شمارش معکوس تا جام جهانی: 11 شادی گل به یادماندنی در تاریخ جام جهانی فوتبال

تقریبا 4 هفته به آغاز جام جهانی روسیه باقی مانده است. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که اگر برای تیم ملی کشورتان در جام جهانی گل زدید، چگونه واکنش نشان خواهید داد؟ آیا با احساساتی مهار نشده شادی می کنید و با هیجانی شدید در تمام زمین شروع به دویدن می کنید؟ نظرتان درباره یک شادی خلاقانه با هم تیمی هایتان چیست؟

شمارش معکوس تا جام جهانی: 11 شادی گل به یادماندنی در تاریخ جام جهانی فوتبال

شادی گل معروف ببتو در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا

شادی گل معروف ببتو در جام جهانی ۱۹۹۴ آمریکا

برای اکثر ماها شادی پس از گل یک سرگرمی فرضی است. اما برخی از فوتبالیست های حرفه ای، برای نوع خاصی از شادی پس از گل در بزرگ ترین تورنومنت جهانی فوتبال مطمئنا افکار بسیار جذابی در سر دارند.

گل زدن یک چیز است و به شکلی شایسته در تاریخ تیم ملی کشورتان ثبت خواهد شد، اما جشن شادی گل هم اگر نگوییم بیشتر، به همان اندازه مهم است. این شادی می تواند جایگاه تان را در تاریخ جام جهانی محکم کند؛ حتی اگر خود گل چندان جذاب نباشد، یک شادی گل منحصر به فرد می تواند به چیزی نمادین بدل شود.

بیایید به بعضی از بهترین شادی های پس از گل در تاریخ جام جهانی نگاهی بیندازیم:

 

 • فالکائو – برزیل در برابر اسپانیا، ۱۹۸۲

فالکائو – برزیل در برابر اسپانیا، ۱۹۸۲

شادی گل پرشور فالکائو در جام جهانی ۱۹۸۲

همان طور که در مقدمه گفته شد، انتخاب گزینه این طرف و آن طرف دویدن، آن هم با احساساتی مهارنشدنی مطمئنا گزینه مورد پسند هافبک برزیلی، فالکائو بود. او پس از انداختن توپ روی پای چپش و فرستادن سه بازیکن اسپانیایی به طرف دیگر، توپ را با حرکتی موج دار به انتهای گوشه دروازه فرستاد.

او پس از به ثمر رساندن گل، سراسر شادمانی و هیجان بود. فالکائو به طرف نیمکت دوید، شور و حالی مجنونانه در چهره اش نقش بسته بود، و دستانش با هیجان بی پایانی در اطراف تکان می خوردند. این حرکت به جشن شادی کلاسیک و نمادینی تبدیل شده است، احتمالا به این دلیل که این همان شیوه ای است که ما همه خودمان را به هنگام جشن گرفتن یک گل در جام جهانی با آن تصور می کنیم.

 

 • دیه گو مارادونا – آرژانتین در برابر یونان، ۱۹۹۴

شادی گل عجیب مارادونای افسانه ای در جام جهانی ۱۹۹۴

شادی گل عجیب مارادونای افسانه ای در جام جهانی ۱۹۹۴

فقط به آن مردمک ها نگاه کنید. این یکی جشن شادی ای بود که جر و بحث های زیادی را برانگیخت که آیا دیه گو مارادونا در زمان بازی اش در جام جهانی ۱۹۹۴، تحت تأثیر یک ماده خاص بود یا نه.

خود ِ گل که فوق العاده بود. یک جاخالی سریع و آوردن توپ روی پای چپ جادویی اش و بعد فرستادن توپ به بالا گوشه چپ دروازه: این ها ارزش چنان شادی پر احساسی را داشت، اما اگر کسی مواد مصرف می کند(که بعد هم معلوم شد مارادونا مصرف داشته – شاید بهتر باشد آن قدر به دوربین نزدیک نشود) !

 

 • رقص بازیکنان تیم ملی کلمبیا، ۲۰۱۴

خوشحالی تیمی بازیکنان کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴

خوشحالی تیمی بازیکنان کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴

آن ها با کارهای بزرگی که در جام جهانی ۲۰۱۴ انجام دادند قلب میلیون ها نفر در سراسر دنیا را تسخیر کردند. بازیکنان کلمبیا با بازی های درخشان خود به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند. بهترین گلزن این مسابقات، خامس رودریگز، از تیم آن ها بود.

