نگاهی به گروه C جام جهانی 2018 روسیه: قرعه دلخواه برای خروس ها

فرانسه مثل سال 2014، حداقل بر روی کاغذ با قرعه ای آسان مواجه شده است. دو دیدار ابتدایی خروس ها برابر استرالیا و پرو خواهد بود، تیمی هایی که هیچگاه در ادوار جام جهانی برابر فرانسه قرار نگرفته اند. بازی آخر فرانسه نیز در این گروه برابر دانمارک خواهد بود.

نگاهی به گروه C جام جهانی 2018 روسیه: قرعه دلخواه برای خروس ها

گروه C جام جهانی ???? روسیه.jpg

گروه C جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: فرانسه، استرالیا، پرو، دانمارک.

بازی مهم گروه:

  • دانمارک-فرانسه، (۲۶ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه لوژنیکی، مسکو)

دوئل میان این دو تیم اروپایی جذاب ترین دیدار در دور سوم بازی های گروه C است. این دو کشور شناخت خوبی از یکدیگر دارند و در دو دوره از ادوار جام جهانی رو در روی هم قرار گرفته اند که هر دو دیدار آخرین بازی مرحله گروهی بوده است. در سال ۱۹۹۸، تیم ملی فرانسه ۲-۱ برابر دانمارک به پیروزی رسید، اما در سال ۲۰۰۲، این دانمارک بود که موفق به کسب پیروزی ۲-۰ برابر فرانسه شد، در حالی که در آن مقطع زمانی  قهرمان وقت جهان قوی تر از هر زمان دیگر به نظر می رسید.

نکاتی که باید بدانیم:

  • فرانسه و پرو تنها یک بار در تاریخ ۲۸ آوریل سال ۱۹۸۲ در پارک ده پرنس با یکدیگر روبرو شده اند. میشل پلاتینی و همبازیانش در دیداری تدارکاتی جهت حضور در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا، ۱-۰ با گلی که خوان کارلوس اورولیتس در دقیقه ۸۲، برای پرویی ها به ثمر رساند بازی را واگذار کردند.
  • دیدیه دشان بعد از انجام مراسم قرعه کشی گفت:

 ”دفعه قبل همه می گفتند قرعه شما فوق العاده است، حتی برخی از بازیکنانمان نیز این مطلب را قبول داشتند. ولی ما نمی خواهیم با خوشحالی کاذب به استقبال این رقابت ها برویم.“

این مربی زیرک که به خوش شانس بودن در قرعه کشی ها مشهور است، مصمم است تا در اردوی فرانسوی ها قاطعانه عمل کند.

  • طبق آخرین رده بندی فیفا در ماه دسامبر، در حقیقت گروه C چالش برانگیزترین گروه در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ است که شامل تیم های فرانسه (۹)، استرالیا (۳۹)، پرو (۱۱) و دانمارک (۱۲) می باشد.

آمار:

۳ - تعداد جام های جهانی که تیم کیهیل در آن ها حضور داشته است. اگر او موفق به گلزنی در روسیه شود وارد باشگاه الیت خواهد شد، چرا که قبل از این تنها اووه سیلر، پله و میروسلاو کلوزه در چهار دوره مختلف چنین تورنومنت معتبری گل زده اند.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com

خداحافظی ماریو مانژوکیچ از تیم ملی کرواسی

ماریو مانژوکیچ فینالیست جام جهانی و ستاره تیم ملی کرواسی، در سن 32 سالگی از بازی های ملی خداحافظی کرد.
 

خداحافظی ماریو مانژوکیچ از تیم ملی کرواسی

ماریو مانزکیچ از عرصه بازی های ملی کناره گیری کرد

ماریو مانزکیچ از عرصه بازی های ملی کناره گیری کرد

ماریو مانژوکیچ مهاجم تیم ملی کرواسی و باشگاه یوونتوس بر این باور است که حضور در فینال جام جهانی مقابل فرانسه، به وی انرژی مضاعف داده است اما تاکید کرد که این اتفاق (حضور در مسابقه فینال جام جهانی)، تصمیم خداحافظی از میادین ملی را نیز برایش آسان تر کرد.

مانژو در اینباره گفت:

فکر می کنم زمان خداحافظی از تیم ملی برایم فرا رسیده است. تمام توانم را برای تیم ملی کرواسی گذاشتم و در بزرگ ترین موفقیت کرواسی(حضور در فینال جام جهانی) حضور داشتم.

