_  

پس از شکست های متوالی آرسنال: مالک ایرانی اورتون درصدد جذب آرسن ونگر

مالک اورتون در پی یافتن راهی است تا برای حل مسائل مربوط به نتایج ناامید کننده آرسن ونگر در باشگاه آرسنال، با ارائه پیشنهادی به این سرمربی 68 ساله فرانسوی، او را جایگزین سم آلاردایس در گودیسون پارک کند.

پس از شکست های متوالی آرسنال: مالک ایرانی اورتون درصدد جذب آرسن ونگر

آرسن ونگر شکست متوالی دیگری را برابر برایتون متحمل شد تا هواداران باز هم شعار ونگر اوت سر دهند

آرسن ونگر شکست متوالی دیگری را برابر برایتون متحمل شد تا هواداران باز هم شعار ونگر اوت سر دهند

آرسنال طی روزهای گذشته متحمل دو شکست متوالی سنگین در برابر منچسترسیتی شد. نهایتا پس از شکست دور از انتظار دو بر یک شب گذشته توپچی ها برابر برایتون، بسیاری از طرفداران آرسنال به مانند چند سال گذشته خواستار خروج او از امارات شدند و شعار ونگر اوت(Wenger Out) سر دادند.

گزارشات حاکی از آن است که سم آلاردایس در پایان فصل اورتون را ترک خواهد کرد. آلاردایس در فصل جاری نتایج ضعیفی را با تافی ها کسب کرده و این تیم تا اینجای فصل نه تنها یکی از مدعیان حضور در جمع شش تیم برتر لیگ جزیره نیست بلکه در انتهای جدول برای سقوط نکردن به رقابت های چمپیون شیپ می جنگد.

آلاردایس با سبک فوتبالی ساده ای که دارد و نتایج ضعیفی که با تافی ها کسب کرده، موفق نشده طرفداران اورتون را تحت تاثیر قرار دهد. پیش از او نیز رونالد کومان نتایج ضعیفی با اورتون کسب کرده بود که نهایتا توسط فرهاد مشیری مالک ایرانی-انگلیسی اخراج شد تا آلاردایس سکان هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

ونگر تمام ویژگی های مد نظر مشیری را دارد. هدف این سرمایه دار رساندن اورتون به رقابت های لیگ قهرمانان اروپاست و آرسن ونگر به عنوان یک سرمربی با تجربه و کهنه کار، رزومه ای بسیار قوی در بازیکن سازی، کسب عناوین مختلف و ارائه فوتبال جذاب و تماشاگر پسند دارد.

فصل گذشته، قبل از این که ونگر قرارداد جدید دو ساله ای را با آرسنال منعقد کند، کرونکه مالک آمریکایی توپچی ها به او پیشنهاد داده بود که اگر دیگر به حضور در آرسنال راضی نیست، می تواند سرمربی گری باشگاه دیگری را بر عهده بگیرد.

به گزارش دیلی استار، مالک اورتون اکنون قصد دارد پیشنهاد کرونکه به ونگر را با یک پیشنهاد شغلی بررسی کند تا ببیند آیا برای به خدمت گرفتن سرمربی کهنه کار لیگ جزیره به طوری که احترام و شان او هم حفظ شود، راهی وجود دارد یا خیر؟

ونگر با کسب سه عنوان قهرمانی در لیگ جزیره و هفت عنوان قهرمانی در جام حذفی یکی از موفق ترین سرمربیان تاریخ فوتبال انگلستان است(بیش از هر سرمربی دیگری در تاریخ جام های حذفی که قدیمی ترین جام در دنیای فوتبال می باشد).

 

منبع: football.london

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، از صحبت های مربوط به رد کردن انتقال پسرش به منچستر یونایتد، پرده برداری می کند.

گروه E : پدر سرگی میلینکویچ ساویچ، بر پیوستن او به یوونتوس اصرار می ورزد

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ-ساویچ، از گزینه های احتمالی انتقال به یوونتوس

سرگی میلینکویچ ساویچ از سوی پدر خود پافشاری های زیادی را برای انتقال به یوونتوس و رد کردن درخواست منچستر یونایتد دریافت کرده است.

اخیرا صحبت های بسیار زیادی در رابطه با انتقال این بازیکن ۲۳ ساله به منچستر یونایتد نیز شنیده می شود. گفته می شود که ژوزه مورینیو برای تقویت خط میانی خود در فصل جدید لیگ انگلیس، قصد جذب میلینکویچ ساویچ را دارد.

از سوی دیگر، لاتزیو، قیمت ۹۰ میلیون یورو(معادل ۷۸ میلیون پوند) را برای فروش این بازیکن در نظر گرفته است.

یونایتد در ماراتون جذب میلینکویچ-ساویچ تنها نیست. رئال مادرید و یوونتوس نیز قصد به خدمت گرفتن او را دارند و شاید هیچ تیمی به اندازه یوونتوس، درخشش او را در سری آ، مشاهده نکرده باشد.

