیده می شد، دو تیم می توانستند در مجموع وقت های قانونی و وقت های اضافی، ۴ تعویض داشته باشند که همینگونه نیز شد؛ در وقت های قانونی بازی با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید و برای این دیدار وقت های اضافی منظور شد. در این وقت های اضافی نیز رئال مادرید و اتلتیکومادرید مجموعا ۴ تعویض انجام دادند.

تغییر دوم مربوط به وسایل الکترونیکی بود؛ در تونل استادیوم افراد می توانستند از تلفن های همراه استفاده کنند. تغییر سوم نیز مربوط به تکنولوژی کمک داور ویدئویی (VAR) بود؛ در مسابقه سوپر جام اروپا از این تکنولوژی استفاده نشد و در عوض ژیمون مارسینیاک داور مسابقه، خودش به تنهایی صحنه های مشکوک مسابقه را بررسی می کرد.

منبع: Marca.com

اوبلاک در آستانه تمدید قرارداد با اتلتیکو

چلسی قبل از اینکه کپا آریزابالاگا را در انتقالی رکورد شکن به خدمت بگیرد، برای انتقال یان اوبلاک از اتلتیکومادرید تلاش کرده بود اما در نهایت نتوانست این دروازه بان اهل اسلوونی را به خدمت بگیرد.

اوبلاک در آستانه تمدید قرارداد با اتلتیکو

یان اوبلاک در تیم اتلتیکومادرید باقی خواهد ماند

یان اوبلاک در تیم اتلتیکومادرید باقی خواهد ماند

پس از اینکه تیبو کورتوا برای پیوستن به رئال مادرید به مسئولان چلسی فشار آورد، آبی های لندن برای پیدا کردن جانشینی مناسب برای او دست به کار شدند. هدف اول این تیم انگلیسی یان اوبلاک دروازه بان اتلتیکومادرید بود و حتی در نظر داشتند برای هرید وی مبلغ ??? میلیون یورو پرداخت کنند. اما دروازه بان تیم ملی اسلوونی از این انتقال خودداری کرد و به مسئولان چلسی اطلاع داد که قصد دارد در تیم فعلی خود باقی بماند.

بنابراین مسئولان چلسی نسبت به جذب کپا آریزابالاگا اقدام کردند و با پرداخت ?? میلیون یورو وی را به استادیوم استمفورد بریج منتقل کردند. پس از اینکه یان اوبلاک از پیوستن به چلسی امتناع کرد، حالا مدیران اتلتیکومادرید در نظر دارند برای قدردانی از این عمل وی، دستمزد او را افزایش دهند.

منبع: Marca.com

گابی: حاضرم به جای ژاوی در زمین بدم اما او بازنشسته نشود

گابی هافبک اسبق اتلتیکومادرید به ژاوی توصیه کرده است به فوتبال بازی کردن ادامه دهد.

گابی: حاضرم به جای ژاوی در زمین بدم اما او بازنشسته نشود

گابی دوران حرفه ای خود را در تیم السد قطر دنبال خواهد کرد

گابی دوران حرفه ای خود را در تیم السد قطر دنبال خواهد کرد

گابی در ماه جولای به لیگ ستارگان قطر آمد و به تیم السد قطر پیوست و هم بازی ژاوی شد. وی در اولین بازی خود موفق شد همراه با تیم جدیدش ??-? به پیروزی برسند و در بازی بعدی نیز مقابل الخریطیات ?-? به پیروزی رسیدند. ژاوی نیز در حال سپری کردن چهارمین فصل خود در تیم السد است و قصد دارد تا ? ماه دیگر نیز به بازی کردن ادامه دهد اما گابی امیدوار است هافبک سابق بارسلونا مدت زمان بیشتری به بازی کردن ادامه دهد. به تازگی نیز ساموئل اتوئو به لیگ ستارگان قطر پیوسته است.