ماریو مانژوکیچ در ۸۹ بازی ۳۳ گل برای تیم ملی کرواسی به ثمر رسانده است و از این حیث دومین گلزن برتر تیم ملی کشورش به حساب می آید.

 

منبع: Business-standard.com

بسته مشکوک به بمب، باعث بسته شدن ورزشگاه امارات شد!

درب های ورزشگاه امارات به دلیل مسائل امنیتی دیروز(سه شنبه) بسته شد.

بسته مشکوک به بمب، باعث بسته شدن ورزشگاه امارات شد!

پلیس امنیتی سه شنبه به دلایل امنیتی در ورزشگاه امارات آرسنال حاضر شد

پلیس امنیتی سه شنبه به دلایل امنیتی در ورزشگاه امارات آرسنال حاضر شد

اوایل بعد از ظهر دیروز، خدمه ورزشگاه امارات، پلیس را خبر کردند و پلیس نیز تمامی مسیر های منتهی به ورزشگاه از جمله خیابان بِن وِل را به دلیل مسائل امنیتی مسدود کرد. خبرنگار سایت میرر با مصاحبه با پلیس دریافت که دلیل این مسئله، به خاطر وجود بسته ای مشکوک بوده است.

پلیس انگلستان تایید کرد که مناطق اطراف ورزشگاه را تخلیه جزئی و محوطه را محاصره کردند. پس از مدتی به افرادی که در مناطق اطراف ورزشگاه حضور داشتند اطلاع داده شد که این مسئله حل شده است و خطری شهروندان را تهدید نمی کند. باشگاه آرسنال نیز از صحبت راجع به این موضوع امتناع ورزید.

آرسنال در اولین بازی فصل جدید لیگ برتر انگلستان میزبان منچسترسیتی بود که این مسابقه در نهایت ۲-۰ به نفع منچسترسیتی به پایان رسید و توپچی های لندن فصل را با شکست شروع کردند. پس از اینکه در پایان فصل گذشته آرسن ونگر بعد از ۲۲ سال باشگاه آرسنال را ترک کرد، این اولین مرتبه ای بود که توپچی های لندن به صورت رسمی تحت هدایت سرمربی جدیدشان یعنی اونای امری به میدان می رفتند. اونای امری پس از پایان این مسابقه با مدیران باشگاه آرسنال دیدار کرد و مدیران نیز به وی اعلام کردند که انتظار معجزه در این بازی نداشتند و به نوعی از سرمربی جدید تیمشان حمایت کردند.

اونای امری پس از پایان مسابقه گفت:

نیمه اول آن گونه که می خواستیم بازی نکردیم. پس از نیمه اول در رختکن به شاگردانم گفتم که در نیمه دوم بیشتر تلاش کنند و مسئولیت پذیر باشند. می خواستیم بوسیله پاس کاری و مالکیت توپ خطوط دفاعی حریف را به هم بریزیم. فکر می کنم در نیمه دوم عملکرد بهتری داشتیم.

منبع: Mirror.com

کیلیان امباپه: نیمار هنوز هم فوق ستاره پاری سن ژرمن است

کیلیان امباپه مهاجم جوان پاری سن ژرمن با دو گلی که مقابل گنگام به ثمر رساند؛ موجبات پیروزی تیمش را فراهم کرد اما با اینحال وی نیمار را فوق ستاره اصلی پاری سن ژرمن می داند.

کیلیان امباپه: نیمار هنوز هم فوق ستاره پاری سن ژرمن است

کیلیان امباپه با دو گل در دقایق پایانی تیمش را پیروز میدان کرد

کیلیان امباپه با دو گل در دقایق پایانی تیمش را پیروز میدان کرد

پس از پیروزی سه بر یک پاری سن ژرمن مقابل گنگام، با اینکه کیلیان امباپه دو گل وارد دروازه حریف کرد، در مصاحبه ای نیمار را فوق ستاره تیمش معرفی کرد. توماس توخل سرمربی پی اس جی، در نیمه دوم کیلیان امباپه را به میدان فرستاد و قبل از گلزنی وی، گنگام با گلزنی نولان روکس از پاری سن ژرمن پیش افتاده بود.