پدر میلینکویچ ساویچ نیز اذعان دارد که پیوستن به تیم یوونتوس را به سرگی پیشنهاد داده است و این باشگاه را مقصدی ایده آل می داند. نیکولا میلینکویچ-ساویچ در پاسخ به توتو اسپورت، که در رابطه با عملکرد احتمالی پسرش در یوونتوس سوال کرده بود، گفت:

او بسیار عالی در تیم جای خواهد گرفت و من هم بار ها به او گفته ام که یوونتوس تیمی ایده آل و عالی برای او خواهد بود. در تورین و در جامعه ای معتبر و دارای جایگاه های فراوان، فرصت های متعددی برای پیشرفت او وجود دارد تا در نهایت به کمال خود در فوتبال برسد. سرگی پس از سه فصل حضور در تیم رُم، با مسابقات ایتالیا آشناست، زبان منطقه را به خوبی یاد گرفته و کاملا با محیط اطراف خود خو گرفته است. با وجود بازیکنانی در سطح داگلاس کاستا و دیبالا، سرگی به راحتی می تواند به قهرمانی سری آ برسد و تاثیر به سزایی در کسب مقام های متعدد با یوونتوس داشته باشد، چرا که نه؟! یووه همواره به مراحل بالایی از مسابقات می رسد و سرگی می تواند به جام های معتبری دست پیدا کند و حتی برنده توپ طلا شود.

زمانی که از او در رابطه با انتقال به رئال مادرید پرسیدیم، میلینکویچ-ساویچ در جواب گفت:

درست است، رئال مادرید پتانسیل بالایی دارد، اما سرگی می تواند پس از ۲۵ سالگی به رئال برود. او می تواند بلوغ فوتبالی خود را در ایتالیا بگذراند و بعد از آن، به رئال برود. درست مانند کاری که زین الدین زیدان کرد.

منبع: Metro.co.uk

گروه A : اتحادیه فوتبال مصر تایید کرد که محمد صلاح برای بازی مقابل روسیه آماده است

اتحادیه فوتبال مصر اظهار داشت محمد صلاح بازیکن تیم لیورپول برای بازی سه شنبه مقابل روسیه کاملا آماده است.

گروه A : اتحادیه فوتبال مصر تایید کرد که محمد صلاح برای بازی مقابل روسیه آماده است

محمد صلاح به دیدار روز سه شنبه برابر روسیه خواهد رسید

محمد صلاح به دیدار روز سه شنبه برابر روسیه خواهد رسید

این بازیکن تیزپا که ماه گذشته در لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید دچار مصدومیت شده بود، در بازی افتتاحیه جام جهانی فرعون ها در مقابل اروگوئه که روز جمعه برگزار شد، نیمکت نشین بود. اما او اکنون برای بازی هفته آتی آماده است. تیم ملی مصر ناامیدانه به پیروزی در این دیدار نیاز دارد زیرا با نتیجه ضعیفی که در مقابل اروگوئه بدست آورد، شرایط سختی دارد. محمد صلاح برای دومین بازی جام جهانی فرعون ها روز سه شنبه مقابل روسیه بازی خواهد کرد.

اتحادیه فوتبال مصر در مصاحبه با BBC اظهار داشت:

او برای بازی در مقابل اروگوئه آماده بود ولی سرمربی نمی خواست ریسک کند.

مصری ها به دنبال مهم ترین اتفاق روز جمعه بودند اما گل دقیقه ۹۰ خوزه ماریا آن ها را شدیدا ناامید کرد.

بعد از بازی هکتور کوپر، سرمربی تیم اظهار داشت:

صلاح بهبود پیدا کرده اما برای آن بازی، زمانی برای اطمینان از این قضیه نبود و ترسیدیم ریسک کنیم. محمد صلاح مهم ترین بازیکن ماست و هیچکس نمی تواند این موضوع را انکار کند، اما آن روز ما به فکر یک تیم خوب و قوی بودیم و با این مصدومیت هنوز این کار را ریسک می دانستیم. شاید امروز محمد صلاح برای بازی آماده باشد، اما برای آن بازی مطمئن نبودیم. حتما او در بیشتر فعالیت های ما نقش اصلی را داشته است و در بازی های آتی نیز همین طور خواهد بود. در آن بازی نباید ریسک می کردیم و من فکر می کنم برای بازی بعدی او کاملا آماده است.

صحنه ای از دیدار مصر و اروگوئه

صحنه ای از دیدار مصر و اروگوئه

مصر برای بازی روز سه شنبه به تمام نیروهای خود نیاز دارد تا برای صعود از گروه خود امید داشته باشد. با وجود حضور محمد صلاح در این بازی شانس آن ها برای صعود از گروه بالا خواهد بود.

