گوش به زنگگوش به زنگ

تاریخ سازی تیم ملی کبدی ایران در بازی های آسیایی اندونزی: بانوان ایران بر بام آسیا


تیم ملی کبدی بانوان ایران با پیروزی عجیب خود مقابل هند موفق شد نشان طلای این رقابت ها را از آن خود کند؛ تیم ملی کبدی بانوان هند نیز با مدال نقره به خانه بازگشت.

تاریخ سازی تیم ملی کبدی بانوان ایران در رقابت های آسیایی جاکارتا

تاریخ سازی تیم ملی کبدی بانوان ایران در رقابت های آسیایی جاکارتا

تیم ملی کبدی بانوان ایران موفق شد روز پنجشنبه با نتیجه ۲۷ بر ۲۴ تیم ملی کبدی بانوان هند را مغلوب کند و به مدال طلای این رقابت ها دست پیدا کند.

 

از سال ۱۹۹۰ که بازی های آسیایی در حال برگزاری است، تیم ملی کبدی هند(اعم از مردان و بانوان) در تمام این ادوار قهرمان این رقابت ها شده بود؛ اما تیم ملی زنان ایران توانست با عملکردی خیره کننده، تیم ملی زنان هند را مغلوب کند. بنابر این امسال هندی ها با مدال نقره از این رقابت ها خداحافظی کردند. تیم ملی مردان هند ۷ مرتبه سابقه قهرمانی و تیم ملی زنان این کشور نیز ۲ مرتبه قهرمانی در کارنامه خود دارند.

نیمه اول این مسابقه با برتری ۱۳ بر ۱۱ تیم ملی هنود به پایان رسید اما در نیمه دوم اشتباهات دفاعی باعث شد که تیم ملی ایران بتواند با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ ورق را به سود خود برگرداند. دو دقیقه بیشتر به پایان بازی نمانده بود که هندی ها با گرفتن دو امتیاز با نتیجه ۲۵-۲۴ از ایرانی ها جلو افتادند اما این پایان کار نبود و ایرانی ها توانستند در واپسین ثانیه ها با نتیجه ۲۷-۲۴ پیروز شوند.

پس از مسابقه مربی تیم ملی هند گفت:

خبر باخت تیم ملی مردان هند ما را در شوک فرو برد و بنابراین فشار بر روی ما دو برابر شد. در این بازی تیمی برنده شد که توانست تمرکز خود را در طول مسابقه حفظ کند. روز بدی برای ما بود اما در آینده دوباره خودمان را به اثبات خواهیم رساند. شروع خوبی داشتیم اما با یک اشتباه کنترل بازی را از دست دادیم. اشتباهات تکنیکی و دفاعی بسیاری نیز داشتیم.

سرمربی تیم ملی ایران که اهل کشور هند است، گفت:

به بازیکنانم گفتم که نمی خواهم بدون مدال طلا به کشورم باز گردم و هیچ هدیه ای برایم ارزشمند تر از مدال طلا نیست. بازیکنان نیز حرفم را گوش دادند و قهرمان شدند.

منبع: Business-standard.com