گوش به زنگگوش به زنگ

پس از شکست های متوالی آرسنال: مالک ایرانی اورتون درصدد جذب آرسن ونگر


مالک اورتون در پی یافتن راهی است تا برای حل مسائل مربوط به نتایج ناامید کننده آرسن ونگر در باشگاه آرسنال، با ارائه پیشنهادی به این سرمربی 68 ساله فرانسوی، او را جایگزین سم آلاردایس در گودیسون پارک کند.

آرسن ونگر شکست متوالی دیگری را برابر برایتون متحمل شد تا هواداران باز هم شعار ونگر اوت سر دهند

آرسن ونگر شکست متوالی دیگری را برابر برایتون متحمل شد تا هواداران باز هم شعار ونگر اوت سر دهند

آرسنال طی روزهای گذشته متحمل دو شکست متوالی سنگین در برابر منچسترسیتی شد. نهایتا پس از شکست دور از انتظار دو بر یک شب گذشته توپچی ها برابر برایتون، بسیاری از طرفداران آرسنال به مانند چند سال گذشته خواستار خروج او از امارات شدند و شعار ونگر اوت(Wenger Out) سر دادند.

گزارشات حاکی از آن است که سم آلاردایس در پایان فصل اورتون را ترک خواهد کرد. آلاردایس در فصل جاری نتایج ضعیفی را با تافی ها کسب کرده و این تیم تا اینجای فصل نه تنها یکی از مدعیان حضور در جمع شش تیم برتر لیگ جزیره نیست بلکه در انتهای جدول برای سقوط نکردن به رقابت های چمپیون شیپ می جنگد.

آلاردایس با سبک فوتبالی ساده ای که دارد و نتایج ضعیفی که با تافی ها کسب کرده، موفق نشده طرفداران اورتون را تحت تاثیر قرار دهد. پیش از او نیز رونالد کومان نتایج ضعیفی با اورتون کسب کرده بود که نهایتا توسط فرهاد مشیری مالک ایرانی-انگلیسی اخراج شد تا آلاردایس سکان هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

ونگر تمام ویژگی های مد نظر مشیری را دارد. هدف این سرمایه دار رساندن اورتون به رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست و آرسن ونگر به عنوان یک سرمربی با تجربه و کهنه کار، رزومه ای بسیار قوی در بازیکن سازی، کسب عناوین مختلف و ارائه فوتبال جذاب و تماشاگر پسند دارد.

فصل گذشته، قبل از این که ونگر قرارداد جدید دو ساله ای را با آرسنال منعقد کند، کرونکه مالک آمریکایی توپچی ها به او پیشنهاد داده بود که اگر دیگر به حضور در آرسنال راضی نیست، می تواند سرمربی گری باشگاه دیگری را بر عهده بگیرد.

به گزارش دیلی استار، مالک اورتون اکنون قصد دارد پیشنهاد کرونکه به ونگر را با یک پیشنهاد شغلی بررسی کند تا ببیند آیا برای به خدمت گرفتن سرمربی کهنه کار لیگ جزیره به طوری که احترام و شان او هم حفظ شود، راهی وجود دارد یا خیر؟

ونگر با کسب سه عنوان قهرمانی در لیگ جزیره و هفت عنوان قهرمانی در جام حذفی یکی از موفق ترین سرمربیان تاریخ فوتبال انگلستان است(بیش از هر سرمربی دیگری در تاریخ جام های حذفی که قدیمی ترین جام در دنیای فوتبال می باشد).

 

منبع: football.london