اما آنچه کلمبیایی ها را بسیار محبوب ساخت، حرکات موزون آن ها بود. کلمبیایی ها در آن رقابت ها چندین بار شادی پس از گل خود را با جمع شدن و انجام یک رقص کوتاه تند و همراه با پرش جشن گرفتند.

 

 • فابیو گروسو – ایتالیا در برابر آلمان، ۲۰۰۶

شادی گل احساسی گروسو در جام جهانی ۲۰۰۶

شادی گل احساسی گروسو در جام جهانی ۲۰۰۶

گل های وقت اضافه که منجر به صعود به فینال یا قهرمانی می شوند معمولا صحنه های به شدت پر هیجانی ایجاد می کنند، اما گل فابیو گروسو به آلمانی ها در سال ۲۰۰۶ هیجان بی نظیری را برانگیخت.

یک پاس باشکوه و بدون نگاه از آندریا پیرلو به درون محوطه جریمه به گروسو شانس بسیار کوچکی داد تا در زاویه ای باز گل بزند، و او هم فرصت را از دست نداد. گروسو با یک شوت کات دار بی نقص پای چپ توپ را به انتهای گوشه دروازه ینس لمن فرستاد. این گل حتی باعث شد جیان لوئیجی بوفون هم از دروازه اش بیرون بیاید و با هم تیمی هایش جشن بگیرد.

 

 • به به تو – برزیل در برابر هلند، ۱۹۹۴

وقتی تازه یک گل تمام عیار را در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به ثمر رسانده اید، چه شیوه ای بهتر از اعلام تولد پسر نوزادتان با یک شادی نمادین؟

ببتو پس از آنکه اد دی گوی را جا گذاشت و توپ را وارد دروازه هلند کرد، با دستانی که به چپ و راست تکان می داد شروع به شادمانی کرد تا حرکتی گهواره ای را برای جشن تولد پسر نوزادش نشان دهد.

آن کودک، سال گذشته با تیم اسپورتینگ قراداد بست. احساس پیری نمی کنید؟!

 

 • جولیوس آگاهووا – نیجریه در برابر سوئد، ۲۰۰۲

پشت واروهای بی پایان زولیوس آگاهووآ در جام جهانی ۲۰۰۲

پشت واروهای بی پایان زولیوس آگاهووآ در جام جهانی ۲۰۰۲

یک پشتک وارو پس از به ثمر رساندن گل به اندازه کافی ستایش برانگیز است، اما هفت بار پشتک وارو زدن دیگر خودنمایی است. با این حال، این دقیقا همان کاری بود که جولیوس آگاهووا پس از به ثمر رساندن گل در مرحله پایانی مسابقات ۲۰۰۲ برای نیجریه انجام می داد.

وقتی که او پشتک واروهای چندباره اش را تا پرچم کرنر شروع می کرد به نظر می رسید که دیگر اصلا قصد ندارد حرکات آکروباتیک اش را متوقف کند. گفته می شود فردای آن روز سرمربی وقت تیم ملی ژیمناستیک نیجریه پس از دیدن خوشحالی آگاهووآ او را به تیم ملی دعوت کرده بوده!

 

 • روژه میلا – کامرون در برابر کلمبیا، ۱۹۹۰

شادی موزون روژه میلا در جام جهانی ۱۹۹۰

شادی موزون روژه میلا در جام جهانی ۱۹۹۰

گل ِ فوروارد ِ کامرون به نوبه خود آن قدر خوب بود که دهه ها در اذهان بماند: میلا از چندین بازیکن کلمبیایی گذشت و بعد توپ را وارد دروازه کرد.

با این حال، علاوه بر گل، روژه میلا با تبدیل شادی پس از گل اش به جشنی نمادین موفقیت بزرگی نیز کسب کرد. شماره نُه کامرون به طرف پرچم کرنر دوید و با آن رقصید، گویی که داشت عاشقانه با زنی می رقصید.

 

 • رابی کین – جمهوری ایرلند در برابر آلمان، ۲۰۰۲

شادی گل دیوانه وار رابی کین در جام جهانی ۲۰۰۲

شادی گل دیوانه وار رابی کین در جام جهانی ۲۰۰۲

حرکت معروف چرخ گاری، با غلت زدن به طرف جلو و تکان دادن شدید دست ها به اطراف، شادی ای که ما اکنون به دیدنش از سوی روبی کین عادت کرده ایم، بیشترین جذابیت را در سال ۲۰۰۲ داشت.

