گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه G جام جهانی 2018 روسیه: نسل های طلایی در جستجوی درخشش


به نظر می رسد گروه G شاهد حضور دو تیم با دو نسل طلایی از بازیکنان مستعد است. هر دو تیم بلژیک و انگلستان از بازیکنان تاثیرگذار زیادی برخوردارند و هر دو با هدف صدرنشینی در گروه، رقابت ها را آغاز خواهند کرد. این مساله باعث می شود که کار برای پانامایی که اولین دوره حضور خود در جام جهانی را تجربه می کند و همین برای طور تونسی که امیدوار بود پس از صعود به این رقابت ها پس از 12 سال، با قرعه آسان تری مواجه شود، سخت شود.

گروه G جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه G جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: بلژیک، پاناما، تونس، انگلستان.

بازی مهم گروه:

  • بلژیک-انگلستان (۲۸ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه کالینینگراد، کالینینگراد)

بلژیک در چند سال اخیر پیوسته در حال پیشرفت بوده است و بازیکنان مستعد فراوانی در تیم شیاطین سرخ اروپا توپ می زنند. اکنون نسل طلایی بلژیک دیگر جوان و بی تجربه نیست و هوادارانش امیدوارند تیمشان بتواند انتظارات را برآورده کند. از نظر هواداران، بلژیک نباید در برابر تیم جوان شده انگلیس که اخیرا نتایج قابل توجهی را به دست آورده است و تحسین همگان را برانگیخته، لغزش کند. هر دو تیم برای کسب عنوان قهرمانی می جنگند و انتظار می رود بازی های تماشاگر پسندی را در این تورنومنت ارائه کنند. بسیاری از بازیکنان بلژیک در حال حاضر در لیگ جزیره مشغولند.

نکاتی که باید بدانیم:

  • پاناما اولین حضور خود در جام جهانی را تجربه می کند و پس از تیم ملی ترینیداد و توباگو در جام جهانی ۲۰۰۶، اولین تیم غیرتکراری صعود کننده به جام جهانی از منطقه کونکاکاف است. ترینیداد و توباگویی ها در جام جهانی ۲۰۰۶ علیرغم حذف در مرحله گروهی رقابت ها عملکرد خوبی از خود بر جای گذاشتند.
  • تونس یک بار در جام جهانی ۱۹۹۸ با انگلیس دیدار کرد و متحمل شکست ۲-۰ در ورزشگاه استاد ولودروم در مارسی شد.
  • اولین و تنها پیروزی تونس از مجموع ۱۲ دیداری که در جام های جهانی برگزار کردند در سال ۱۹۷۸ رخ داد. در آن دوره آنها موفق شدند اولین پیروزی یک تیم آفریقایی برابر مکزیک را به ثبت برسانند.

آمار:

(۱) : انگلیس در ۲۱ تقابل قبلی اش با بلژیک تنها در (۱) دیدار شکست خورده است که این باخت در یک دیدار دوستانه در سال ۱۹۳۶ رخ داد. از آن زمان، انگلیس و بلژیک دو بار در مسابقات جام جهانی به دیدار هم رفتند که در سال ۱۹۵۴ به تساوی ۴-۴رسیدند و در سال ۱۹۹۰ گل نفس گیر دیوید پلت پیروزی را برای انگلیسی ها به ارمغان آورد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com