گوش به زنگگوش به زنگ

امیدواری فدراسیون انگلیس به ماندن ساوتگیت تا یورو 2020


فدراسیون فوتبال انگلستان قصد دارد گرت ساوتگیت را تا رقابت های یورو 2020 نگه دارد اما شاید این امر به دلیل  ارقام بالای پیشنهادی تیم های لیگ جزیره جزیره تحقق نیابد.

اُمیدواری انگلستان به باقی ماندن گرت ساوتگیت در سمت سرمربیگری تا یورو ۲۰۲۰

گرت ساوتگست احتمالا در سمت سرمربیگری تیم ملی انگلستان باقی می ماند

فدراسیون فوتبال انگلستان خواهان حفظ گرت ساوتگیت است اما مدیران این فدراسیون می دانند که نمی توانند با ارقام پیشنهادی تیم های لیگ برتر جزیره رقابت کنند و شاید وی راهی یک تیم باشگاهی شود. گرت ساوتگیت در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه موفق شد تیم ملی انگلستان را به مرحله نیمه نهایی برساند، اما در مرحله نیمه نهایی مغلوب تیم ملی کرواسی شد.

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال انگلستان می گوید:

عملکرد گرت فوق العاده بود و می خواهیم با ما تا سال ۲۰۲۰ همکاری کند. فکر می کنم هر دو طرف خواهان ادامه همکاری هستیم اما وی فعلا در تعطیلات به سر می برد و بعدا با یکدیگر مذاکره خواهیم داشت. مسائل مالی همیشه یک مسئله جدی بوده است و ما نمی توانیم از حیث مالی با تیم های لیگ برتر رقابت کنیم و همه از این موضوع آگاهند. او شور و اشتیاق زیادی در جام جهانی داشت و موفق شد تیمی را بسازد که اعتماد به نفس بالایی دارد و ما نیز متقاعد شده ایم با او و دستیارش استیو هالند کارمان را ادامه دهیم. یکی از حرف های مهمی که وی پس از باخت به کرواسی مطرح کرد این بود که انگلستان نتوانست کارش را تکمیل کند و در این رقابت قهرمان شود. که این نشان از انگیزه بالای اوست

دستمزد فعلی گرت ساوتگیت حدود ۱.۸ میلیون پوند در سال است که با پاداش های مختلف به ۲.۵ میلیون پوند نیز می رسد. اگرچه این اعداد بسیار کمتر از دستمزد دیگر مربیان سرشناس است؛ درآمد کاپلو ۴ میلیون پوند بود و مربیان بزرگ لیگ جزیره مانند ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا در سال حدود ۱۵ میلیون پوند دریافت می کنند. ساوتگیت نیز این واقعیت که روزی خواهان بازگشت به یک تیم باشگاهی است را پنهان نکرده است؛ وی سال ۲۰۰۹ از سمت سرمربیگری تیم میدلزبرو اخراج شد.

منبع: business-standard.com