ربی که در دقیقه ۹۶ گل ایرلندی ها را به آلمان صدرنشین زد صحنه های دیوانه واری خلق کرد که همه از نیمکت نشین ها گرفته تا بازیکنان توی زمین را مبهوت می کرد.

 

 • پاپا بوبا دیوپ – سنگال در برابر فرانسه، ۲۰۰۲

خوشحالی جالب دیوف در جام جهانی ۲۰۰۲

خوشحالی جالب دیوف در جام جهانی ۲۰۰۲

توپ و دروازه در اختیار پاپا بوبا دیوف بود تا او شانس گل زدن به فرانسه را داشته باشد. با این حال، وقتی که توپ دوباره به طرف او برگشت هم تیمی هایش خجالت اش ندادند و او هم با خوشحالی توپ دوم را شوت کرد.

بنابراین فقط همان بخت دوم را می توان به عنوان توضیح جشن شادی ای که در پی آن برگزار شد، قلمداد کرد. دیوف ناگهان پیراهن اش را درآورد و به شکل ظریفی روی زمین پهن کرد، و بعد او و هم تیمی هایش شروع به رقصیدن به دور آن کردند. واقعا لحظه معرکه ای بود، یکی از نمادین ترین شادی های تمام دوره ها.

 

 • فینیدی جورج – نیجریه در برابر یونان، ۱۹۹۴

شادی گل عجیب و غریب روژه میلا در جام جهانی ۱۹۹۴

شادی گل عجیب و غریب فینیدی جورج در جام جهانی ۱۹۹۴

دوباره، مثل کار موفق روژه میلا، ضربه چیپ فینیدی جورج احتمالا به خودی خود وارد سنت جام جهانی می شود. اما شادی پس از گل، آن را بسیار معروف تر کرد. این بازیکن نیجریه ای پس از به ثمر رساندن چیپ ِ ظریف خود، به طرف پرچم کرنر دوید، بعد روی دست و پایش راه رفت، آن وقت یک پایش را بلند کرد و ادای سگی را درآورد که دارد ادرار می کند.

 

 • مارکو تاردلی – ایتالیا در برابر آلمان غربی، ۱۹۸۲

شادی گل به یاد ماندنی مارکو تاردلی در جام جهانی ۱۹۸۲

شادی گل به یاد ماندنی مارکو تاردلی در جام جهانی ۱۹۸۲

 لذت و سرور گل زدن در فینال جام جهانی بی نهایت بود، چیزی که من از کودکی رؤیایش را داشتم. شادی من به تبع آن رؤیا بروز پیدا کرد.

نقل قول فوق متعلق است به مارکو تاردلی پس از گل او در فینال جام جهانی به آلمان غربی در سال ۱۹۸۲. این یکی از به یاد ماندنی ترین شادی گل های تاریخ فوتبال بود، مشخصا به خاطر آن نگاه ِ سرشار از وجد ِ ناب و بی مهار در چهره تاردلی.

چشم های تاردلی با ناباوری باز بودند، مشت های گره کرده اش بالا و پایین می شدند، و او شروع کرد به این طرف و آن طرف دویدن، بی آنکه بداند به کجا. این نوع شادی کردن به ما یادآوری می کند که فوتبالیست ها هم، در نهایت انسان هستند و چنان چه فرد سخت تلاش کند حتی دور از دسترس ترین رؤیاهای کودکی نیز می توانند محقق شوند.

 

منبع: ۹۰min.com

فیفا نامزدهای بهترین گل جام جهانی روسیه را اعلام کرد

فیفا روز دوشنبه در وبسایت رسمی خود، نامزدهای بهترین گل جام جهانی 2018 را اعلام کرد. دو گل از دنیس چریشف هافبک تیم ملی روسیه و یک گل از آرتم زوبا هم تیمی او نیز در این فهرست حضور دارند. همچنین گل زیبای کوارشما به تیم ملی ایران نیز در این لیست قرار دارد.

فیفا نامزدهای بهترین گل جام جهانی روسیه را اعلام کرد

گل سوم رونالدو به اسپانیا(ضربه آزاد) در میان نامزدهای بهترین گل جام

گل سوم رونالدو به اسپانیا(ضربه آزاد) در میان نامزدهای بهترین گل جام

نظرسنجی در مورد بهترین گل های جام تا اول مرداد ماه ۱۳۹۷ در وبسایت رسمی فیفا ادامه خواهد داشت.

