گوش به زنگگوش به زنگ

نگاهی به گروه C جام جهانی 2018 روسیه: قرعه دلخواه برای خروس ها


فرانسه مثل سال 2014، حداقل بر روی کاغذ با قرعه ای آسان مواجه شده است. دو دیدار ابتدایی خروس ها برابر استرالیا و پرو خواهد بود، تیمی هایی که هیچگاه در ادوار جام جهانی برابر فرانسه قرار نگرفته اند. بازی آخر فرانسه نیز در این گروه برابر دانمارک خواهد بود.

گروه C جام جهانی ???? روسیه.jpg

گروه C جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: فرانسه، استرالیا، پرو، دانمارک.

بازی مهم گروه:

  • دانمارک-فرانسه، (۲۶ ژوئن ۲۰۱۸، ورزشگاه لوژنیکی، مسکو)

دوئل میان این دو تیم اروپایی جذاب ترین دیدار در دور سوم بازی های گروه C است. این دو کشور شناخت خوبی از یکدیگر دارند و در دو دوره از ادوار جام جهانی رو در روی هم قرار گرفته اند که هر دو دیدار آخرین بازی مرحله گروهی بوده است. در سال ۱۹۹۸، تیم ملی فرانسه ۲-۱ برابر دانمارک به پیروزی رسید، اما در سال ۲۰۰۲، این دانمارک بود که موفق به کسب پیروزی ۲-۰ برابر فرانسه شد، در حالی که در آن مقطع زمانی  قهرمان وقت جهان قوی تر از هر زمان دیگر به نظر می رسید.

نکاتی که باید بدانیم:

  • فرانسه و پرو تنها یک بار در تاریخ ۲۸ آوریل سال ۱۹۸۲ در پارک ده پرنس با یکدیگر روبرو شده اند. میشل پلاتینی و همبازیانش در دیداری تدارکاتی جهت حضور در جام جهانی ۱۹۸۲ اسپانیا، ۱-۰ با گلی که خوان کارلوس اورولیتس در دقیقه ۸۲، برای پرویی ها به ثمر رساند بازی را واگذار کردند.
  • دیدیه دشان بعد از انجام مراسم قرعه کشی گفت:

 ”دفعه قبل همه می گفتند قرعه شما فوق العاده است، حتی برخی از بازیکنانمان نیز این مطلب را قبول داشتند. ولی ما نمی خواهیم با خوشحالی کاذب به استقبال این رقابت ها برویم.“

این مربی زیرک که به خوش شانس بودن در قرعه کشی ها مشهور است، مصمم است تا در اردوی فرانسوی ها قاطعانه عمل کند.

  • طبق آخرین رده بندی فیفا در ماه دسامبر، در حقیقت گروه C چالش برانگیزترین گروه در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ است که شامل تیم های فرانسه (۹)، استرالیا (۳۹)، پرو (۱۱) و دانمارک (۱۲) می باشد.

آمار:

۳ - تعداد جام های جهانی که تیم کیهیل در آن ها حضور داشته است. اگر او موفق به گلزنی در روسیه شود وارد باشگاه الیت خواهد شد، چرا که قبل از این تنها اووه سیلر، پله و میروسلاو کلوزه در چهار دوره مختلف چنین تورنومنت معتبری گل زده اند.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com