گوش به زنگگوش به زنگ

یورگن کلوپ لیورپول به عطش صلاح برای گلزنی نیاز دارد


یورگن کلوپ از "نیاز" لیورپول به "طمعِ" محمد صلاح برای گلزنی می گوید.

یورگن کلوپ و محمد صلاح

یورگن کلوپ و محمد صلاح

محمد صلاح به رکورد زنی خود ادامه می دهد. او اولین بازیکن آفریقایی تبار است که در یک فصلِ لیگ جزیره، ۳۰ گل را به ثمر رسانده است. همچنین ۴۰ اُمین گل این بازیکن در عرصه فوتبال، لیورپول را به سوی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حرکت داد.

در بازی روز شنبه مقابل بورنموث، محمد صلاح موقعیت های زیادی را از دست داد ولی با این حال توانست گل دوم بازی را به ثمر برساند. احتمال حواس پرتی های صلاح برای بدست آوردن عناوین فردی از جمله کفش طلا، طرفداران و علاقه مندان به لیورپول را نگران کرده است.

یورگن کلوپ در جواب به این نگرانی ها گفت:
"ما به حرص و طمع او برای گلزنی نیاز داریم. چند هفته پیش به صلاح گفتم که باید در شرایط لازم پاس بدهد و او از این موضوع آگاه است. دستاوردهای شخصی و کفش طلا، حواس او را پرت نکرده است؛ صلاح دوست دارد که کفش طلا را بدست آورد و در عین حال برای موفقیت تیم نیز تلاش می کند. اگر او کفش طلا را بگیرد، مشخص است که ما هم موفق بوده ایم و این هیچ اشکالی ندارد."

ایان راش اولین بازیکنی بود که ۴۰ گل را در یک فصل از رقابت های لیگ جزیره به ثمر رساند. این بازیکن وِلزی در استادیوم آنفیلد شاهد پیوستن محمد صلاح به رکورد قدیمی خود بود.

کلوپ در این رابطه با لحنی شوخ گفت:
"۳۱ سال پیش ایان راش در یک فصل ۴۰ گل زده؟ ایان آن قدر پیر به نظر نمی رسد! وقتی ۱۴ سالش بوده این گل ها را زده!؟ واقعا خارق العاده است. صلاح می داند که سبک بازی تیم ما مناسب اوست."

منبع: football۳۶۵.com