کاندیداهای بهترین گل جام جهانی روسیه:

 • دنیس چریشف ۲ گل، روسیه (برابر عربستان و کرواسی)
 • آرتم زوبا، روسیه (برابر مصر)
 • کریستیانو رونالدو، پرتغال (برابر اسپانیا)
 • ناچو، اسپانیا(برابر پرتغال)
 • فیلیپه کوتینیو، برزیل(برابر سوئیس)
 • درایس مرتنز، بلژیک(برابر پاناما)
 • خوآن کوئینترو، کلمبیا(برابر ژاپن)
 • لوکا مودریچ، کرواسی(برابر آرژانتین)
 • احمد موسی، نیجریه(برابر ایسلند)
 • لیونل مسی، آرژانتین(برابر نیجریه)
 • تونی کروس، آلمان(برابر سوئد)
 • جسی لینگارد، انگلستان(برابر پاناما)
 • ریکاردو کوارشما، پرتغال(برابر ایران)
 • عدنان یانوزای، بلژیک(برابر انگلستان)
 • آنخل دی ماریا، آرژانتین(برابر فرانسه)
 • بنجامین پاوار، فرانسه(برابر آرژانتین)
 • ناصر چادلی، بلژیک(برابر ژاپن)

منبع: fourfourtwo.com

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

اگر باشگاه چلسی بتواند آنتونی مارسیال را به خدمت بگیرد،به ویلیان اجازه می دهد این تابستان به تیم منچستریونایتد ملحق شود.

آیا ویلیان به جای بارسلونا به یونایتد خواهد پیوست؟!

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

ویلیان می خواهد به منچستر یونایتد بپیوندد

خوزه مورینیو مایل است قرارداد ویلیان را امضا کند زیرا تابستان گذشته نتوانسته بود او را به الدترافورد بفرستد.

برزیل فصل گذتشه با حضور آنتونیو کونته شکست خورد و پس از آنکه چلسی، منچستریونایتد را در جام حذفی شکست داد، آنها پست رسمی اینستاگرام ایتالیا را بلاک کردند.

بارسلونا علاقه مند است قراردادی با ویلیان به عنوان بازیکن جایگزین امضا کند اما بعید است پس از آنکه چلسی قیمت این بازیکن را به ۶۰ میلیون پوند رساند، این اتفاق بی افتد.

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

 ویلیان در حدود ۶۰ میلیون پوند ارزش دارد

چلسی خیلی علاقه داشت این بازیکن را به بارسلونا بدهد و از آن طرف بلوز به صورت جدی خواستار حضور ویلیان در منچستریونایتد است.

به نقد از سایت تلگراف، اگر منچستر پیشنهاد معاوضه ی مارسیال را بپذیرد، چلسی به ویلیان اجازه ترک الدترافورد را خواهد داد.

این مهاجم فرانسوی ماه گذشته اعلام کرد پس از حذف خوزه مورینیو از الدترافورد خواهد رفت.

یونایتد می خواهد مارسیال را نگه دارد و چلسی نیز می خواهد ویلیان را به تیم های خارجی بفروشد.

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

مارسیال می خواهد یونایتد را ترک کند

منچستریونایتد در پایان هفته به تمرینات پیش فصل خود ادامه می دهد و انتظار می رود مارسیال برای بازی در تیم ملی اش کشورش در جام فرانسه، در تمرینات حضور نداشته باشد.

۱۲ ماه از قرارداد فعلی این بازیکن ۲۲ ساله با الدترافورد می گذرد و یونایتد قصد دارد قرارداد خود را سال آینده با این بازیکن ادامه دهد.

منبع: www.metro.co.uk

یک هشتم نهایی : پیش بازی روسیه و اسپانیا

قهرمانان جام جهانی 2010، روز یکشنبه، مقابل میزبانان جام جهانی امسال بازی خواهند کرد. این دیدار، سومین بازی از دور یک شانزدهم نهایی جام جهانی روسیه است.

یک هشتم نهایی : پیش بازی روسیه و اسپانیا

این دیدار، مصافی مهم و جدی برای روسیه محسوب می شود و آن ها می توانند خود را در این بازی محک بزنند. طرفداران روسی به تیم خود امیدوار تر شده اند و حال باید دید که بازیکنان چگونه به آن پاسخ می دهند. حریف روس ها، یکی از مدعیان فتح جام جهانی ۲۰۱۸ است و استعداد های زیادی را نیز دارد. اما هر دو تیم، در بخش آسان تر جدول رقابت ها قرار گرفته اند و پس از برد یکی از آن ها در این بازی، کار آنچنان سختی تری را در دیدار های آینده نخواهند داشت. روسیه باید هر آنچه دارد را در این بازی از خود به نمایش بگذارد.

