تبلیغات در تلکسیران

نگاهی به گروه H جام جهانی 2018 روسیه: لهستان شانس اصلی سرگروهی

لهستان در گروه H جام جهانی 2018 روسیه با تیم های آفریقایی سنگال، کلمبیا از آمریکای جنوبی و ژاپن یکی از قدرت های آسیا روبرو خواهد شد. این گروه تنها گروهی در جام جهانی است که هیچ تیمی از آن، تا به حال مقام قهرمانی این تورنومنت بزرگ را بدست نیاورده است.

نگاهی به گروه H جام جهانی 2018 روسیه: لهستان شانس اصلی سرگروهی

گروه H جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

گروه H جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تیم های حاضر در گروه: لهستان، سنگال، کلمبیا، ژاپن

بازی مهم گروه:

  • لهستان-کلمبیا (۲۴ ژوئن ۲۰۱۸، کازان آرنا، کازان)

جدال میان تیم ملی لهستان و تیم ملی کلمبیا برای کسب جواز صعود به دور حذفی رقابت ها نقشی محوری دارد. هر دو تیم دارای بازیکنان مستعدی هستند که می توانند تنور رقابت ها را داغ نگه دارند. این دیدار که در کازان آرنا برگزار خواهد شد، می تواند بستری برای نمایش های خاطره انگیز فردی و تیمی باشد.

نکاتی که باید بدانیم:

  • کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل به جمع هشت تیم پایانی راه یافت. رادامل فالکائو و خامس رودریگز بازیکنان کلیدی تیم ملی کلمبیا در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه خواهند بود.

 

  • تنها حضور سنگال در ادوار جام جهانی بسیار خاطره انگیز بود. آن ها در جام جهانی ۲۰۰۲ کره و ژاپن به مرحله یک چهارم نهایی رقابت ها راه یافتند. سنگالی ها در آن دوره فرانسه قهرمان وقت جهان را در اولین دیدار دور گروهی شکست دادند و در مرحله یک هشتم نهایی برابر سوئد نیز پیروز شدند.

 

  • ژاپن با توجه به قرار گرفتن در رده نخست گروه B مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا، در حضور تیم های عربستان سعودی و استرالیا، قصد دارد بهترین نمایش خود را در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه ارائه دهد. بهترین دستاورد سامورایی ها در پنج حضور قبلی شان در جام های جهانی، صعود به مرحله یک هشتم نهایی جام های جهانی ۲۰۰۲ کره-ژاپن و ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بوده است.

آمار:

(۱۶): تعداد گل هایی که روبرت لواندوفسکی در مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه اروپا به ثمر رسانده است. او با (۱۶) گلی که به ثمر رساند عنوان آقای گلی دور گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه اروپا را بدست آورد.

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه.jpg

برنامه دیدارهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

منبع: FIFA.com

حق پخش مسابقات یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

رسانه جهانی سونی شعبه کشور هند، اعلام کرد که حق پخش دو رقابت یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا را خریداری کرده است و بنابراین مسابقات به صورت زنده پخش خواهند شد.

حق پخش مسابقات یورو 2020 و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

حق پخش مسابقات یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

حق پخش مسابقات یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا در اختیار شرکت سونی

با خرید حق پخش تورنومنت یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا، حالا سونی حق پخش هشت رقابت را در اختیار دارد؛ لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا، لالیگا، سری آ، سوپر جام اروپا و جام حذفی انگلستان.

در سال های اخیر، ورزش فوتبال رشد چشمگیری در کشور هندوستان داشته است؛ فصل گذشته حدود ۵۰۰ میلیون هندی مسابقات معتبر اروپایی را تماشا و پیگیری کردند. این ورزش در کنار کبدی و کریکت، جزو ۳ ورزش پر طرفدار این کشور است. حدود ۲۵۴ میلیون نفر هندی از طریق برنامه ماهواره ای سونی، مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ را تماشا کردند. بازاریاب رسانه سونی در اینباره می گوید:

ما متقاعد شده ایم که در این کشور خانه فوتبال خواهیم بود. با خرید حق پخش یورو ۲۰۲۰ و لیگ ملت های اروپا، یک قدم به تحقق این هدف، نزدیک تر خواهیم شد. از اینکه در هند علاقه زیادی به فوتبال وجود دارد، خوشحالیم و این موضوع به ما شور و اشتیاق می دهد.