منبع: ۹۰min.com

گروه D : کارلوس توز: مسی در روسیه عصبانی خواهد بود

کارلوس توز اعنقاد دارد که لیونل مسی می تواند از این عصبانیتی که دارد برای هدایت تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 2018 استفاده کند.


 
گروه D : کارلوس توز: مسی در روسیه عصبانی خواهد بود


مسی در این جام جهانی انگیزه های فراوانی دارد تا تلخی جام جهانی گذشته رل به فراموشی سپارد

توز که در جام جهانی ۲۰۱۸ همراه تیم ملی آرژانتین در روسیه حضور ندارد، معتقد است که ستاره باشگاه بارسلونا در روسیه خواهد درخشید.

مسی چهارسال قبل در جام جهانی ۲۰۱۴ در کشور برزیل به فینال راه یافت اما در وقت های اضافی آرژانتین یک گل دریافت کرد و نتوانست عنوان قهرمانی را کسب کند.

با وجود افتخارات بین المللی مسی در سطح باشگاهی با بارسلونا، او با تیم ملی آرژانتین در فینال کوپا آمریکا در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ شکست خورده است.

مهاجم سابق باشگاه منچستریونایتد کارلوس توز معتقد است که این رکوردها در پایان تابستان امسال تغییر خواهد کرد.

توز گفت:

من مطمئن هستم که این جام جهانی از آن مسی خواهد بود. مسی خشم زیادی در خود دارد، حتی اگر در ظاهر نشان ندهد. من فکر نمی کنم که این جام جهانی آخر مسی باشد، اما انتظار جام جهانی بزرگی دارم. آرژانتین تیم محبوبی است، فقط برزیل و آلمان هم سطح ما هستند.

مسی امیدوار است در اولین بازی گروهی تیم ملی آرژانتین که فردا مقابل ایسلند می باشد، بتواند برای صعود این تیم به مرحله بعد جام جهانی ۲۰۱۸ تاثیرگذار باشد.

مسی قبل از شروع این مسابقات موفق به کسب کفش طلا شده بود و اکنون با آرژانتین آماده بازی با نیجریه و کرواسی در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ می شود.

او بر خلاف انتظار، کارلوس توز مردی که در بوکاجونیورز بازی می کند را به عنوان زوج خود در خط حمله همراه ندارد.

توز اضافه کرد:

من انتظار داشتم که در جام جهانی ۲۰۱۸ برای آرژانتین بازی کنم. به همین دلیل من از چین به بوکا برگشتم، اما به دلیل آسیب دیدگی عضلانی که داشتم فهمیدم که نمی توانم در این مسابقات حضور داشته باشم.

منبع: express.co.uk

گروه B : ایران آماده تلاش برای صعود از مرحله دشوار گروهی جام جهانی

به گزارش خبرگزاری رویترز هونگ کونگ، ثبات و عملگرایی کارلوس کیروش در این دوره هفت ساله سرمربی گری تیم ملی ایران، باعث شده که ایران به عنوان بهترین تیم در قاره آسیا شناخته شود. اما اکنون ملت ایران برای اولین بار امیدوارند که ایران حداقل به مرحله حذفی جام جهانی صعود کند.

گروه B : ایران آماده تلاش برای صعود از مرحله دشوار گروهی جام جهانی

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران

کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران

پس از قرعه کشی و هم گروهی ایران با اسپانیا، پرتغال و مراکش، تیم کیروش با کاری بسیار سخت و دلهره آور مواجه است. با این وجود، تیم ملی ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا امید داده است که جام جهانی ۲۰۱۸ را با موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

تابستان امسال ایران برای پنجمین بار در جام جهانی حضور می یابد. ایران در چهار دوره گذشته یعنی جام های جهانی ۱۹۷۸، ۱۹۹۸، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ قادر به صعود از مرحله گروهی نبوده است.

هدف کیروش(که در آوریل سال ۲۰۱۱ سرمربی تیم ملی ایران شد) پیشرفت تیم ملی ایران و صعود به مراحل بالاتر در جام جهانی است و مدت هاست که در جهت تحقق این هدف تلاش می کند. او مسئولین فوتبال ایران را تشویق می کند که ابزار مورد نیاز برای موفقیت و رسیدن به اهداف تیم را در اختیار او قرار دهند.

بزرگترین نگرانی کیروش عدم شباهت فیزیک بازیکنانش با بازیکنان تیم های خارجی است. در این مورد، تنها نکته ای که کیروش را به موفقیت امیدوار می کند، وجود لژیونرها در تیم اوست.

یکی از مهمترین سلاح های کیروش در جام جهانی وجود بازیکنی همچون سردار آزمون مهاجم باشگاه روبین کازان است که در پست فوروارد بازی می کند. سبک بازی او مانند علی دایی گلزن اسبق تیم ملی ایران است. گل های آزمون در صعود ایران به عنوان اولین تیم آسیایی به جام جهانی روسیه نقش بسزایی داشت.