در این بخش به تمامی اطلاعات مربوط به بازی روز یکشنبه تیم ملی روسیه مقابل اسپانیا می پردازیم.

ایسکو و سیلوا، شانس های اول اسپانیا برای در هم شکست خط دفاعی تیم ملی روسیه خواهند بود

ایسکو و سیلوا، شانس های اول اسپانیا برای در هم شکست خط دفاعی تیم ملی روسیه خواهند بود

عملکرد در مرحله گروهی

باید همین جا اعلام کرد که عملکرد کلی تیم ملی اسپانیا در مرحله گروهی، بسیار کم تر از حد انتظار بوده است. لاروخا ها جام جهانی را با نتیجه مساوی ۳ بر ۳ مقابل پرتغال آغاز کردند. آن ها معقولانه بازی کردند، به خصوص در خط میانی، اما در آن مسابقه، هیچ چیز جلودار هتریک و درخشش کریستیانو رونالدو نبود.

آن ها در بازی خود مقابل تیم ملی ایران، با یک گل باد آورده از سوی دیگو کاستا، نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دادند. اگر چه عملکرد آن ها توسط بازیکنان ایران خنثی شده بود، اما در نهایت، این تیم ملی اسپانیا بود که با سه امتیاز ارزشمند، زمین بازی را ترک کرد.

در بازی سوم آن ها مقابل مراکش، آن ها مرتبه ای دیگر، مانند دیدار خود مقابل ایران، از زمین محو شدند. ایسکو و لاسپاس توانستند با عملکرد قابل قبول خود، اسپانیا را از باخت نجات دهند و در نهایت بازی را با نتیجه مساوی به پایان برسانند.

در سوی دیگر رقابت ها و در گروه A، روسیه مراسم افتتاحیه را با یک برد تاریخی مقابل عربستان سعودی، به پایان رساند. آن ها در دیدار اول خود، ۵ بر صفر عربستان را مغلوب کردند و پس از آن نیز با انرژی تمام به سراغ محمد صلاح و تیم اش رفتند؛ دیدار دوم تیم ملی روسیه نیز با نتیجه ۳ بر ۱ به نفع تزار ها به پایان رسید.

اگر چه، آخرین بازی آن ها در جام جهانی تشریفاتی بود، آن ها مغلوب تیم قدرتمند اروگوئه شدند و لوییس سوارز موفق به توقف روس ها و خط دفاعی آن ها شد.

دیداری کلاسیک

روسیه و اسپانیا، طی مسابقات یورو ۲۰۰۸، دو بار با یکدیگر بازی کردند، یک مرتبه در مرحله گروهی و دیگری در نیمه نهایی. تیم ملی اسپانیا در مرحله نیمه نهایی، به راحتی توانست با نتیجه ۳ بر ۰، روسیه را مغلوب کند و برای اولین بار از سال ۱۹۸۴، به فینال یورو برسد.

تیم ملی روسیه توانسته بود هلند قدرتمند آن زمان را شکست دهد، ولی مقابل اسپانیا حرفی برای گفتن نداشت. اسپانیا در آن دوره، به قدرت دیرین خود باز گشته بود و در نهایت توانست فوتبالی اسپانیایی را به جهانیان نشان دهد. گل های ژاوی، گویزا و داوید سیلوا، تفاوت بازیکنان اسپانیا با روسیه را کاملا مشخص کرد. پس از حذف تیم ملی روسیه از مسابقات یورو ۲۰۰۸، آن ها تا جام جهانی امسال، نتوانستند در هیچ تورنومنت بزرگی خود نمایی کنند.

ایگور اسملنیکو تنها محروم دیدار روز یک شنبه خواهد بود

ایگور اسملنیکو تنها محروم دیدار روز یک شنبه خواهد بود

اخبار دو تیم

تیم ملی اسپانیا، هنوز هم خود را پیدا نکرده است، اما بعید است که تغییر در ترکیب خود مقابل روسیه، اعمال کند. آن ها هیچ بازیکن محروم و یا مصدومی ندارند، به همین دلیل، دست مربی برای انتخاب بسیار باز است.

به احتمال بسیار بالا، اسپانیا با سیستم ۳-۳-۴ محبوب خود به زمین خواهد آمد و بوسکتس در عمق خط دفاعی، از دروازه محافظت خواهد کرد. بوسکتس در دور گروهی، یک کارت زرد از داور دریافت کرده است، اما حضور او برای تیم ملی اسپانیا حیاتی است. به همین دلیل، نیمکت نشینی اش بسیار دور از ذهن است.

