گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه D جام جهانی 2018 روسیه: آرژانتین و کرواسی دو تیم قدرتمند گروه


به نظر می رسد گروه D یکی از نزدیک ترین گروه ها در جام جهانی روسیه باشد. در این گروه آرژانتین، یکی از قدرت های همیشگی فوتبال در برابر دو تیم باطراوت اروپایی یعنی کرواسی و ایسلند قرار می گیرد. همچنین نیجریه که همواره تیمی غیرقابل پیش بینی بوده است نیز در این گروه قرار دارد و مسلما شکست دادن تیم نیجریه برای سایر تیم ها کار آسانی نخواهد بود.

گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: آرژانتین، ایسلند، کرواسی، نیجریه.

بازی مهم گروه:

  • آرژانتین-کرواسی، (۲۱ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه نیژنی نوگورود)

روی کاغذ، این دو تیم قویترین تیم های گروه هستند که پس از سال ۱۹۹۸ این اولین باری است که با یکدیگر روبرو می شوند. در جام جهانی ۹۸ فرانسه، آرژانتین برابر کرواسی به پیروزی ۱-۰ رسید. جدال بین دو هم تیمی در بارسلونا یعنی لیونل مسی و ایوان راکیتیچ یکی از جالب ترین نکات مربوط به این دیدار است. این مسابقه دومین رویارویی بین دو کشور در صحنه جهانی خواهد بود که ممکن است جدالی بر سر سرگروهی باشد. با توجه به این که احتمالا فرانسه در دور یک شانزدهم نهایی رقابت ها با تیم دوم این گروه جدال می کند، این دیدار حساسیت زیادی خواهد داشت.

نکاتی که باید بدانیم:

  • در هشت سال گذشته ایسلند و کرواسی شش بار در مسابقات مقدماتی جام جهانی با یکدیگر دیدار کرده اند. کروات ها در دیدارهای رو در رو با بردن چهار بازی بهتر عمل کرده اند، اما ایسلندی خاطرات خوبی از آخرین رویاروییشان با کروات ها دارند. در آن بازی که در ماه ژوئن ۲۰۱۷ برگزار شد ایسلند به پیروزی ۱-۰ دست یافت.
  • نیجریه و ایسلند فقط یک بار با یکدیگر مواجه شده اند. در این مسابقه دوستانه که در سال ۱۹۸۱ برگزار شد ایسلندی ها به پیروزی ۳-۰ دست یافتند.
  • دو بازی از گروه D در تاریخچه رقابت ها ثبت خواهد شد: تیم ملی آرژانتین هرگز با ایسلند دیدار نکرده است، همچنین کرواسی و نیجریه نیز برای اولین بار است که با هم رقابت می کنند.

آمار:

۴ - تعداد دفعاتی است که آرژانتین و نیجریه در دور گروهی جام جهانی با هم دیدار کرده اند. آلبی سلسته در تمام چهار مسابقه پیروز شده است: ۲-۱ در ۱۹۹۴، ۱-۰ در سال ۲۰۰۲، ۱-۰ در سال ۲۰۱۰ و ۳-۲ در سال ۲۰۱۴.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com