گوش به زنگگوش به زنگ

اولتیماتوم باشگاه آرسنال به آرسن ونگر


در صورتی که تیم آرسنال موفق به حذف کردن میلان در رقابت های لیگ اروپا نشود، آرسن ونگر سرمربی فرانسوی و کهنه کار این تیم اخراج خواهد شد!

آرسن ونگر برای باقی ماندن در آرسنال باید قهرمان رقابت های لیگ اروپا شود

آرسن ونگر برای باقی ماندن در آرسنال باید قهرمان رقابت های لیگ اروپا شود

در حال حاضر آرسنالی ها در رده ششم جدول لیگ جزیره قرار دارند و اختلاف آن ها با تیم چهارم جدول یعنی تاتنهام، ۱۳ امتیاز است.

توپچی ها به احتمال فراوان حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپای فصل بعد را از دست می دهند و تنها امید آن ها برای حضور در این رقابت ها، قهرمان شدن در لیگ اروپای امسال و استفاده از سهمیه این لیگ است.

با توجه به گزارش روزنامه دیلی استار، اگر آرسن ونگر نتواند تیم آرسنال را قهرمان لیگ اروپا کند، دوران ۲۱ ساله حضور او در آرسنال پایان خواهد یافت!

عدم حضور در رقابت های لیگ قهرمانان اروپای سال بعد، تاثیرات منفی بسیاری بر بودجه نقل و انتقالاتی این تیم خواهد گذاشت.

به گزارش دیلی استار، آرسنالی ها در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا باید دو دیدار رفت و برگشت دشوار برابر آ.ث میلان متحول شده گتوزو انجام دهند و اگر موفق نشوند به دور بعدی این رقابت ها صعود کنند، احتمالا شاهد فرا رسیدن پایان عصر ونگر در این تیم خواهیم بود.

توپچی ها به منظور جایگزینی آرسن ونگر، چندین گزینه مشخص کرده اند که ظاهرا یکی از آن ها یولیان ناگلزمن، سرمربی ۳۰ ساله باشگاه هوفنهایم است. از کارلو آنجلوتی و ادی هاو نیز به عنوان جانشینان بالقوه ونگر یاد می شود.

آرسن ونگر به علت کسب نتایج ضعیف متوالی از جمله شکست روز یکشنبه آن ها برابر برایتون، تحت فشار زیادی قرار گرفته است. اما بازگشت لورن کوشیلنی به ترکیب توپچی ها احتمالا شرایط آن ها را بهبود خواهد بخشید.

کوشیلنی در این باره گفت:

”بازی کردن برای تیمی مثل آرسنال بسیار سخت است. زیرا زمانی که برای چنین باشگاه بزرگی به میدان می روید، همه از شما انتظار دارند در جمع چهار تیم بالای جدول باشید. اما اکنون در وضعیت بدی قرار داریم و نتایج باب میل ما رقم نمی خورد. در حال حاضر بسیار سخت است که در پایان فصل جزو چهار تیم بالای جدول باشیم.“

لورن کوشیلنی ادامه داد:

”ما برای این که بتوانیم با ذهن آزاد در زمین بازی کنیم، نیاز به برد داریم. ما باید با هم متحد باشیم زیرا این یک دوره بد و گذرا است. اما همه بازیکنان، کادرفنی و طرفداران باید بدانند که همه ما در کنار هم هستیم. در حال حاضر بسیار مهم است که هواداران ما را حمایت کنند.“

تیم آرسنال در دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا، فردا از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه سن سیرو به مصاف آ.ث میلان خواهد رفت. دیدار برگشت دو تیم نیز پنج شنبه هفته آینده از ساعت ۲۳:۳۵ در ورزشگاه امارات برگزار خواهد شد.

اگر توپچی ها موفق شوند میلان متحول شده را حذف کنند، امیدهای آرسن ونگر برای حفظ جایگاهش در آرسنال زنده خواهد ماند.

منبع: express.co.uk