گوش به زنگگوش به زنگ

زلاتان تست نمی دهد: یادآوری ستاره منچستر یونایتد از گفتگو با ونگر


زلاتان ابراهیموویچ ادعا می کند در اوایل دوران حرفه ایش برای حضور در آرسنال پیشنهاد داشته اما درخواست توپچی ها و شخص آرسن ونگر برای تست گرفتن از زلاتان، شانس حضورش را در آرسنال از بین برده است.

زلاتان از ملاقاتش با ونگر می گوید.jpg

زلاتان از ملاقاتش با ونگر می گوید

به گزارش "تلکسیران"، زلاتان ابراهیموویچ در باره گذشته دوران حرفه ای خود در برنامه تلویزیونی اسکای اسپورت ایتالیا گفت ونگر از او درخواست کرده برای پیوستن به آرسنال تست بدهد و او نپذیرفته، چون آن زمان بر این باور بوده که توانایی بازی در هر تیم دیگری را نیز دارد.

زلاتان اضافه کرد:

”برای یک قرار ملاقات با آرسن ونگر به لندن رفتم، او از من خواست برای توپچی ها تست بدهم. به او گفتم تست نمیدهم: چه شما من را بخواهید چه نه، باید بگویم من برای وقت تلف کردن به اینجا نیامده ام.“

زلاتان ادامه داد:

”چرا انقدر رک و بی پرده پاسخ دادم؟ چون در آن زمان نسبت به همه دوران حرفه ای خودم قوی تر بودم. ونگر را به این دلیل ملاقات کردم چون از او انتظار داشتم به من بگوید بیا از همین لحظه با هم کار کنیم. «اما زلاتان تست نمی دهد». زمانی که کودک بودم باور داشتم هیچکس از من بهتر نیست. روماریو، رونالدو و باجو را در تلویزیون تماشا می کردم و تنها یک هدف داشتم: می خواستم ثابت کنم که بهترینم.“

زلاتان ستاره حال حاضر منچستر یونایتد.jpg

زلاتان ستاره حال حاضر منچستریونایتد

اما رسیدن به این سطح برای زلاتان کودک، که خانواده اش های برای زنده نگه داشتن رویایش فداکاری های بسیاری انجام دادند، آسان نبود. او خاطر نشان کرد:

”من با پدرم بزرگ شدم. او به سختی کار کرد تا بتوانیم زندگی کنیم. یخچال و فریزر ما هیچ وقت پر نبود، ما غذای زیادی برای خوردن نداشتیم. مثلا زمانی که ما برای بازی در تورنمنت نونهالان با تیم مالمو به آلمان رفته بودیم، مجبور شدم ۳۰۰۰ کرون از پدرم بگیرم. پدرم چه کار کرد؟ او این مبلغ را به من داد و اجاره آن ماه خانه مان را نداد زیرا او هر کاری از دستش بر می آمد انجام می داد تا من هیچ شانسی را برای رشد در فوتبال از دست ندهم.“

تمام این کارها برای زلاتان نتیجه بخش بود. ایبرا فاتح عناوین مختلفی با آژاکس در لیگ برتر هلند، با میلان و اینتر در سری آ ایتالیا، همراه با بارسلونا در لالیگای اسپانیا و با پاریسن ژرمن در لیگ ۱ فرانسه شد.

با اینکه زلاتان تا به امروز عنوانی در لیگ جزیره به دست نیاورده است، تیم فعلی او یعنی منچستر یونایتد در جدول لیگ برتر انگلستان در رده دوم قرار دارد. هر چند فاصله زیاد این تیم با منچسترسیتی عملا آن ها را از قهرمانی ناامید کرده است.

منبع: Goal.com