گوش به زنگگوش به زنگ

اتحادیه فوتبال انگلستان جلوی VAR زانو زد: سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ جزیره


تکنولوژی کمک داور ویدئویی(var) فصل گذشته در لیگ های اسپانیا و ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت و بازخورد های خوبی نیز دریافت کرد. به زودی از این تکنولوژی در لیگ برتر انگلستان نیز استفاده خواهد شد.

تکنولوژی کمک داور ویدئویی به زودی در لیگ برتر انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد

تکنولوژی کمک داور ویدئویی به زودی در لیگ برتر انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد

تقریبا دو هفته دیگر یعنی با اتمام مسابقات ملی، تکنولوژی کمک داور ویدئویی به صورت آزمایشی در لیگ برتر انگلستان به کار گرفته خواهد شد.
به نقل از اسکای اسپورتس، از تکنولوژی کمک داور ویدئویی در پانزده بازی به صورت آزمایشی استفاده خواهد شد و در صورتی که عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد، از آن به صورت مداوم استفاده خواهد شد.

 

اتحادیه داوران قصد دارند عملکرد این سیستم را بسنجند و نتایج استفاده از کمک داور ویدئویی را سال آینده به اطلاع سهامداران لیگ برتر انگلستان خواهند رساند. هدف این است که در صورت رضایت افراد از این سیستم، سال آینده در تمام بازی ها از این تکنولوژی استفاده شود.
روز پانزدهم سپتامبر، در چند بازی لیگ برتر انگلستان، برای اولین مرتبه از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده خواهد شد تا تیم های انگلیسی با این تکنولوژی آشنایی مختصری داشته باشند.
با اینحال در آن زمان، ارتباطی بین داوران مسابقه و افرادی که در حال کار با این تکنولوژی هستند، برقرار نخواهد بود.
سیستم کمک داور ویدئویی فصل گذشته در تورنومنت جام کارابائو استفاده شد و بازخورد های بسیار مثبتی دریافت کرد. از این تکنولوژی در چند بازی جام حذفی امسال نیز استفاده خواهد شد.
منبع: mirror.com