تیم ملی روسیه، در بازی مقابل اروگوئه، به چندین بازیکن کلیدی خود از جمله گولووین و ماریو فرناندس استراحت داد، اما انتظار می رود که این بازیکنان، مقابل اسپانیا صف آرایی کنند.

ایگور اسملنیکو، در بازی مقابل اروگوئه، از زمین اخراج شد و نمی تواند در بازی بعدی حضور داشته باشد. اگر چه، در صورت عدم محرومیت نیز، حضور او در زمین بسیار بعید بود. یکی از کلیدی ترین هافبک های تیم ملی روسیه، آلان دزاگوئف است. او مقابل عربستان صعودی مصدوم شد و یکی از بهترین خبر ها برای روسیه، بازگشت احتمالی او به ترکیب اصلی تیم خواهد بود.

پیش بینی ترکیب دو تیم

اسپانیا (۳-۳-۴): دخیا، کارواخال، راموس، پیکه، آلبا، بوسکتس، تیاگو، اینیستا، ایسکو، سیلوا، کاستا

روسیه (۱-۳-۲-۴): آکینفیو، فرناندز، کوتپو، ایگناشویچ، ژیرکو، گازینسکی، زوبنین، سامدو، گولووین، چریشو، زوبا

پیش بینی ها

اگر بخواهیم بر اساس پیش زمینه خود از جام جهانی تا به اینجای کار قضاوت کنیم، نتیجه قطعی این بازی کاملا نا مشخص است. تیم ملی روسیه در دو بازی اول خود، بسیار مقتدر تر از حریفان نشان داده و ناگهان در بازی سوم خود شکستی سخت را متحمل شده است. در حالی که اسپانیا با نشان دادن تنها بخشی از توانایی ها و درخشش خود، عملکردی کاملا معمولی در سه بازی گذشته خود داشته است.

اما باید بدانیم که اسپانیا در صورت تلاش کافی، توانایی بدست آوردن هر چیزی را دارد. به نظر نمی رسد که ایسکو و داوید سیلوا مشکلی در شکستن خط دفاعی تیم ملی روسیه داشته باشند و احتمالا بوسکتس و آندرس اینیستا نیز در خط میان آقایی خواهند کرد.

لازم به ذکر است که تعداد طرفداران تیم ملی روسیه، از تعداد طرفدارن هر تیم دیگری در جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر است و این فاکتوری بسیار مهم برای این تیم محسوب می شود. طرفداران از تیم خود انتظار دارند که با عملکری قابل قبول، شگفتی بیافرینند.

پیش بینی نهایی: اسپانیا ۳ – روسیه ۰

منبع: ۹۰Min.com

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

آنتونیو کونته پس از دو سال حضور در تیم چلسی که با قهرمانی این تیم در فصل قبل آغاز شده بود، با اعلام رسمی این باشگاه در روز جمعه از این باشگاه جدا شد.

پایان همکاری کونته و چلسی: ساری سرمربی جدید آبی های لندن شد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

باشگاه چلسی جدایی آنتونیو کونته از این تیم را به طور رسمی اعلام کرد

به گزارش بیزینس استاندارد ، این مربی ۴۸ ساله ایتالیایی پس از ناکامی در کسب عنوان قهرمانی در لیگ جزیره و جام حذفی، از طرف هیئت مدیره و بازیکنان این باشگاه مورد انتقاد قرار گرفت.

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا هفته گذشته به تمرینات این تیم بازگشت، اما نوشته ای روی دیوار نصب شده بود که در آن بیان شده بود چلسی باید مائوریتسیو ساری را از ناپولی به این تیم بیاورد.

باشگاه فوتبال چلسی اعلام کرد:

باشگاه چلسی و کونته، قطع همکاری خود را به طور رسمی اعلام کرده اند. در طول حضور آنتونیو کونته در این تیم ما ششمین قهرمانی لیگ جزیره و هشتمین قهرمانی جام حذفی انگلستان را کسب کردیم. در فصلی که عنوان قهرمانی را با کونته کسب کردیم، رکوردهای جدیدی از جمله ۳۰ برد در ۳۸ بازی و ۱۳ برد متوالی در لیگ جزیره را به خود اختصاص دادیم. ما برای آنتونیو  در بقیه مراحل حرفه ای شغلی اش آرزوی موفقیت می کنیم. او این تیم را در حالی ترک می کند که با ۶۵.۱ درصد پیروزی، از تمام مربیان تاریخ این باشگاه موفق تر عمل کرده است.

