گوش به زنگگوش به زنگ

گروه B : تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 به رقبای خود قالیچه دستباف هدیه می دهد!


تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات جام جهانی فیفا که در تابستان برگزار می گردد به رقبای خود هدایای ویژه ای اهدا می کند. این هدایا شامل قالیچه های دستبافی می شود که توسط افراد ماهر و حاذق ایرانی بافته شده و بافتشان چیزی حدود شش ماه به طول انجامیده است.

تیم ملی ایران

تیم ملی ایران

بر اساس گزارش مجله خبری سان، تیم ایران که در گروه B رقابت های جام جهانی روسیه قرار دارد به کاپیتان تیم های رقیب و هم گروه خود از جمله اسپانیا، پرتغال و مراکش از این قالیچه های دستباف هدیه می دهد. گفته می شود تیم ملی ایران این سنت را از زمان جام جهانی ۱۹۹۸ آغاز کرده است. در آن زمان از طرف تیم ایران به زین الدین زیدان در تیم فرانسه یک قالیچه اهدا شد.

آنطور که رسانه های ایرانی می گویند، تیم ایران قرار است به فدراسیون فوتبال روسیه، موزه فیفا و همچنین موزه آستان قدس نیز از این قالیچه ها اهدا کند. با این حال، خود تیم ملی ایران در صورتی از این قالیچه ها دریافت می کند که که به مراحل حذفی جام جهانی راه پیدا کند.

تیم ایران با سرمربی گری کارلوس کیروش(که در حال حاضر در رتبه ۳۶ فیفا قرار دارد) در مقابل اسپانیا که قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ و پرتغال که قهرمان جام ملت های اروپا هستند قرار گرفته است. در نتیجه ایران در بهترین حالت شانس بسیار ضعیفی برای به دست آوردن آن قالیچه دارد.

این قالیچه ها احتمالا تنها هدایایی باشند که ایرانیان در این دوره از مسابقات به رقبای خود اهدا می کنند. ایرانی ها مرحله انتخابی جام جهانی را بدون حتی یک شکست پشت سر گذاشتند(این اتفاق در حالی رخ داد که تیم ملی ایران در ده بازی تنها دو گل خورد و هفت امتیاز بیشتر از کره جنوبی که سابقه کسب مقام چهارمی در جام جهانی ۲۰۰۲ را دارد، کسب کردند).

همچنین، بازی ایران با نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به تساوی بدون گل ختم شد. همین اتفاق نیز در یک رقابت نفس گیر در مقابل آرژانتین در شرف رخ دادن بود که با حرکت دقیقه آخر لیونل مسی بازی از بن بست خارج شد. اما اگر سیوهای خوب سرخیو رومرو نبود، ایران حتی ممکن بود برنده از زمین خارج شود.

بنابراین، تیم های اسپانیا و پرتغال در مواجهه با ایران باید غرور را کنار گذاشته و ایران را دست کم نگیرند.

منبع: ۹۰min.com