گوش به زنگگوش به زنگ

سیتی یا لیورپول، مساله این است


منچسترسیتی در این تابستان نسبت به فصول گذشته برای خرید بازیکن هزینه کمتری کرده است اما در عوض لیورپول با خرید های مختلف تیمش را تقویت کرده است.

آیا لیورپول در این فصل رقیب اصلی منچسترسیتی برای کسب عنوان قهرمانی است؟

لیورپول در این فصل احنمالا رقیب اصلی منچسترسیتی خواهد بود

فرانک سینکلر بر این باور است که لیورپول امسال می تواند با منچسترسیتی رقابت کند. در این فصل تنها خرید شاخص منچسترسیتی، ریاض محرز بود. فصل گذشته سیتیزن ها تحت هدایت پپ گواردیولا با کسب صد امتیاز قهرمان لیگ برتر انگلستان شدند. همچنین آن ها توانستند با صد و شش گله زده در زمینه گلزنی یک رکورد دیگر به ثبت برسانند.

لیورپول در این تابستان به سرمربیگری یورگن کلوپ با هزینه ۱۶۰ میلیون پوندی، ستارگان زیادی به خدمت گرفت و تیمش را برای رقابت های مختلف تقویت کرده است. کوین دی بروین ستاره منچسترسیتی، هفته گذشته با مصدومیت زانو مواجه شد و به نظر می رسد چندین هفته از میادین دور باشد؛ اما شاگردان پپ گواردیولا در نبودن وی، موفق شدند با نتیجه ۶-۱ تیم هادرسفیلد را در هم بکوبند. با اینحال فرانک سینکلر ستاره اسبق چلسی، بر این باور است که با مصدومیت دی بروین و خرید های کم این تیم، پپ گواردیولا در طول فصل در خطر است.

فرانک سینکلر در اینباره گفت:

فکر می کنم این فصل رقابت نزدیکی را بین منچسترسیتی و لیورپول شاهد خواهیم بود. لیورپول با خرید های جدیدش حالا به منچسترسیتی نزدیک تر شده است. اگرچه منچسترسیتی فصل گذشته با امتیازات فراوان قهرمان لیگ شد اما الان فصل جدید شروع شده است و سیتیزن ها فعلا امتیازات فصل گذشته را کسب نکرده اند. اینکه خرید مهم منچسترسیتی فقط ریاض محرز بوده است، اندکی برای گواردیولا خطرناک است اما وقتی به سیستم بازی پپ گواردیولا نگاه کنید، متوجه می شوید که وی اعتماد زیادی به جوانان تیمش دارد. در این بازار نقل و انتقالات، وی نخواست برای یک بازیکن متوسط ۳۰-۴۰ میلیون پوند خرج کند و در عوض به بازیکنان فعلی خود اعتماد کرد.

وی ادامه داد:

همینطور این موضوع برای تیم تاتنهام نیز صدق می کند. با اینحال، آرسنال نیز در این تابستان خرج زیادی کرد اما بازیکنان و باشگاه برای تطبیق با فلسفه بازی اونای امری به زمان بیشتری نیاز خواهند داشت. منچستریونایتد نیز در موقعیت مشابه با منچسترسیتی قرار دارد؛ با این تفاوت که ژوزه مورینیو از عملکرد باشگاهش در نقل و انتقالات راضی به نظر نمی رسد و  ناراحتی خود را نیز  از این موضوع پنهان نکرده است اما هنوز هم یونایتد تیمبسیار خوبی در اختیار دارد. منچستریونایتد در خرید بازیکنان مشکل دارد اما منچسترسیتی هر بازیکنی را که بخواهد می تواند به راحتی جذب کند.

جان بارنز بازیکن اسبق لیورپول نیز بر این باور است که تیم سابقش می تواند فاصله خود را با سیتیزن ها کم تر کند:

هواداران از لیورپول در این فصل انتظار قهرمانی دارند اما باید این را نیز در نظر بگیرند که در طول فصل چه بازیکنانی در ترکیب ثابت تیم بازی خواهند کرد. همچنین باشگاه نباید تمام تمرکزش را برای قهرمانی در جام حذفی بگذارد و از مسابقات لیگ غافل شود. به نظر من قهرمانی در لیگ مهم تر از رقابت های دیگر است. اگر بتوانیم فاصله ۲۵ امتیازی فصل گذشته خودمان را در این فصل با منچسترسیتی کمتر کنیم، بنابراین امسال عملکرد بهتری نسبت به سال گذشته خواهیم داشت. اگر به رقابت های فصل گذشته لیگ قهرمانان نگاه کنید، می بینید که با اینحال لیورپول توانست منچسترسیتی را حذف کند. رقابت کردن با تیم های بزرگ لیگ برتر انگلستان باید هدف اصلی تیم باشد.

منبع: express.co.uk