گوش به زنگگوش به زنگ

جام جهانی روسیه: ناکامی یوآخیم لو مقابل مکزیک - نیمار و مسی در سایه رونالدو


آلمان و برزیل در اولین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2018 مقابل حریفان خود امتیاز از دست دادند.

یواخیم لو انتظار شکست مقابل تیم ملی مکزیک را نداشت و تاکتیک های او در این بازی کار ساز نبود

یواخیم لو انتظار شکست مقابل تیم ملی مکزیک را نداشت و تاکتیک های او در این بازی کار ساز نبود

یک روز فشرده دیگه جام جهانی سپری شد و دو تیم محبوب آلمان و برزیل در اولین بازی خود در مرحله گروهی این رقابت ها ضعیف ظاهر شدند.

آلمان در چهار سال پیش قدرتمند بود و توانست همه حریفان خود را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد، اما شکست یک بر صفر مقابل مکزیک اصلا در برنامه های یوآخیم لو برای حضور در کشور روسیه نبود. تلاش خیره کننده ایروینگ لوسانو و به ثمر رسیدن گل برای مکزیک در ورزشگاه لوژنیکی باعث شد که یک شوک بزرگ به جهان فوتبال وارد شود.

صربستان موفق شد در بازی اول خود کاستاریکا را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد و در صدر جدول گروه قرار گیرد، اما مربی این تیم ملادن کراستیچ برای بازی دوم تیمش مقابل سوییس کارهای زیادی برای انجام دادن دارد.

یکشنبه سوییس پس از تساوی یک بر یک مقابل برزیل روحیه بالایی بدست آورده است. فیلیپ کوتینیو در دقیقه بیستم با یک ضربه زیبا برزیل را پیش انداخت ولی استیون زوبر در دقیقه پنجاهم بازی با گلی که به ثمر رساند، تیته و تیمش را متحیر ساخت. در این دیدار نیمار یک فرصت طلایی داشت که برزیل را برنده بازی کند، اما ضربه او به تیر افقی برخورد کرد و برزیل تنها یک امتیاز از بازی به دست آورد.

در گروه E سویس با تساوی مقابل برزیل کار بزرگی انجام داد و کاستاریکا کار سختی در ادامه دارد. صربستان هم با کسب سه امتیاز امید دارد که یکی از ۱۶ تیم صعود کننده به مرحله بعد باشد. در گروهF  مکزیک ۳ امتیاز با ارزش به دست آورد و کره جنوبی نیز با یک گل، بازی را به سوئد واگذار کرد.

مکزیک بدون شک با این بردی که مقابل آلمان مدافع عنوان قهرمانی کسب کرده از اعتماد به نفس و روحیه بالایی برخوردار شده است. یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان شروع ضعیف و شرم آوری را مقابل همتای خود، خوان کارلوس اسوریو سرمربی تیم ملی مکزیک داشت. آلمان موقعیت های زیادی ایجاد کرد که موفق به گل زنی نشد، همچنین مکزیک در نیمه دوم روی ضد حمله چندین موقعیت خطرناک روی درباره آلمان ایجاد کرد.

لوسانو با استفاده از سرعت خود توانست برای مدافعان با تجربه آلمان مشکلات زیادی ایجاد کند و در نهایت موفق به زدن گل شد. همه منتظرند ببینند که آیا این بازیکن سرعتی تیم باشگاهی آیندهون می تواند به ستاره این جام جهانی تبدیل شود؟

صربستان در یک بازی سخت و نفس گیر در گروه E موفق به کسب پیروزی در برابر کاستاریکا شد، در این بازی تعدادی از ستاره های لیگ جزیره در ورزشگاه سامارا نمایش خوبی داشتند. نمانیا ماتیچ نمایش خیره کننده ای در میانه میدان داشت و با قدرت میانه میدان را سازماندهی کرد. هافبک میانی تیم منچستریونایتد از لویز مارین که توپ را قاپید و به سرمربی تیمش در نزدیکی خط زمین داد عصبانی شد و با وی وارد درگیری شد. چند ثانیه بعد تمام بازیکنان ذخیره تیم کاستاریکا با ماتیچ وارد درگیری شدند و او را هل دادند.

منبع: metro.co.uk