مائوریتسیو ساری بانکدار اسبق ۵۹ ساله، در طول یک دهه ای که رومن آبراموویچ به عنوان مالک روسی این باشگاه معرفی شده، هشتمین سرمربی این باشگاه خواهد بود.

هنوز یک سال از قرارداد کونته با باشگاه چلسی باقی مانده بود. به نظر می رسد که کادر فنی و بازیکنان تیم معتقدند که حس قهرمانی این تیم به سرعت در حال محو شدن می باشد.

کونته روش های تمرینی شدیدی داشت و در مورد تنبیه بازیکنان سرشناس تیم مثله دیگو کاستا و نیمکت نشین کردن وی مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین او برای تنبیه بازیکنان سرکش و بزرگ تیم به دنبال فروختن آنها و خرید بازیکنانی با همان قابلیت ها بود.

اگرچه ممکن است بازیکنان حاضر این تیم با کونته مشکلاتی داشته باشند، اما جان تری کاپیتان سابق این تیم که بعد از قهرمانی چلسی در لیگ جزیره این تیم را ترک کرد، چیزی جز ستایش کونته درباره وی بیان نکرده است.

جان تری در صفحه اینستاگرام خودش عکسی از خودش و کونته در حالی که هر دو جام قهرمانی لیگ برتر جزیره را در دست دارند، پست کرده و نوشته:

مرسی سرمربی.

مرد بزرگ، مربی بزرگ. من برایت در آینده آرزوی موفقیت دارم.

ساری برای هموطن خودش کارلو آنجلوتی مربی سابق چلسی که جایگزین او در تیم ناپولی در سری آ شده، آرزوی موفقیت کرده است.

ساری که زمان خود را بین کار در بانک و سرمربیگری تیم ناپولی صرف کرده بود، در سه سال حضور خودش در ناپولی موفق به کسب عنوان قهرمانی نشد و برای این تیم فقط دو مقام دومی و یک مقام سومی در سری آ به دست آورد.

کونته به علت ۹ میلیون دلار طلب گزارش شده اش از تیم چلسی بیان کرده که اگر بی تیم بماند احتمالا سال آینده را استراحت کند.

ناپولی نیز منتظر دریافت جریمه ای در حدود ۴.۵ میلیون دلار برای ساری است که در حالی که با این تیم قرارداد دارد، این تیم را ترک کرده است.

به نظر می رسد مائوریتسیو ساری موافقت کرده است که جان فرانک زولا(سرمربی مورد علاقه ی پیشین چلسی که پس از مواجهه با ناکامی ها کارش را به حالت تعلیق درآورد)، به عنوان یکی از دستیارانش در تیم حضور داشته باشد.

ساری همچنین یک لیست از بازیکنانی که می خواهد با آن ها قرارداد ببندد، تهیه کرده است. از جمله این بازیکنان می توان جورجینیو هافبک برزیلی جوان ناپولی، الکساندر گلوین بازیکن تیم ملی روسیه و دنیله روگانی مدافع ایتالیایی باشگاه یوونتوس را نام برد.

منبع: business-standard.com

چهار سال دیگر گذشت و باز جام جهانی برای نیمار و برزیل با غم و اندوه تمام شد

چهار سال پس از مصدومیت معروف نیمار و شکست تحقیرآمیز برزیل میزبان در نیمه نهایی جام جهانی 2014، آن ها دوباره باید با ناکامی دیگری در روسیه کنار بیایند.

چهار سال دیگر گذشت و باز جام جهانی برای نیمار و برزیل با غم و اندوه تمام شد

شکست برزیل در برابر بلژیک

شکست برزیل در برابر بلژیک

به گزارش بیزینس استاندارد ، انتظار نمی رفت اوضاع برای برزیل اینگونه پیش برود ولی رفت: تیم تیته با باخت ۱-۲ به بلژیک در کازان در مرحله یک چهارم نهایی از دور مسابقات حذف شد.

برزیلی ها این بار را طوری به جام جهانی روسیه آمده بودند که ثابت کنند تیم دیگری شده اند آن هم پس از باخت تحقیرکننده برابر آلمان در بلو هوریزنته با نتیجه ۱-۷!  البته دلایل این خوش بینی هم کم نبودند.

بعد از حذف شدن آلمان و اسپانیا و آرژانتین و قبل از آن عدم صعود ایتالیا به جام جهانی روسیه، به نظر می رسید که راه برزیل برای کسب ششمین قهرمانی اش هموار باشد.

