گوش به زنگگوش به زنگ

خطر جدی نرسیدن به لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید را تهدید می کند


چه بر سر رئال مادرید آمده است؟ قهرمان فصل قبل لالیگا در حال حاضر 18 امتیاز از بارسلونای صدرنشین عقب تر است و اگر اوضاع به همین منوال برای مادریدی ها پیش رود حتی ممکن است در اتفاقی عجیب، کهکشانی ها را در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان اروپا نبینیم.

توقف رئال مادرید در برابر لوانته قعرنشین

توقف رئال مادرید در برابر لوانته قعرنشین

زین الدین زیدان سرمربی افسانه ی باشگاه رئال مادرید، اکنون بیش از هر زمان دیگری تحت فشار قرار گرفته است. از طرفی کریستیانو رونالدو باز هم شب ناامیدکننده ای را در مقابل دروازه لوانته پشت سر گذاشت و در دقیقه ۸۲ بازی با مارکو آسنسیوی جوان تعویض شد.

اگرچه اسطوره پرتغالی کهکشانی ها در این فصل ۲۰ گل به ثمر رسانده، اما تنها هشت گل از آن ها در لالیگا بوده و به عقیده هواداران، دوران افول رونالدو در ۳۲ سالگی اش آغاز شده است.

برخلاف گمانه زنی هایی مبنی بر این که رئالی ها قصد دارند در تابستان نیمار را از پاریسن ژرمن به برنابئو آورده و او را جایگزین کریستیانو رونالدو کنند، گزارش های جدید حاکی از این است که ظاهرا رونالدو درخواست کرده که حقوق سالیانه اش به ۳۰ میلیون یورو افزایش پیدا کند.

البته به نظر می رسد حتی در صورتی که زیدان رئال را ترک کند، رونالدو جایی نخواهد رفت. با این حال زمانی که کریستیانو در دیدار شب گذشته برابر لوانته تعویض شد، فیلم بردار او را روی نیمکت هم راحت نگذاشت که این عمل او با واکنش رونالدو همراه بود.

زیدان پس از ناکامی در این دیدار تلاش کرد تا مشکلات رئال را توضیح بدهد:

”افسوس من از این است که پس از این که گل دوم را زدیم، نتوانستیم به خوبی حفظ توپ کنیم و از نظر دفاعی ضعیف عمل کردیم. پس از این که ۲-۱ جلو افتادیم، باید هوشمندانه بازی را کنترل می کردیم تا دیگر گلی دریافت نکنیم که متاسفانه این اتفاق نیفتاد.“

زین الدین زیدان ادامه داد:

”در این دیدار تمرکز لازم را نداشتیم و تحمل این که دو امتیاز را به راحتی از دست دادیم برای ما دشوار است. پس از این که هفته گذشته در مقابل والنسیا به برتری رسیدیم انتظار عملکرد بهتری از بازیکنانم داشتم. این فوتبال است و حریف می تواند کار را برای شما سخت کند. اما می توانستیم از گل دوم خود محافظت کنیم. این اتفاق من را آزار داد چون روی این مساله کار کرده بودیم و می دانستم که آنها می توانند ضد حمله بزنند. آن ها کلا چهار فرصت داشتند و دو گل زدند.“

رئال مادرید در حالی به مصاف پاریسن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا خواهد رفت که خطر جدی نرفتن به چمپیونز لیگ سال آینده آن ها را تهدید می کند.

 

منبع: givemesport.com