تغییری که توماس توخل در تیمش ایجاد کرده بود پس از مدتی جواب داد و کیلیان امباپه همراه با نیمار ورق را به سود پاری سن ژرمن برگرداندند؛ در اوایل نیمه دوم جوردن ایکوکو در محوطه جریمه بر روی نیمار خطا کرد و نیمار نیز از روی نقطه پنالتی کار را به تساوی کشاند. در اواخر نیمه دوم نیز کیلیان امباپه دو گل برای پاریسی ها به ثمر رساند.

اما قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ بر این باور است که نیمار بهترین بازیکن پی اس جی است:

نیمار بیش تر از من در موفقیت های تیم سهم دارد و او یک فوق ستاره است. من هنوز به سطح بازی او نرسیده ام زیرا او سال های متمادی در بارسلونا بازی کرده است و توانایی هایش را به همگان اثبات کرده است. ما نیز در تیممان بازیکنانی داریم که فوق ستاره هستند. فکر نمی کنم خودم به تنهایی نتیجه مسابقه را تغییر داده باشم. تمام بازیکنان قصد داشتند در نیمه دوم عملکرد بهتری داشته باشند و در این نیمه تمام بازیکنان چهره جدیدی از تیم را به نمایش گذاشتند. با دو گل به تیم کمک کردم اما فکر نمی کنم که فقط من به تنهایی عامل پیروزی تیم بودم.

کیلیان امباپه به دلیل حضور در فینال جام جهانی مدت زمان بیشتری در تعطیلات به سر برد و بنابراین نتوانست تیمش را در بازی مقابل کان همراهی کند. وی حالا بر این باور است که پیروزی تیمش مقابل گنگام را فراموش کرده است و به مسابقه بعدی تیمش فکر می کند:

آنطور که باید پیروزیمان را جشن گرفتیم اما فوتبال ادامه دارد. دوران حرفه ای من تازه شروع شده است و هر وقت برای تیم ملی و پاری سن ژرمن بازی می کنم؛ شور و شوق دارم. تمی توانم هنگام مسابقه تیمم گوشه ای بنشینم و کاری نکنم؛ باید برای پیروزی مسئولیت پذیر باشم.

منبع: Goal.com

کوین دی بروین از جزئیات ارتباطش با مورینیو گفت

کوین دی بروین ستاره باشگاه منچسترسیتی، از جزئیات رابطه اش با ژوزه مورینیو گفت.

کوین دی بروین از جزئیات ارتباطش با مورینیو گفت

کوین دی بروین رابطه خوبی با ژوزه مورینیو نداشت

کوین دی بروین رابطه خوبی با ژوزه مورینیو نداشت

کوین دی بروین قبلا در تیم چلسی با ژوزه مورینیو همکاری داشت اما این بازیساز بلژیکی تحت هدایت آقای خاص فقط ۳ بار برای آبی های لندن به میدان رفت. پس از چلسی وی به ولفسبورگ پیوست و در سال ۲۰۱۵ نیز باشگاه منچسترسیتی با پرداخت ۵۸ میلیون پوند موفق شد این وینگر مستعد را به خدمت گیرد.

کوین دی بروین در تیم منچسترسیتی به یک ستاره تبدیل شد و حالا در تیم پپ گواردیولا نقشی مهم و اساسی دارد؛ فصل گذشته منچسترسیتی موفق شد در لیگ برتر انگلستان به قهرمانی برسد و دی بروین تاثیر زیادی در این موفقیت داشت. چهارشنبه هفته گذشته، کوین دی بروین با مصدومیت مواجه شد و هنوز معلوم نیست وی به دربی منچستر می رسد یا خیر. این مسابقه ۱۱ نوامبر برگزار خواهد شد و اگر کوین دی بروین آمادگی خود را به دست آورد، احتمالا با سرمربی اسبق خود یعنی ژوزه مورینیو روبرو خواهد شد.

کوین دی بروین درباره ارتباطی که با سرمربی اسبق خود داشت، صحبت کرده است. بازیساز تیم ملی بلژیک در این رابطه گفت:

وقتی تصمیم گرفتم به عضویت چلسی در آیم، فقط ۲۰ سال داشتم و در چند بازی اول فصل نیز شانسم را امتحان کردم؛ فکر می کردم شرایط به خوبی پیش خواهند رفت و عملکرد مناسبی خواهم داشت و بازی ها را نیز خواهیم برد. اما یک روز همه چیز متوقف شد؛ من نیز در آن زمان صبور نیودم و تصمیم گرفتم در ژانویه به تیم دیگری بپیوندم.

