گوش به زنگگوش به زنگ

برد پر گل تیم ملی فرانسه برابر میزبان جام جهانی 2018 با درخشش امباپه


روز سه شنبه، طی یک بازی دوستانه، تیم ملی فرانسه، با نتیجه 3 بر 1، میزبان جام جهانی را مغلوب کرد. کیلین امباپه با درخشش خود، 2 گل به ثمر رساند.

برتری سه گله خروس ها برابر روسیه در دیداری دوستانه

برتری سه گله خروس ها برابر روسیه در دیداری دوستانه

دیشب تیم ملی فرانسه با درخشش کیلین امباپه، تیم ملی روسیه را طی یک دیدار دوستانه شکست داد. این دیدار در خاک روسیه برگزار شد. در دقیقه ۴۰ ام بازی، امباپه با عبور از سد مدافعین و نواختن ضربه ای آرام اما دقیق، توپ را به گوشه دروازه ی آندره لونیُف فرستاد و اولین گل بازی را به ثمر رساند. ضربه آزاد پُل پوگبا در دقیقه ۴۹ ام، باعث شد تا تیم ملی روسیه، دومین گل بازی را نیز دریافت کند.

در دقیقه ۶۸ بازی، روس ها با یک نمایش زیبا و البته نادر، توانستند با گل ایگور اسمولنیکُف، به بازی برگردند. اما تنها ۱۵ دقیقه بعد، امباپه با یک گل دیگر، برتری قاطع تیم ملی فرانسه را به رخ حریف کشید. کیلین امباپه مانند گل اول با پشت سر گذاشتن مدافع روسیه و یک ضربه دقیق، توپ را از بین پاهای لونیُف عبور داد و مجددا دروازه روسیه را باز کرد.

پس از باخت ۳ بر ۲ هفته گذشته مقابل کلمبیا، کسب این پیروزی برای تیم ملی فرانسه بسیار روحیه بخش بود و آن ها توانستند با پیروزی بر روسیه، آن شکست خانگی را جبران کنند.

خروس ها در نیمه اول دیدارشان مقابل روسیه موقعیت های گل بسیاری را از دست دادند. آنتونی مارسیال که نسبت به سایر بازیکنان تیم ملی فرانسه عملکرد ضعیف تری داشت چند موقعیت گل خوب را از دست داد. این در حالی بود که ولادیمیر گرانات نیز یک موقعیت گل صد در صد را برای تیم ملی روسیه را از دست داد.

بازیکنان روسیه به احترام ۶۴ قربانی آتش سوزیِ روز یکشنبه، با بازو بندهای مشکی در زمین بازی حاضر شدند. این در حالیست که میزبان جام جهانی ۲۰۱۸، تنها چند ماه مانده به آغاز این رقابت ها، با مشکلات سیاسی نیز دست و پنجه نرم می کند.

از سال ۲۰۱۶ تا کنون، تیم ملی روسیه با ۱۳ تیم از تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ بازی کرده است. از این ۱۳ بازی آن ها تنها موفق شده اند کره جنوبی را شکست دهند، ۵ دیدارشان مساوی شده و ۷ بازی دیگر را با شکست پشت سر گذاشته اند.

در حالی که تنها کمتر از دو ماه و نیم، به آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ و دیدار روسیه و عربستان سعودی در مسکو باقی مانده است، روسیه هیچ یک از ۵ بازی اخیر خود را نبرده و امسال نیز مصدوم های زیادی روی دست این تیم مانده است. از جمله مصدومان این تیم می توان به الکساندر کوکورین، مهاجم زهردار آن ها اشاره کرد.

منبع: France۲۴.com