در جام جهانی ۲۰۱۸، به دلیل پشتیبانی سونی از زبان ها و گویش های مختلف، بینندگان زیادی از غرب بنگال و کرالا جذب این رقابت شدند و از نظر بازاریابی سود زیادی نصیب سونی شعبه هند شد. سونی شعبه هند می خواهد همین استراتژی را برای یورو ۲۰۲۰ نیز اتخاذ کند اما برای لیگ ملت های اروپا، به زودی بیانیه ای را منتشر خواهد کرد تا لیست گویش هایی که قرار است پشتیبانی شود را اعلام کند.
لیگ ملت های اروپا امسال برای کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد و قرار است جایگزین بازی های دوستانه کشور های اروپایی شود. این هفته اولین بازی این تورنومنت برگزار خواهد شد؛ در این مسابقات فرانسه قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸، کرواسی، پرتغال، آلمان، انگلستان، بلژیک، اسپانیا و کشور های اروپایی دیگر حضور دارند. بازی های گروهی این رقابت در ۶ بازی و از ماه سپتامبر تا نوامبر برگزار می شود و فینال این رقابت ها در ژوئن ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. بنابراین تیم های اروپایی که در جام جهانی ۲۰۱۸ با یکدیگر رقابت کردند، برای آماده سازی هر چه بهتر خودشان برای یورو ۲۰۲۰، در رقابت های لیگ ملت های اروپا حاضر خواهند شد.
منبع: business-standard.com

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس، به بد شانسی کریستیانو رونالدو اذعان کرد

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس بر این باور است کریستیانو رونالدو در چند هفته ابتدایی خود در لیگ ایتالیا، از شانس لازم برخوردار نبوده است.

ماسیمیلیانو آلگری سرمربی یوونتوس، به بد شانسی کریستیانو رونالدو اذعان کرد

سرمربی یوونتوس از عملکرد کریستیانو رونالدو دفاع کرد

سرمربی یوونتوس از عملکرد کریستیانو رونالدو دفاع کرد

کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی در این تابستان در ازای مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو از رئال مادرید به یوونتوس پیوست اما تا بدین جای رقابت های سری آ و در سه بازی انجام شده، نتوانسته است برای تیم جدیدش گلزنی کند.

 

ماسیمیلیانو آلگری شنبه شب پس از اتمام بازی پارما-یوونتوس که با برتری ۲-۱ یووه همراه بود، درباره این موضوع اذعان کرد که برای مهاجمان گلزنی در لالیگا اسپانیا راحت تر از گلزنی در سری آ ایتالیا است:

فوتبال ایتالیا مشکلات مختلفی برای مهاجمان ایجاد می کند و تطبیق با این لیگ زمان بر است. البته کریستیانو رونالدو نیز بد شانس بوده است و توپ بر روی پایش به خوبی نمی شیند و بنابراین شوت های وی تبدیل به گل نشده است. در لیگ سری آ تیم ها با دقت دفاع می کنند؛ با اینحال نمی خواهم بگویم که این لیگ در مقایسه با لیگ های دیگر خوب یا بد است. اینطور بگویم که تیم ها بسیار خوب دفاع می کنند و این لیگ مربیان خیلی خوبی دارد. مربیان قبل از آغاز مسابقه تیم حریف را آنالیز می کنند و در طول بازی فضای زیادی به مهاجمان حریف نمی دهند.

