گوش به زنگگوش به زنگ

زابالتا: مثلث هجومی لیورپول کابوس مدافعان است


پابلو زابالتا مدافع سابق باشگاه منچسترسیتی و بازیکن فعلی تیم وستهام، ادعا کرده مثلث هجومی قدرتمند لیورپول برای مدافعان هر تیمی یک کابوس ترسناک است.

مثلث هجومی زهردار لیورپول: محمد صلاح، روبرتو فیرمینو، سادیو مانه

مثلث هجومی زهردار لیورپول: محمد صلاح، روبرتو فیرمینو، سادیو مانه

به ادعای این مدافع با تجربه آرژانتینی، چکش ها در طول دیدار روز شنبه که در ورزشگاه آنفیلد برگزار شد و با نتیجه چهار بر یک به نفع لیورپول پایان یافت، توانایی مقاومت در برابر خط حمله قرمزها را نداشتند.

در دیداری که مخصوصا نیمه دوم آن، با تسلط کامل لیورپولی ها بر وستهام همراه بود، محمد صلاح، روبرتو فریرمینو و سادیو مانه(مثلث هجومی لیورپول) هر سه گلزنی کردند.

زابالتا گفت: ”این دیدار برای ما خیلی سخت بود، استادیوم آنفیلد همیشه مکان سختی برای بازی کردن است. آن ها از ما بهتر بودند. فکر می کنم که در نیمه اول کنترل بازی را در اختیار داشتیم و همه چیز داشت خوب پیش می رفت. فرصت های خوبی نیز داشتیم، اما در نیمه دوم به اندازه کافی خوب نبودیم. لیورپولی ها تیم بسیار قدرتمندی هستند، همواره رو به جلو حرکت می کنند و کیفیت بالایی دارند. آن ها خیلی زهردار هستند و حتی در عقب زمین هم بی امان می دوند. تیم یورگن کلوپ با این روش شانس های بسیاری ایجاد می کند و به راحتی می تواند گلزنی کند. میل به گلزنی آن ها تنها در مقابل تیم وستهام نیست. لیورپول قبلا هم این را نشان داده که در برابر بزرگان لیگ هم می تواند بیش از دو یا سه گل بزند.“

زابالتا ادامه داد:

”همیشه زمانی که به آنفیلد می آییم کار برایمان دشوار است. اگر بخواهم صادقانه بگویم، به نظر من آن ها تیم فوق العاده ای هستند.“

زابالتا پس از این که از او در مورد مقایسه مثلث هجومی فعلی لیورپول و مثلث هجومی سابق این تیم(لوییز سوارز، دنیل استوریج و رحیم استرلینگ) سوال شد، افزود:

”آن ها هم بازیکنان فوق العاده ای هستند. کافی است به بازی های سوارز در بارسلونا نگاه کنید و عملکرد استرلینگ را در من سیتی ببینید. استوریج هم که به وست برومویچ رفته اکنون مصدوم است ولی قبلا نشان داده که چه کیفیتی دارد. اما مثلث هجومی فعلی لیورپول در حال حاضر در بهترین فرم خود قرار دارد. بازی کردن در برابر آن ها واقعا دشوار است. پیش بینی نوع بازی این سه نفر سخت است و هر سه بازیکن خیلی پر تحرک هستند و بسیار فوق العاده بازی می کنند. در نیمه دوم شانس های زیادی به آن ها دادیم.“

در پایان هفته بیست و هشتم لیگ جزیره، لیورپول با برد قاطعی که برابر وستهام بدست آورد، ۵۷ امتیازی شد و در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفت. وستهام نیز با ۳۰ امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد.

منبع: liverpoolecho.co.uk