گوش به زنگگوش به زنگ

پپ گواردیولا: پاتریک ویرا برای مربیگری آرسنال آماده است


پپ گواردیولا سرمربی منچستر سیتی، از انتخاب پاتریک ویرا برای سرمربیگری باشگاه آرسنال حمایت می کند. ویرا دوران درخشانی را در این تیم تجربه کرد و حال گزینه ای مناسب برای جایگزینی آرسن ونگر است.

پاتریک ویرا، مربی احتمالی آرسنال

پاتریک ویرا، مربی احتمالی آرسنال

مربی منچستر سیتی، پپ گواردیولا، از انتخاب پاتریک ویرا برای مربیگری آرسنال پشتیبانی می کند. ویرا دوران درخشانی را در این تیم تجربه کرد و حال گزینه ای مناسب برای جایگزینی با آرسن ونگر ای است که ۲۲ سال آن را هدایت کرده است.

گواردیولا و ویرا هر دو از سوی شرکت سیتی فوتبال گروپ (City Football Group) برای مربیگری استخدام شده اند و در حال حاضر، ویرا مسئولیت تیم نیویورک سیتی را در لیگ برتر آمریکا بر عهده دارد. با وجود صحبت هایی در رابطه با مربیگری ویرا در منچستر سیتی، گواردیولا ادعا دارد که او برای مربیگری در آرسنال آماده است. او در این رابطه گفت:

"من فکر می کنم که ویرا به یک مربی  تراز اول تبدیل شده است. با اخراج ونگر، گزینه های زیادی برای مربیگری وجود خواهد داشت و آرسنال قطعا بهترین گزینه را برای خود انتخاب خواهد کرد؛ با این حال پاتریک برای این سمت آماده است."

ویرا از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۵ به عنوان بازیکن در آرسنال حضور داشت. وی قبل از دو فصل مربیگری در تیم نیویورک سیتی، مسئولیت "تیم توسعه نخبگان" منچستر سیتی را نیز بر عهده داشته است.

پس از برکناری آرسن ونگر، یکی از اولین گزینه های جایگزینی شاگرد او، پاتریک ویرا بود. با این وجود، طی صحبت های او در هفته گذشته، این مربی ۴۱ ساله، ادامه کار در نیویورک سیتی را اولویت خود قرار داده است.

همچنین لوییز انریکه، مربی پیشین بارسلونا، یکی از گزینه های بسیار مناسب برای مربیگری ونگر است. یکی از متخصصان فوتبال اسپانیا در روز های گذشته نیز ادعا کرده است که این مربی ۴۷ ساله به این سِمَت "علاقه مند" است.

در حال حاضر آرسنال بدون مربی و هدایت کننده به کار خود ادامه می دهد. این در حالی است که نیمه نهایی لیگ اروپا در روز پنج شنبه، بین این تیم و اتلتیکو مادرید از اسپانیا، برگزار خواهد شد.

منبع: ۹۰Min.com