کریستیانو رونالدو سه مرتبه موفق شد در لالیگا ۴۰ گل یا بیشتر به ثمر برساند؛ اما تا به حال هیچ بازیکنی نتوانسته است بیش از ۳۶ گل در سری آ به ثمر برساند. ماسیمیلیانو آلگری ادامه داد:

هرکسی ممکن است به سری آ انتقاد وارد کند اما زدن ۴۰ گل در این لیگ بسیار دشوار است؛ تنها گونزالو هیگواین توانست در یک فصل ۳۶ گل به ثمر برساند. غالبا آقای گل این لیگ در مجموع ۲۶ یا ۲۷ گل به ثمر می رساند.

آخرین بازیکن یوونتوس که آقای گل لیگ ایتالیا شد، الساندرو دل پیرو بود که در فصل ۲۰۰۷-۰۸ موفق به کسب این عنوان شد.

منبع: ۹۰min.com

شب عجیب کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو

خاص ترین شب ساتیاگو برنابئو برای تیبو کورتوا، عجیب ترین شب برای کیلور ناواس بود.

شب عجیب کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو

کیلور ناواس بهترین دروازه بان فصل پیش اروپا

کیلور ناواس بهترین دروازه بان فصل پیش اروپا

شنبه شب قبل از آغاز بازی رئال مادرید و لگانس، از کیلور ناواس در استادیوم سانتیگو برنابئو تقدیر به عمل آمد؛ وی چند روز پیش به عنوان دروازه بان برتر اروپا در فصل گذشته انتخاب شد. با اینحال در بازی دیشب وی درون دروازه نایستاد و به جای او تیبو کورتوا از دروازه رئال مادرید محافظت کرد.

 

خولن لوپتگی سرمربی رئال دیشب تصمیم به تغییر دروازه بان تیمش گرفت. بنابراین بهترین دروازه بان اروپا بر روزی نیمکت نشست و شاهد این بود که رقیبش تیبو کورتوا جای وی را درون دروازه پُر کرده است.

خولن لوپتگی درباره اینکه تیمش دو دروازه بان سطح بالا دارد، گفت:

این یک مشکل نیست؛ بلکه بهترین راه حل است.

از وقتی که ایکر کاسیاس رئال مادرید را ترک کرده است، کیلور ناواس به مدت سه سال انتخاب اول رئالی ها برای پُست دروازه بانی بوده است و حالا به نظر می رسد دوران وی در این تیم در حال تمام شدن است. از زمانی که کیلور ناواس برای اولین بار درون دروازه کهکشانی ها ایستاد، ۱۴۷۱ روز گذشته است اما حالا شرایط برای او فرق کرده است.

همچنین عملکرد تیبو کورتوا در بازی دیشب مناسب بود؛ با اینکه وی نتوانست ضربه پنالتی حریف را بگیرد، اما در نیمه دوم با ۴ عکس العمل بسیار خوب مانع از گل خوردن تیمش شد.

منبع: marca.com

سود کلان لیورپول از فروش فیلیپ کوتینیو همچنان ادامه دارد

بارسلونا برای خرید فیلیپ کوتینیو از لیورپول در ژانویه گذشته، مبلغ بسیار زیادی را هزینه کرد؛ با اینحال هنوز هم قرمز ها از قبال این انتقال سود کسب می کنند.

سود کلان لیورپول از فروش فیلیپ کوتینیو همچنان ادامه دارد

هزینه سنگین بارسلونا برای به خدمت گرفتن فیلیپ کوتینیو

هزینه سنگین بارسلونا برای به خدمت گرفتن فیلیپ کوتینیو

بارسلونا برای به خدمت گرفتن این هافبک برزیلی تلاش بسیار زیادی کرد و سرانجام موفق شد در نقل و انتقالات زمستانی وی را با مبلغ گزافی به خدمت گیرند؛ با اینحال لیورپول هنوز هم در حال به دست آوردن سود از این انتقال است. هواداران لیورپول نگران این بودند که با خروج فیلیپ کوتینیو تیمشان افت قابل ملاحظه ای کند اما محمد صلاح به خوبی توانست در فصل گذشته جای وی را پُر کند.