گابی در مصاحبه ای در این رابطه گفت:

تا دسامبر ژاوی از میادین خداحافظی نخواهد کرد اما به وی توصیه خواهم کرد که تا تابستان به بازی کردن ادامه دهد.

گابی در حمایت از قهرمان جام جهانی ???? گفت:

حتی اگر او نتواند در زمین بازی بدود، من برای او می دوم!  امیدوارم تا مدت ها بازنشست نشود.

پس از دوره ای ? ساله در اتلتیکومادرید، این هافبک ?? ساله تصمیم گرفت به لیگ ستارگان قطر برود. وی در دوران حضورش در اتلتیکومادرید موفق شد قهرمانی لالیگا، سوپر جام اسپانیا، سوپر جام اروپا و دو قهرمانی لیگ اروپا را به دست آورد. گابی می گوید ژاوی سهم به سزایی در پیوستنش به السد داشته است:

ژاوی شماره تلفنم را از فرتاتدو تورس گرفت و دو سه روز بعد با من تماس گرفت. او به من گفت که سرمربی تیم السد بازی فینال اتلتیکومادرید-مارسی را تماشا کرده بود و به دقت عملکرد مرا زیر نظر گرفت. سپس  ژاوی به من گفت: تو باید به اینجا بیایی!

وقتی از گابی سوال پرسیدند که چگونه می خواهد در آینده(پس از بازنشستگی) به تیم کمک کند، وی پاسخ داد:

تلاش می کنم به تیم کمک کنم و مسئولیت پذیر باشم. اگر نتوانم در نقش دلخواهم فعالیت کنم، به باشگاه باز نمی گردم.

تیم السد قطر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف استقلال ایران خواهد رفت.

منبع: Soccernews.com

زنده ماندن امیدها برای انتقال لوکا مودریچ به اینترمیلان

شایعات انتقال لوکا مودریچ به اینتر همچنان ادامه دارد. هر چند رسانه های اسپانیایی بر این باورند که وی به زودی قراردادش را با زئال مادرید تمدید خواهد کرد و در جمه کهکشانی ها باقی خواهد ماند.

زنده ماندن امیدها برای انتقال لوکا مودریچ به اینترمیلان

لوکا مودریچ در نهایت به اینتر می پیوندد یا در رئال مادرید باقی خواهد ماند؟

لوکا مودریچ در نهایت به اینتر می پیوندد یا در رئال مادرید باقی خواهد ماند؟

به نقل از روزنامه ایتالیایی توتو اسپورت، مدیر برنامه های لوکا مودریچ بر این باور است که هافبک کروات در نهایت به اینتر می پیوندد. شایعات بسیار زیادی وجود دارد که ستاره تیم فینالیست جام جهانی و بهترین بازیکن جام، به اینتر خواهد پیوست. چند هفته پیش خبری مبنی بر علاقه اینتر به لوکا مودریچ منتشر شد و حالا این انتقال می تواند در نهایت به واقعیت تبدیل شود. گفته می شود لوچانو اسپالتی سرمربی اینتر به شدت خواهان لوکا مودریچ است.

مارکو نالتیچ مدیر برنامه های لوکا مودریچ، بر این باور است دلیل اینکه لوکا خواهان خروج از رئال مادرید است به این خاطر است که کریستیانو رونالدو نیز به سری آ ایتالیا آمده است و هافبک کروات برای ماندن در جمع کهشانی ها مردد شده است. شاید رئالی ها بتوانند در این تابستان از حضور لوکا مودریچ در اینتر جلوگیری کنند اما احتمالا وی قبل از اینکه از فوتبال خداحافظی کند، روزی در فوتبال ایتالیا ادامه دوران حرفه ای خود را پیگیری کند.

نالتیچ همچنین ادعا می کند که هافبک کروات رئال از بچگی با دیدن بازی های سری آ بزرگ شده است؛ در آن زمان ستارگان بزرگی در سری آ حضور داشتند و این لیگ حرف اول و آخر را در اروپا می زد.

