گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه H جام جهانی 2018 روسیه: لهستان شانس اصلی سرگروهی


لهستان در گروه H جام جهانی 2018 روسیه با تیم های آفریقایی سنگال، کلمبیا از آمریکای جنوبی و ژاپن یکی از قدرت های آسیا روبرو خواهد شد. این گروه تنها گروهی در جام جهانی است که هیچ تیمی از آن، تا به حال مقام قهرمانی این تورنومنت بزرگ را بدست نیاورده است.

گروه H جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه H جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن

بازی مهم گروه:

  • لهستان-کلمبیا (۲۴ ژوئن ۲۰۱۸، کازان آرنا، کازان)

جدال میان تیم ملی لهستان و تیم ملی کلمبیا برای کسب جواز صعود به دور حذفی رقابت ها نقشی محوری دارد. هر دو تیم دارای بازیکنان مستعدی هستند که می توانند تنور رقابت ها را داغ نگه دارند. این دیدار که در کازان آرنا برگزار خواهد شد، می تواند بستری برای نمایش های خاطره انگیز فردی و تیمی باشد.

نکاتی که باید بدانیم:

  • کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به جمع هشت تیم پایانی راه یافت. رادامل فالکائو و خامس رودریگز بازیکنان کلیدی تیم ملی کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهند بود.

 

  • تنها حضور سنگال در ادوار جام جهانی بسیار خاطره انگیز بود. آن ها در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن به مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها راه یافتند. سنگالی ها در آن دوره فرانسه قهرمان وقت جهان را در اولین دیدار دور گروهی شکست دادند و در مرحله یک هشتم نهایی برابر سوئد نیز پیروز شدند.

 

  • ژاپن با توجه به قرار گرفتن در رده نخست گروه B مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا، در حضور تیم های عربستان سعودی و استرالیا، قصد دارد بهترین نمایش خود را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ارائه دهد. بهترین دستاورد سامورایی ها در پنج حضور قبلی شان در جام های جهانی، صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام های جهانی ۲۰۰۲ کره-ژاپن و ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بوده است.

آمار:

(۱۶): تعداد گل هایی که روبرت لواندوفسکی در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا به ثمر رسانده است. او با (۱۶) گلی که به ثمر رساند عنوان آقای گلی دور گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه اروپا را بدست آورد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com