منچسترسیتی بیانیه ای درباره مصدومیت کوین دی بروین منتشر کرده است اما در این بیانیه حرفی از جدی بودن مصدومیت وی زده نشده است:

بر روی زانوی راست کوین دی بروین آزمایشات بیشتری صورت خواهد گرفت. مدت زمان این مصدومیت هنوزمشخص نیست و بعدا درباره وضعیت کوین بروزرسانی های بیشتری منتشر خواهیم کرد.

سال ۲۰۱۶ نیز کوین دی بروین مقابل اورتون با مصدومیتی مشابه مواجه شد و ۱۲مسابقه تیمش را از دست داد. بنابراین مدیران منچسترسیتی بیم آن را دارند که هافبک ۲۷ ساله تیمشان مدت زمان مشابهی از میادین دور باشد. کریستوف ترِر یکی از کارشناسان فوتبالی که او نیز اهل بلژیک است، ادعا می کند که دی بروین شاید به مدت دو ماه از میادین دور باشد.

وی دراینباره می گوید:

کوین دی بروین در هنگام تمرین دچار مصدومیت زانو شده است؛ مدت زمان دوری او از میادین هنوز به طور قطع مشخص نشده است اما این احتمال وجود دارد که وی ۲ ماه نتواند برای تمیش به میدان رود.

منچسترسیتی هفته گذشته در اولین مسابقه فصل جدید لیگ برتر انگلستان، در ورزشگاه امارات مقابل آرسنال به میدان رفت و سیتیزن ها موفق شدند با نتیجه ۲-۰ این تیم لندنی را شکست دهند.

منبع: Express.co.uk

مسی پر افتخار ترین بازیکن تاریخ بارسلونا شد!

لیونل مسی از نظر تعداد جام های کسب کرده در باشگاه بارسلونا، رقیبی ندارد و با 33 جام به پر افتخار ترین بازیکن تاریخ بارسلونا تبدیل شده است.

مسی پر افتخار ترین بازیکن تاریخ بارسلونا شد!

با پیروزی دیشب بارسلونا مقابل سویا، حالا لیونل مسی در جمع کاتالان ها ۳۳ جام مختلف را کسب کرده است

با پیروزی یکشنبه شب بارسلونا مقابل سویا، حالا لیونل مسی در جمع کاتالان ها ۳۳ جام مختلف را کسب کرده است

وقتی فرانک رایکارد در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار لیونل مسی را به میدان مسابقه فرستاد، کمتر کسی فکر می کرد که وی بتواند چنین دوران موفقی را در طول دوران حرفه ای خود داشته باشد. بارسلونا یکشنبه شب توانست در سوپر جام اسپانیا با نتیجه ۲-۱ سویا را مغلوب کند؛ بدین ترتیب لیونل مسی سی و سومین جام دوران حرفه ای خود را به دست آورد و از نظر تعداد جام های کسب کرده، به پُر افتخارترین بازیکن بارسلونا تبدیل شد؛ پس از مسی، جرارد پیکه و آندرس اینیستا به ترتیب با ۲۸ و ۳۲ جام در رتبه های بعدی قرار دارند.

علاوه بر اینکه وی حالا به عنوان پُر افتخارترین بازیکن بارسا شناخته می شود، دیشب به عنوان کاپیتان اول آبی اناری ها به میدان رفت و از این حیث نیز وی موفقیت دیگری دست پیدا کرده است؛ بنابراین احتمالا در بازی های آینده نیز به عنوان کاپیتان اول بارسلونا انتخاب خواهد شد.

قبل از مسابقه یکشنبه شب، اینیستا و مسی مشترکا با ۳۲ جام کسب کرده، به عنوان پُر افتخار ترین بازیکنان این تیم اسپانیایی شناخته می شدند؛ اما در اوایل همین تابستان آندرس اینیستا به تیم ژاپنی ویسل کوبه پیوست و بدین ترتیب نتوانست در این موفقیت تیم کاتالان ها نقشی داشته باشد. سرخیو بوسکتس و جرارد پیکه نیز هرکدام موفق به کسب ۲۸ جام در لباس آبی و اناری ها شده اند و اگر لیونل مسی در بارسلونا حضور نداشت، چه بسا نمی توانستند به چنین موفقیت هایی دست پیدا کنند زیرا فوق ستاره آرژانتین تاثیر بسیار زیادی بر روی موفقیت بازیکنان و باشگاه بارسلونا داشته است.

منبع: Marca.com


>