گوش به زنگگوش به زنگ

ساموئل اتوئو: امباپه می تواند لیونل مسی بعدی باشد


ساموئل اتوئو ستاره کامرونی سابق باشگاه بارسلونا معتقد است که کیلین امباپه در صورتی که راه مسی را دنبال کند می تواند مانند او به یک ستاره در جهان فوتبال بدل شود.

امباپه توانایی تبدیل شدن به لیونل مسی را دارد

امباپه توانایی تبدیل شدن به لیونل مسی را دارد

:ساموئل اتوئو در مصاحبه ای با فرانس فوتبال گفت

کیلین امباپه فرانسوی برای درخشش در دنیای فوتبال و رسیدن به جایگاه ویژه ای در این عرصه باید از لیونل مسی ستاره حال حاضر باشگاه بارسلونا الگو برداری کند و راه او را پیش بگیرد.

به نظر می رسد که امباپه ۱۹ ساله بعد از دو فصل بازی در لیگ ۱ فرانسه که ابتدا در موناکو و سپس درکنار نیمار در پاری سن ژرمن بازی کرده، این پتانسیل را داشته باشد که همانند مسی به شهرت برسد.

اتوئو در طول ۵ سال حضورش در بارسا با مسی هم بازی بوده و از نظر او اگر امباپه راه این ستاره فوتبال آرژانتین را دنبال کند و در همان فرم بماند حتما مثل مسی یک ستاره خواهد شد.

اتوئو گفت:

موارد بسیار زیادی هست که شما باید در نظر بگیرید که دوران بازیگری خوبی داشته باشید که خیلی از این موارد به کیفیت بازی شما ربطی نداره و موارد خاصی هستند که باید در طول دوران حرفه ای بازیگری خود باید آنها را رعایت کنید. امیدوارم یک روزی بیاید که شانس این را داشته باشم که در مورد این موارد با امباپه صحبت کنم.

اتوئو ادامه داد:

امباپه می تواند از قدرت بالای ذهنی مسی در زمین فوتبال الهام بگیرد، من رشد کردن و بزرگ شدن مسی را در بارسا دیدم. این فوق ستاره آرژانتینی در هر لحظه بازی با یک حرکت برای تیمش موقعیت ایجاد می کند. او منحصر به فرد است، اما  لیونل مسی هنوز هم دقیقا مثل همان بچه کوچکی است که من در سال ۲۰۰۴ با او آشنا شدم، قابل احترام و باهوش. همه دنیا مسی را با شهرت جهانی که پیدا کرده می شناسند.

منبع: global.espn.com