این وینگر مصری با عملکرد بی نظیر خود در فصل گذشته موفق شد تمیش را به مرحله فینال رقابت های لیگ قهرمانان برساند؛ با اینحال قرمز ها در این مسابقه با نتیجه ۳-۱ مغلوب رئال مادرید شدند. در طرف دیگر بارسلونا و کوتینیو در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل آاس رم شکست عجیبی خوردند؛ این تیم ایتالیایی در مرحله نیمه نهایی مغلوب لیورپول شد و از گردونه رقابت حذف شد.

بارسلونا فیلیپ کوتینیو را در ازای مبلغ ۱۰۶ میلیون پوند بعلاوه ۳۶ میلیون پوند(که در شرایطی خاص به حساب لیورپول واریز می شود) به خدمت گرفته است. تقریبا نیمی از این مبلغ ۳۶ میلیون پوند یعنی ۱۷ میلیون پوند، در صورتی که کوتینیو ۱۰۰ مرتبه برای بارسا به میدان رود، واریز خواهد شد. بنابراین هر ۲۵ مرتبه ای که کوتینیو در ترکیب آبی و اناری ها قرار گیرد، حدود ۴.۴ میلیون پوند به حساب قرمز ها انتقال داده خواهد شد.

شنبه گذشته، فیلیپ کوتینیو بیست و پنجمین بازی خود را برای کاتالان ها انجام داد و بنابراین اولین قسط ۴.۴ میلیون پوندی به حساب قرمز ها انتقال داده شد؛ در این بازی بارسلونا موفق شد با نتیجه ۱-۰ رئال وایادولید را شکست دهد.

همچنین جدای از این ۱۷ میلیون پوند، به دلیل صعود بارسلونا به رقابت های این فصل لیگ قهرمانان اروپا که فیلیپ کوتینیو را در اختیار دارد، ۴.۴ میلیون پوند دیگر عاید باشگاه لیورپول شده است.

منبع: Mirror.com

اتحادیه فوتبال انگلستان جلوی VAR زانو زد: سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ جزیره

تکنولوژی کمک داور ویدئویی(var) فصل گذشته در لیگ های اسپانیا و ایتالیا مورد استفاده قرار گرفت و بازخورد های خوبی نیز دریافت کرد. به زودی از این تکنولوژی در لیگ برتر انگلستان نیز استفاده خواهد شد.

اتحادیه فوتبال انگلستان جلوی VAR زانو زد: سیستم کمک داور ویدیویی در لیگ جزیره

تکنولوژی کمک داور ویدئویی به زودی در لیگ برتر انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد

تکنولوژی کمک داور ویدئویی به زودی در لیگ برتر انگلستان مورد استفاده قرار می گیرد

تقریبا دو هفته دیگر یعنی با اتمام مسابقات ملی، تکنولوژی کمک داور ویدئویی به صورت آزمایشی در لیگ برتر انگلستان به کار گرفته خواهد شد.
به نقل از اسکای اسپورتس، از تکنولوژی کمک داور ویدئویی در پانزده بازی به صورت آزمایشی استفاده خواهد شد و در صورتی که عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشد، از آن به صورت مداوم استفاده خواهد شد.

 

اتحادیه داوران قصد دارند عملکرد این سیستم را بسنجند و نتایج استفاده از کمک داور ویدئویی را سال آینده به اطلاع سهامداران لیگ برتر انگلستان خواهند رساند. هدف این است که در صورت رضایت افراد از این سیستم، سال آینده در تمام بازی ها از این تکنولوژی استفاده شود.
روز پانزدهم سپتامبر، در چند بازی لیگ برتر انگلستان، برای اولین مرتبه از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده خواهد شد تا تیم های انگلیسی با این تکنولوژی آشنایی مختصری داشته باشند.
با اینحال در آن زمان، ارتباطی بین داوران مسابقه و افرادی که در حال کار با این تکنولوژی هستند، برقرار نخواهد بود.
سیستم کمک داور ویدئویی فصل گذشته در تورنومنت جام کارابائو استفاده شد و بازخورد های بسیار مثبتی دریافت کرد. از این تکنولوژی در چند بازی جام حذفی امسال نیز استفاده خواهد شد.
منبع: mirror.com


رمز عبور خود را فراموش کرده اید ؟