گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه F جام جهانی 2018 روسیه: ایستادن بالاتر از آلمان عملیاتی غیرممکن


در گروه F جام جهانی 2018، آلمان مدافع عنوان قهرمانی حضور دارد و مطمئنا شاهد دیدارهای جذابی در این گروه خواهیم بود. در حالی که قهرمان جهان شانس زیادی برای صدرنشینی در این گروه دارد، در نگاه اول قضاوت در مورد جایگاه سه تیم دیگر این گروه آسان نیست.

گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: آلمان، مکزیک، سوئد، کره جنوبی.

بازی مهم گروه:

  • مکزیک-سوئد (۱۷ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه لوژنیکی، مسکو)

با وجود اینکه در فوتبال هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت، اما آلمان قهرمان چهار دوره جام های جهانی و دارنده عنوان قهرمانی جام کنفدراسیون های اخیر فیفا، به احتمال بسیار زیاد در این گروه صدرنشین خواهد شد. این مطلب بدین معناست که دوئل بین مکزیک و سوئد می تواند نقش تعیین کننده ای برای صعود یکی از این تیم ها به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی داشته باشد. اگر چه کره جنوبی نیز مطمئنا در مستطیل سبز حرف هایی برای گفتن خواهد داشت.

نکاتی که باید بدانیم:

  • آلمان و مکزیک در نیمه نهایی جام کنفدراسیون های فیفا در ماه ژوئن ۲۰۱۷ با یکدیگر دیدار کردند. با وجود اینکه ژرمن ها در این دیدار با نتیجه ۴-۱ پیروز شدند، مارکو فابیان مکزیکی زیباترین گل این دوره از رقابت ها را در این مسابقه به ثمر رساند.
  • طی اتفاقی غیر منتظره، کره جنوبی در سه دوره از ادوار قبلی جام جهانی با آلمان دیدار کرده و چهار بار نیز برابر سوئد قرار گرفته، اما نکته باورنکردنی این است که کره ای ها تا به حال مجموعا ۱۲ بار در برابر مکزیک قرار گرفته اند. مکزیکی ها شش دیدار از این بازی ها را با پیروزی پشت سر گذاشتند. تنها دیدار این دو تیم در ادوار جام جهانی، در سال ۱۹۹۸ انجام گرفت که با پیروزی ۳-۱ مکزیک همراه بود.
  • سوئدی ها که برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سه فینالیست پیشین جام جهانی را شکست داده اند، حال باید با آلمانی جدال کنند که با هشت بار حضور در فینال های جام جهانی از این نظر رکورد دار است. شاید بسیاری از طرفداران فوتبال به یاد نداشته باشند که سوئد نیز قبلا یک بار در سال ۱۹۵۸ به فینال رقابت ها راه یافته که البته آن ها در آن دیدار و در خاک خودشان، با نتیجه ۵-۲ از برزیلی که آن زمان پله ستاره اش بود شکست خوردند.

آمار:

۱۶

تعداد گلهای به ثمر رسیده در دو بازی برگزار شده بین سوئد و آلمان در دور گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل. تیم یواخیم لو در اکتبر ۲۰۱۲ در یک بازی باورنکردنی در برلین بازی ۴-۰ برده را در نهایت با تساوی ۴-۴ عوض کرد. تنها یک سال بعد در سولنا، آلمانی ها بازی ۲-۰ باخته را تبدیل به پیروزی ۵-۳ کردند.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه