گوش به زنگگوش به زنگ

غیبت اریکسن و اشمایکل در بازی بعدی تیم ملی دانمارک به دلیل مشکلات اسپانسرینگ


تیم ملی دانمارک اگر نتواند مشکل اسپانسرینگ خود را حل کند، از طرف یوفا جریمه خواهد شد.

غیبت اریکسن و اشمایکل در بازی بعدی تیم ملی دانمارک به دلیل مشکلات اسپانسرینگ

غیبت اریکسن و اشمایکل در بازی بعدی تیم ملی دانمارک به دلیل مشکلات اسپانسرینگ

تیم ملی دانمارک احتمالا در مصاف با تیم ملی ولز، بازیکنان اصلی خود یعنی کریستین اریکسن ستاره تاتنهام و کسپر اشمایکل ستاره لسترسیتی را در اختیار نخواهد داشت زیرا اتحادیه بازیکنان دانمارک و اسپانسر این تیم، به دلیل مشکلات مالی با یکدیگر به تفاهم نرسیده اند.

 

اگر این مشکل حل نشود، کسپر اشمایکل، کریستین اریکسن و هویبرگ تیم ملی دانمارک را در این بازی همراهی نخواهند کرد. تا یکشنبه هفته آینده، اتحادیه بازیکنان و فدراسیون دانمارک باید این مسئله را حل کنند و یک اسپانسر برای تیم ملی مشخص کنند.
مشکل این است که فدراسیون دانمارک از اسپانسرینگ ها پول بیشتری برای پروژه های زیر ساختی می خواهد. اما بازیکنان تیم ملی که اسپانسرینگ های شخصی دارند، با این موضوع مخالفند.
اتحادیه بازیکنان دانمارک نیز از فدراسیون درخواست کرده است تا قرارداد فعلی اسپانسر ها برای دو بازی آینده تمدید شود؛ با اینحال هنوز فدراسیون با این درخواست موافقت نکرده است. بازی اول دانمارک در رقابت های لیگ ملت های اروپا، روز چهارشنبه مقابل اسلواکی است و بازی بعدی آن ها مقابل ولز است.
به همین دلیل، سرمربی دانمارک احتمالا مجبور خواهد شد ستاره های تیمش را دعوت نکند و بازیکنان سطح پایین تری را از لیگ دانمارک به تیم ملی دعوت کند.
سخنگوی فدراسیون دانمارک می گوید:

هنوز دو طرف بر سر این مسئله به توافق نرسیده اند. اگر چنین پول بزرگی را بخواهیم از دست دهیم، نمی توانیم این مشکل را حل کنیم.
با اینحال در صورتی که این موضوع به پایان مناسبی نرسد، یوفا تیم ملی دانمارک را جریمه سنگینی خواهد کرد.


منبع: independent.com