گوش به زنگگوش به زنگ

گروه D : احتمال خداحافظی مسی از بازی های ملی پس از جام جهانی


لیونل مسی طی مصاحبه ای با مطبوعات اسپانیایی، از احتمال خداحافظی خود از تیم ملی آرژانتین خبر داد.

جام جهانی روسیه ممکن است پایانی بر همراهی لیونل مسی با تیم ملی آرژانتین باشد

جام جهانی روسیه ممکن است پایانی بر همراهی لیونل مسی با تیم ملی آرژانتین باشد

لیونل مسی، ستاره تیم بارسلونا به خداحافظی خود با تیم ملی آرژانتین، پس از جام جهانی روسیه اشاره کرد. طبق اظهارات مسی، نحوه عملکرد آرژانتین در این جام جهانی، سرنوشت حضور صاحب پنج توپ طلا را در تیم ملی مشخص خواهد کرد.

جرارد پیکه، هم تیمی لیونل مسی در باشگاه بارسلونا نیز، پس از جام جهانی روسیه قصد خداحافظی با تیم ملی اسپانیا را دارد. هم اکنون تیم ملی آرژانتین با میانگین سنی ۲۹ سال، مسن ترین تیم حاضر در جام جهانی امسال محسوب می شود.

هنوز کاملا مشخص نیست که عدم دستیابی آرژانتین به قهرمانی جام جهانی امسال، منجر به ترک لیونل مسی از تیم ملی خواهد شد و یا او را به تلاش بیشتر برای قهرمانی در مسابقات بعدی وادار خواهد کرد. وی طی مصاحبه ای با انتشارات کاتالان گفت:

بستگی به عملکرد ما در جام جهانی دارد، اینکه چگونه برایمان رقم بخورد.

حقیقت این است که آرژانتین تا کنون سه بار در فینال جام های جهانی شکست خورده است و همین امر باعث به وجود آمدن تفکراتی پیچیده برای مطبوعات آرژانتین شده است چرا که آن ها سختی رسیدن به فینال را درک نمیکنند.

این کار آسان نیست و باید از رسیدن به سه فینال هم قدردانی شود. درست است که برنده شدن فینال هم بسیار مهم است، اما رسیدن به آن مرحله آسان نیست.

لیونل مسی بین دومین و سومین دیدار گروهی تیم ملی آرژانتین با تیم های کرواسی و نیجریه، تولد ۳۱ سالگی خود را جشن خواهد گرفت. در گذشته نیز، مسی به دلیل باخت در جام ملت های آمریکای سال ۲۰۱۶، به صورت موقت تیم ملی آرژانتین را ترک کرد.

مسی تا کنون با بارسلونا به ۳۲ قهرمانی دست یافته و حتی اذعان داشته که حاضر به تعویض بخشی از آن ها با یک قهرمانی در کنار تیم ملی آرژانتین است.

هر چند مسی اخیرا تاکید کرده است که جام جهانی برای او اهمیت شدیدی ندارد، چرا که تنها منجر به افزایش فشار و انتظارات ختم خواهد شد.

منبع: ۹۰Min.com