در زمین بازی، آزمون توسط سرعت و حیله گری علیرضا جهانبخش(که پس از یک فصل تاثیرگزار در آزد آلکمار در لیگ برتر هلند به روسیه می رود) پشتیبانی می شود. از طرف دیگر مهدی طارمی نیز خط حمله را قوی تر می کند.

ایران در حالی به جام جهانی ۲۰۱۸ ورود کرد که مرحله انتخابی را بدون حتی یک شکست پشت سر گذاشت و تنها در آخرین بازی که صعودش به جام جهانی مسجل شده بود، دو گل از تیم سوریه دریافت کرد.

آن تساوی ۲-۲ در استادیوم آزادی اولین باری بود که پس از برد ۳-? مقابل ترکمنستان در آبان ماه ۱۳۹۴ تیم کیروش به تیم رقیبش اجازه گلزنی می داد، یعنی پس از ۱۳ مسابقه و تقریبا ۲۲ ماه.

تیم ایران برای رسیدن به هدف خود نیاز دارد که بازیکنانی همچون زوج پژمان منتظری و مرتضی پورعلی‌گنجی در دفاع وسط و همچنین بازیکن فوق العاده ای همچون سعید عزت الهی در پست هافبک دفاعی، بهترین نوع بازی را ارائه دهد.

منبع: reuters.com

گروه D : احتمال خداحافظی مسی از بازی های ملی پس از جام جهانی

لیونل مسی طی مصاحبه ای با مطبوعات اسپانیایی، از احتمال خداحافظی خود از تیم ملی آرژانتین خبر داد.

گروه D : احتمال خداحافظی مسی از بازی های ملی پس از جام جهانی

جام جهانی روسیه ممکن است پایانی بر همراهی لیونل مسی با تیم ملی آرژانتین باشد

جام جهانی روسیه ممکن است پایانی بر همراهی لیونل مسی با تیم ملی آرژانتین باشد

لیونل مسی، ستاره تیم بارسلونا به خداحافظی خود با تیم ملی آرژانتین، پس از جام جهانی روسیه اشاره کرد. طبق اظهارات مسی، نحوه عملکرد آرژانتین در این جام جهانی، سرنوشت حضور صاحب پنج توپ طلا را در تیم ملی مشخص خواهد کرد.

جرارد پیکه، هم تیمی لیونل مسی در باشگاه بارسلونا نیز، پس از جام جهانی روسیه قصد خداحافظی با تیم ملی اسپانیا را دارد. هم اکنون تیم ملی آرژانتین با میانگین سنی ۲۹ سال، مسن ترین تیم حاضر در جام جهانی امسال محسوب می شود.

هنوز کاملا مشخص نیست که عدم دستیابی آرژانتین به قهرمانی جام جهانی امسال، منجر به ترک لیونل مسی از تیم ملی خواهد شد و یا او را به تلاش بیشتر برای قهرمانی در مسابقات بعدی وادار خواهد کرد. وی طی مصاحبه ای با انتشارات کاتالان گفت:

بستگی به عملکرد ما در جام جهانی دارد، اینکه چگونه برایمان رقم بخورد.

حقیقت این است که آرژانتین تا کنون سه بار در فینال جام های جهانی شکست خورده است و همین امر باعث به وجود آمدن تفکراتی پیچیده برای مطبوعات آرژانتین شده است چرا که آن ها سختی رسیدن به فینال را درک نمیکنند.

این کار آسان نیست و باید از رسیدن به سه فینال هم قدردانی شود. درست است که برنده شدن فینال هم بسیار مهم است، اما رسیدن به آن مرحله آسان نیست.

لیونل مسی بین دومین و سومین دیدار گروهی تیم ملی آرژانتین با تیم های کرواسی و نیجریه، تولد ۳۱ سالگی خود را جشن خواهد گرفت. در گذشته نیز، مسی به دلیل باخت در جام ملت های آمریکای سال ۲۰۱۶، به صورت موقت تیم ملی آرژانتین را ترک کرد.

مسی تا کنون با بارسلونا به ۳۲ قهرمانی دست یافته و حتی اذعان داشته که حاضر به تعویض بخشی از آن ها با یک قهرمانی در کنار تیم ملی آرژانتین است.

هر چند مسی اخیرا تاکید کرده است که جام جهانی برای او اهمیت شدیدی ندارد، چرا که تنها منجر به افزایش فشار و انتظارات ختم خواهد شد.

منبع: ۹۰Min.com


شما میتوانید 5 خبرگزاری را پین کنید

می توانید یکی از خبرگزاری ها از حالت پین درآورده و مجددا تلاش کنید

بستن