اما این چنین نبود و شاگردان تیته خیلی زود به یکی دیگر از رقبا برخورد کردند، یعنی بلژیکی که توانست به مرحله نیمه نهایی برود تا در برابر فرانسه قرار گیرد.

از زمان قهرمان شدن سلسائو در جام جهانی ۲۰۰۲ ژاپن و کره جنوبی، در چهار دوره بعدی آن ها سه بار در مرحله یک چهارم نهایی حذف شده اند.

هر چند حضور برزیل در نیمه نهایی دوره قبل آن هم به عنوان میزبان یک استثنا بود اما هواداران به شدت مشتاق بودند که بازیکنانشان این بار حذف فاجعه بار سال ۲۰۱۴ را جبران کنند.

وقتی نیمار در بازی یک چهارم نهایی برابر کلمبیا در شهر فورتالزای برزیل مصدوم شد و با شکستگی مهره کمر روی برانکارد بیرون برده شد، چشم انداز تیم لوئیز فلیپه اسکولاری هیچ جالب نبود. با این حال، هنوز کسی نمی دانست چه اتفاقاتی خواهد افتاد؛ نیمار ِ مصدوم غایب بود و برزیل دست و پا بسته در مصاف با آلمان قدرتمند ناکام ماند.

آن ها خودشان را با این فکر تسلی دادند که چهار سال دیگر وقتی نیمار صحیح و سالم و در اوج خود باشد می روند تا در خاک روسیه قهرمانی را به دست آورند.

نیمار ۲۶ ساله که در حال حاضر گرانقیمت ترین بازیکن جهان است، این بار آماده بود اما فقط همین. آمادگی برزیل برای این مسابقات تحت الشعاع رسیدن نیمار به جام بود و آن ها منتظر بهبودی او پس از عملی بودند که روی استخوان شکسته پایش صورت گرفته بود.

به هر حال نیمار به جام جهانی رسید اما پس از زدن تنها دو گل باید همراه تیمش به خانه برگردد؛ در حالی که بزرگترین اثری که از خود در این جام جهانی به جا گذاشت اشک های او بعد از بازی با کاستاریکا و از همه مهم تر، آن کارهای نمایشی و متظاهرانه اش بود.

بعضی ها عکس العمل نیمار به انتقادات شدید مخالفانش را مسخره دانستند و برخی هم اندک همدلی ای نشان دادند.

در خود برزیل هم تیتر مجله هفتگی اپوکا چنین بود:

نبوغ شگفت انگیز یا دلقک بازی رقت بار؟

نهایتا نیمار هم همان راهی را رفت که فوق ستاره های همقطارش یعنی کریستیانو رونالدو و لیونل مسی رفته بودند، با این تفاوت که او در زمان جام جهانی  ۲۰۲۲ در قطر تازه ۳۰ ساله خواهد شد.

چهار سال دیگر احتمالا برزیل خیلی متفاوتی را خواهیم دید(از همه چیز گذشته، نیمار صرفا یکی از شش بازیکن باقیمانده از تیم سال ۲۰۱۴ است).

اما تیته چه می شود؟

چنین شخص ستایش انگیزی که پس از نمایش افتضاح برزیلی ها در کوپا آمریکای ۲۰۱۶ عهده دار سرمربیگری این تیم شد و نتایج بسیار قابل قبولی را کسب کرد نباید به این راحتی ها فراموش شود. برزیل تحت رهبری دونگا در کوپا آمریکای ۲۰۱۵ در ضربات پنالتی از پاراگوئه شکست خورد و کنار رفت و سال بعد هم در ایالات متحده در همان مرحله گروهی حذف شد.

گزافه نیست اگر بگوییم در صورتی که تیته سرمربی تیم نشده بود شاید برزیلی ها حتی به این جام جهانی راه نمی یافتند.

حتی پیش از شروع مسابقات گزارش ها حاکی از آن بود که کنفدراسیون فوتبال برزیل مشتاق است تا تیته را برای چهار سال دیگر یعنی تا زمان جام جهانی قطر در تیم نگه دارد.

فعلا تنها چیزی که هست، چه برای نیمار و چه برای تمام این کشور عاشق فوتبال، یک عذاب و اندوه دیگر به خاطر ناکامی در جام جهانی است.

شاید آن ها به زودی فکرشان مشغول کوپا آمریکای سال آینده در خاک خودشان شود اما برای برزیلی ها هیچ چیزی جام جهانی نمی شود، چیزی که تازه از دست شان پریده!

منبع: business-standard.com


بستن