گوش به زنگگوش به زنگ

علیرضا جهانبخش رسما به برایتون انگلیس پیوست


علیرضا جهانبخش ستاره تیم آلکمار، با اینکه فصل گذشته در نقش وینگر به میدان می رفت، موفق شد در انتهای فصل آمار 21 گل زده را از خود به جا بگذارد و تبدیل به آقای گل لیگ هلند شود.

جهانبخش به برایتون پیوست

جهانبخش به برایتون پیوست

باشگاه برایتون رسما علیرضا جهانبخش را با مبلغ ۲۰ میلیون پوند به خدمت گرفت و در رقابت بر سر جذب این ستاره ایرانی، باشگاه لسترسیتی را نیز شکست داد. جهانبخش ۲۴ ساله موفق شد فصل گذشته به آقای گل لیگ هلند تبدیل شود و تیم های اُروپایی بزرگی را خواهان خود ببیند.

قبل از نهایی شدن این انتقال امیر هاشمی مدیر برنامه های وی گفت:

در حقیقت برای انتقال او به تیمی دیگر در حال مذاکره هستیم اما نمی توانم نامی از این باشگاه ببرم. اما این باشگاه هلندی نیست.

در فصل گذشته، وی علاوه بر زدن ۲۱ گل، توانست ۱۲ پاس گل را نیز به نام خود ثبت کند و به باشگاه آلکمار کمک کند تا فصل را در رتبه سوم لیگ هلند به پایان برساند. وستهم انگلستان و ناپولی ایتالیا نیز دیگر مشتریان این وینگر مستعد بودند.

برایتون فعلا در این تابستان ۷ بازیکن جدید جذب کرده است و  جهانبخش هشتمین خرید فصل آن ها محسوب می شود. لسترسسیتی نیز که در این پنجره نقل و انتقالاتی، ریاض محرز را در ازای مبلغ ۶۰ میلیون پوند به باشگاه منچسترسیتی فروخت، نیاز مبرمی به خرید یک وینگر داشت اما در جذب علیرضا ناکام ماند.

از میان گزینه های مختلف، تیم برایتون شانس بسیار بالایی برای جذب وینگر تیم ملی ایران داشت و نهایتا موفق شد علیرضا جهانبخش را با ۲۰ میلیون پوند به خدمت بگیرد.

منبع: Mirror.co.uk