منبع: Soccernews.com

گران قیمت ترین دروازه بان جهان: از کار کردن با ساری هیجان زده ام!

کپا آریزابالاگا دروازه بان جدید چلسی پس از امضای قراردادی 7 ساله با آبی های لندن، از آمدن خود به استادیوم استمفورد بریج ابراز خرسندی کرد.

گران قیمت ترین دروازه بان جهان: از کار کردن با ساری هیجان زده ام!

کپا آریزابالاگا دروازه بان جدید چلسی: از کار کردن با مائوریتزیو ساری هیجان زده ام

کپا آریزابالاگا درباره تیم جدیدش چلسی، سخن گفت

کپا آریزابالاگا دروازه بان اسپانیایی در انتقالی رکورد شکن به چلسی پیوسته است و حالا به گران قیمت ترین دروازه بان تاریخ فوتبال تبدیل شده است. آبی های لندن برای جذب او با پرداخت ۷۲ میلیون پوند بند فسخ قراردادش را فعال کردند و روز آخر نقل و انتقالات انگلستان، رسما او را به خدمت گرفتند. وی جانشین تیبو کورتوا خواهد شد که به تازگی به رئال مادرید پیوسته است.

این دروازه بان ۲۳ ساله پنجشنبه در کنفرانسی خبری حاضر شد و درباره تجربه جدیدش صحبت کرد؛ وی تا قبل از پیوستن به چلسی، تمام دوران حرفه ای خود را در تیم اتلتیک بیلبائو سپری کرده بود. کپا آریزابالاگا می گوید:

پیوستن به چلسی قدمی رو به جلو در دوران حرفه ای من است. از نظر هزینه مالی، باشگاه برای خریدم  شجاعت زیادی به خرج داد اما من به این موضوع فکر نمی کنم. می خواهم خودم باشم؛ همان شخصیتی که همیشه بوده ام. تلاش می کنم بهترین عملکردم را برای باشگاه جدیدم داشته باشم.

وی می گوید از هفته ها قبل نسبت به علاقه چلسی آگاه بود و البته پیشنهادات دیگری نیز دریافت کرده بود:

۲۳ جولای(۱ مرداد) از تعطیلات بازگشتم و چند روز بعد در تمرینات از علاقه چلسی باخبر شدم. پیشنهادات دیگری نیز وجود داشت اما اتلتیک بیلبائو با انتقال به تیم های دیگر موافق نبود. حالا چند هفته ای از علاقه چلسی نسبت به خرید من می گذرد و الان به صورت رسمی به این باشگاه پیوسته ام.

گفته می شود سیستم بازی مائوریتزیو ساری عامل مهمی برای پیوستن کپا به آبی های لندن بوده است. او ادعا می کند بازیکنی مانند په په رینا که قبلا در ناپولی تحت هدایت ساری درون دروازه می ایستاد، وی را برای پیوستن به این تیم لندنی تشویق کرده بود:

فکر می کنم می توانم با نحوه بازی ساری مطابقت پیدا کنم و از کار کردن با او هیجان زده ام. ایده های او و اینکه چگونه دوست دارد تیمش بازی کند، بسیار جذاب است. با بازیکنانی مانند رینا درباره ساری صحبت کردم؛ رینا زمانی که در ناپولی حضور داشت، به خوبی وی را می شناسد و از کار کردن در کنار او بسیار خوشحال بود. نحوه بازی مائوریتزیو ساری مشابه تیم ملی اسپانیا است؛ در  تیم ملی اسپانیا بازی کرده ام و فکر نمی کنم مشکلی وجود داشته باشد. چیزی که انتظار دارم در این ۷ سال هم از نظر فردی و هم از نظر تیمی به دست بیاورم، رشد کردن و تجربه است. امیدوارم جام های زیادی به دست آوریم و وقتی این هفت سال گذشت، به دستاوردهایم افتخار کنم.

منبع۹۰min.com


>