گوش به زنگگوش به زنگ

امتناع بازیکنان شاغل در لالیگا برای برگزاری رقابت ها در کشور آمریکا


کاپیتان های 20 تیم لالیگا از جمله سرخیو راموس و سرخیو بوسکتس، به زودی در مادرید با سران فدراسیون فوتبال اسپانیا جلسه ای برگزار خواهند کرد تا مخالفت خود را برای انجام مسابقات لیگ اسپانیا در خاک آمریکا، اعلام کنند.

رقابت های لالیگا در کشور آمریکا برگزار خواهد شد؟

رقابت های لالیگا در کشور آمریکا برگزار خواهد شد؟

اتحادیه فوتبال اسپانیا، با برنامه فدراسیون فوتبال لالیگا مخالف است. گفته می شود فدراسیون اسپانیا در نظر دارد برخی مسابقات لیگ اسپانیا را در خاک کشور آمریکا برگزار کند و به همین دلیل اتحادیه فوتبال اسپانیا از طرف بازیکنان شاغل در لیگ، به این تصمیم فدراسیون اعتراض خواهد کرد.

هفته گذشته فدراسیون فوتبال اسپانیا به صورت رسمی اعلام کرد که با توافقات انجام شده، در فصل جاری بازی تیم های بزرگ لالیگا در کشور آمریکا انجام خواهد شد. فدراسیون جزئیات دقیقی از زمان برگزاری اولین مسابقه و اینکه چند بازی در این کشور برگزار خواهد شد را اعلام نکرد. اما کاپیتان های ۲۰ تیم حاضر در لالیگا، به زودی با دیوید آگانزو رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا، جلسه ای برگزار خواهند کرد تا پاسخ مناسبی به این تصمیم فدراسیون بدهند. در این جلسه سرخیو راموس کاپیتان رئال مادرید و سرخیو بوسکتس کاپیتان بارسلونا نیز حضور خواهند داشت و به نظر نمی رسد بازیکنان شاغل در این لیگ، با این برنامه موافق باشند. آگانزو درباره این مسئله می گوید:

کاپیتان ها از اینکه این تصمیم مهم به اطلاعشان رسانده نشد، عصبانی هستند. تمام بازیکنان مخالف این تصمیم هستند و هیچ کسی با این برنامه موافق نیست. من از طرف فوتبالیست های شاغل در این لیگ این حرف را می زنم.

آگانزو می گوید اگر فدراسیون صدای بازیکنان را نشود و به حرف آن ها بی اعتنایی کند، بنابراین بازیکنان نیز جواب مناسبی به آن ها خواهند داد:

من به طور واضح می گویم که ما تمام تلاشمان را به کار خواهیم بست تا از انجام چنین تصمیمی جلوگیری کنیم.

البته به زودی نماینده فدراسیون لالیگا با مدیران ارشد اتحادیه فوتبال اسپانیا دیدار خواهد کرد تا درباره این برنامه ریزی مذاکره کنند خاویر تباس رئیس فدراسیون لالیگا نیز چندی پیش درباره این تصمیم صحبت کرد:

اگر ما یک بازی از رقابت های لالیگا را در کشوری دیگر برگزار کنیم؛ با موسسات و باشگاه های خارجی آشنا می شویم و روابط خود را با آن ها توسعه می دهیم. رقابت های لالیگا در سراسر جهان میلیون ها هوادار دارد. بیایید ارزش فوتبال و کشور خود را با ایجاد راه های ارتباطی مناسب، رشد دهیم.

منبع: Independent.com