گوش به زنگگوش به زنگ

مورینیو: مسی و رونالدو، آرژانتین و پرتغال را به مدعیان جام جهانی تبدیل کرده اند


جام جهانی روسیه 2018 تا چند هفته‌ی دیگر آغاز خواهد شد. حضور لیونل مسی و کریستیانو رونالدو برای تیم‌هایشان بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

آرزوی لیونل مسی با شکست آرژانتین در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ بر بادرفت.

آرزوی لیونل مسی با شکست آرژانتین در فینال جام جهانی ۲۰۱۴ بر بادرفت

خوزه مورینیو معتقد است که حضور لیونل مسی و کریستیانو رونالدو می‌تواند آرژانتین و پرتغال را به‌عنوان مدعیان جام جهانی مطرح کند. از زمان اولین حضورشان در این مسابقات در سال ۲۰۰۶ این ستاره‌ها در تلاش هستند که جام جهانی را به فهرست افسانه‌ای افتخارات خود اضافه کنند. مسی ۴ سال پیش در فینال جام جهانی با گل ماریو گوتسه طعم شکست را در مقابل آلمان چشیده است، این در حالی است که ۱۲ سال پیش زمانی که رونالدو بسیار به جام نزدیک بود، پرتغال در نیمه‌نهایی جام جهانی با پنالتی زیدان از رسیدن به فینال بازماند.

کریستیانو رونالدو پس از مصدومیتش مجبور شد موفقیت پرتقال در فینال یورو ۲۰۱۶ را از کنار زمین تماشا کند.

کریستیانو رونالدو پس از مصدومیتش مجبور شد موفقیت پرتقال در فینال یورو ۲۰۱۶ را از کنار زمین تماشا کند

مورینیو به ESPN برزیل گفت:

پرتغال تیم خوبی دارد، بدون رونالدو برد غیرممکن خواهد بود اما با وجود او هیچ غیرممکنی وجود ندارد .

او افزود:

من به این معتقدم که تیم ملی آرژانتین بدون لیونل مسی جذابیتی نخواهد داشت؛ اما باوجود او یکی از تیم‌های موردعلاقه خواهد بود .

به نظر می‌رسد آلمان با بازی‌های تقریباً بدون خطا، امسال با  تیمی حتی قوی‌تر از تیمی که برنده‌ی جام جهانی گذشته بود راهی بازی‌ها شود همچنین فرانسه تیمی قدرتمند با احتمال حمله‌های بسیار است؛ اما به اعتقاد مورینیو، اسپانیای احیاشده بزرگ‌ترین تهدید اروپایی در روسیه خواهد بود.

در ادامه او گفت:

باوجود تیم‌های قدیمی اروپا من معتقدم که اسپانیا یک‌بار دیگر به یک تیم واقعی تبدیل‌شده است. آن‌ها توانایی جمع‌آوری بازیکنان با فلسفه‌ی بازی مشترک و هماهنگ ساختن آن‌ها برای یک مدل بازی رادارند. نظر من این است که اسپانیا در شرایط بهتری نسبت به رقبای خود قرار دارد، اما بهتر است که ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد. این رویداد برای من سرگرم‌کننده است و من به مدت یک هفته برای دنبال کردن بازی‌ها و بعد از آن گذراندن تعطیل در روسیه خواهم بود .

منبع: metro.co.uk